Films op tv: alle filmtips voor komende week

Elke dag lichten we de beste film op tv uit zodat het kiezen van een film die op televisie te zien is, nog makkelijker wordt. Ook deze week worden er weer een aantal goede films uitgezonden, met onze favoriet van de week, tweevoudig Oscarwinnaar Master and Commander: The Far Side of the World (2003).
Uitgelichte films op tv week 38
Vandaag kijk je op Paramount Network naar Oscarwinnaar Master and Commander: The Far Side of the World (2003). Het is 1805. Europa is gevallen voor Napoleon en alleen de Royal Navy staat zijn totale overwinning in de weg. Voor de kust van Zuid-Amerika broeit een nieuw conflict. Kapitein Jack "Lucky Jack" Aubrey (Russell Crowe) van het oorlogsschip HMS Surprise heeft de opdracht de Franse kaper Acheron, die in de regio is ingezet, tot zinken te brengen of te veroveren.
Dinsdag kijk je naar Blood Diamond (2006). Visser Solomon Vandy (Djimon Hounsou) droomt ervan dat zijn jonge zoon Dia dokter zal worden. Zijn dromen vallen echter in duigen als de rebellen zijn dorp binnenvallen en hem ontvoeren om in de diamantmijnen te gaan werken. Als hij een enorme diamant vindt en besluit deze voor zichzelf te houden, komt hij in contact met huursmokkelaar Danny Archer (Leonardo DiCaprio), die hem naar zijn familie belooft terug te brengen in ruil voor de diamant.
Woensdag is The Transporter (2002) te zien met Jason Statham. Ex-militair Frank Martin (Statham) leeft een rustig leven aan de Franse Middellandse Zee en verhuurt zichzelf als bezorger die goederen − of mensen − van de ene plaats naar de andere brengt. Alles loopt zoals gepland en er wordt door niemand vragen gesteld. Maar als hij op een dag ontdekt dat zijn pakketje een jong meisje bevat, heeft hij er moeite mee om haar aan een misdaadbende uit te leveren.
Donderdag kijk je naar Luc Bessons Léon (1994). Nadat haar vader, stiefmoeder, stiefzus en broertje zijn vermoord door haar vaders werkgevers, weet de 12-jarige dochter van een verachtelijke drugsdealer haar toevlucht te zoeken in het appartement van een professionele huurmoordenaar. Op haar verzoek leert hij haar de methodes van zijn werk zodat ze wraak kan nemen op de corrupte DEA-agent die haar leven heeft geruïneerd.
Vrijdag kijk je naar Jake Gyllenhaal in oorlogsfilm Brothers (2009). Terwijl hij op uitzending is in Afghanistan, wordt Sams helikopter neergeschoten en hij wordt verondersteld dood te zijn. Terug thuis is het zijn verknipte broer die voor de familie zorgt. Sam keert wel terug, maar met een hoop overtollige bagage. De film is nu ook te zien via Pathé Thuis.
Zaterdag is het de beurt aan de Oscargenomineerde sci-fi Rise of the Planet of the Apes (2011). Wetenschapper Will staat op het punt een belangrijke ontdekking te doen: een remedie tegen Alzheimer. Zijn experimenten op apen hebben echter ongewone bijwerkingen. De dieren die het medicijn toegediend krijgen, vertonen een enorme verhoging van de hersenactiviteit. Na een incident tijdens het onderzoek, neemt Will de jonge chimpansee Caesar mee naar huis. Maar als Caesar, die extreem intelligent blijkt te zijn, zich vervolgens verraden voelt door de mensheid, begint hij een grote strijd om alle apen te bevrijden.
Paramount Network sluit de week af met Star Trek VI: The Undiscovered Country (1991). Aan de vooravond van hun pensioen worden Kirk en McCoy beschuldigd van de moord op de Klingon High Chancellor en gevangen gezet. De bemanning van de Enterprise moet hen helpen ontsnappen.
Staat hier niets voor je tussen, of heb je de bovenstaande films al gezien? Bekijk dan elke dag via de volgende pagina het complete overzicht van alle films op tv.