'Killers of the Flower Moon'-regisseur komt tot schikking in slepende rechtszaak

Martin Scorsese is een schikking overeengekomen in een rechtszaak die al bijna een jaar liep. Simon Afram, een scenarist die werkte aan een film over D-Day, beschuldigde de Killers of the Flower Moon-maker ervan dat hij geen wederdienst had bewezen nadat Afram hem had ingehuurd als vooraanstaande producent. Tot op heden kwam het WO II-project niet van de grond.
Inlichtingenspel
Afram schreef Operation: Fortitude, een spionagedrama over de geallieerde pogingen om het Duitse leger om de tuin te leiden in aanloop naar de inval van Normandië. Het uitgangspunt doet denken aan Operation Mincemeat (2022), met een vleugje van het inlichtingenspel dat eerder al werd belicht in The Imitation Game (2014).

Geen interesse
Samen met een relatief onbekende producent ging Afram er in januari 2022 toe over of Martin Scorsese in te huren als uitvoerend producent. Het doel was om op die manier een aantal A-sterren naar het project te kunnen lokken, en hopelijk datzelfde najaar nog in Europa met de opnames te kunnen. Het liep flink anders: Scorsese stak volgens de aanklagers geen moment de helpende hand uit en was ook niet bereid de initiatiefnemers te ontmoeten. De opnames kwamen niet van de grond en de verlangde A-sterren volgden ook niet.
Ter verdediging
Toen Afram en zijn collega erachter kwam dat Scorsese niet geïnteresseerd was, wilden ze het geld terug dat ze naar de regisseur hadden overgemaakt. Volgens hun advocaten gaat het om een bedrag van maar liefst 500,000 dollar. Scorsese weigerde, en liet bij monde van zijn verdediging het volgende optekenen:
Deze zaak is een klassiek voorbeeld van de beginnende maker die zijn verwachtingen niet kan onderscheiden van de heersende realiteit in de filmindustrie (…) Die verwachtingen komen er vaak op neer dat een goed idee of script zomaar een Ocarwinnend kunstwerk kan worden, terwijl het in feite vele jaren kan duren voor een film wordt afgerond
Schikking
De aanklagers deden hun woordje in mei 2023, en sindsdien modderde de zaak voort, zonder een oplossing. Tot nu: op donderdag werd duidelijk dat het kamp-Scorsese en het kamp-Afram tot een schikking waren gekomen. De details van deze schikking zijn onbekend.
