Netflix schrapt geplande film van 'Klaus'-regisseur Sergio Pablos

Netflix gaat niet verder met de handgetekende animatiefilm Ember (2022) van regisseur Sergio Pablos, de man achter de populaire kerstfilm Klaus (2019). Bronnen bij Netflix zeggen dat het project niet wegens financiële redenen geschrapt wordt, maar uit creatieve overweging.
Naar een andere streamingdienst?
Pablos behoudt de rechten op Ember en zou op zoek kunnen gaan naar een andere streamingdienst voor zijn project. De regisseur is inmiddels een veteraan in het vak. Ooit begon hij bij het bedrijf SPA Studios en droeg hij bij aan animatiehits als Despicable Me (2010) en Smallfoot (2018). Hij zorgde voor een primeur bij Netflix en regisseerde de allereerste Netflix Original-animatiefilm, Klaus. Klaus kreeg positieve reacties en haalde zelfs een Oscarnominatie binnen.
Kinderfilms nog steeds van belang
Ember werd in de zomer aangekondigd. Het verhaal wordt beschreven als een episch avonturenverhaal over de zoektocht van de mens naar vuur, verteld vanuit de beleving van Dikkia. De jonge Dikkia begint aan een bijna onmogelijk avontuur op weg naar een verre vulkaan om een kostbare vlam terug te halen die haar stam zal redden.
Bronnen bij Netflix benadrukken dat ondanks de streep door dit project, er nog steeds zal worden gedacht aan series en films gericht op kinderen en gezinnen. Recente en aankomende releases binnen dit genre zijn onder andere Wendell & Wild (2022), Guillermo del Toro's Pinocchio (2022) en Roald Dahl's Matilda The Musical (2022).
Meer Netflix
Elke week het meest gelezen Netflix-nieuws in je inbox?Meld je aan voor de Netflix-nieuwsbrief!