Aantal downloads Disney+-app sinds release 'Mulan' bijna 70% gestegen

Sinds de release van Mulan (2020) is het aantal downloads van de Disney+ app met 68% gestegen ten opzichte van de periode ervoor. De uitgaves in de app namen ook sterk toe. Dat meldt onderzoeksbureau Sensor Tower.
De toename van de uitgaven, ruim 190%, valt waarschijnlijk toe te schrijven aan de extra prijs die er betaald moet worden om Mulan te kunnen bekijken. Over hoeveel geld dat gaat maakt Sensor Tower niet bekend, maar het is de vraag of het evenveel is als een bioscooprelease van de film had opgebracht.
Het is niet de eerste keer dat er zo'n piek is in de downloads-toename. In het weekend dat de musical Hamilton (2020) online kwam, 3 t/m 5 juli, was er een nog grotere toename, van 79%. Het verschil tussen de twee films is natuurlijk wel dat voor Hamilton niet bijbetaald hoefde te worden.
Jason Reed, de co-producent van Mulan vertelt aan Yahoo Finance dat het heel moeilijk zal zijn om de precieze resultaten van de film te bepalen, laat staan om ze te vergelijken met een reguliere bioscooprelease:
Ik ben gewend dat je maandag de cijfers checkt, en ziet: 100 miljoen dollar, het is gelukt, we hebben gewonnen. Maar dat gaan we met deze film niet hebben. We kunnen niet precies zien hoeveel nieuwe abbonees er zijn, hoeveel views er zijn, en ook de manier waarop mensen een mening vormen over de film gaat online anders.
Reed voegt ook nog toe dat hij het wel een beetje vreemd en vermoeiend vindt, op deze manier een film uitbrengen. "Er zit zoveel belang in de juiste marketing van de film, en in het gebruik van sociale media." Toch heeft hij er wel wat van geleerd, vertrouwt hij de krant toe. "Het is gewoon een andere benadering. Het is heel leerzaam geweest."