Epische actiescène in 'Furiosa: A Mad Max Saga' duurde 78 dagen om te filmen

Epische actiescène in 'Furiosa: A Mad Max Saga' duurde 78 dagen om te filmen

Mad Max: Fury Road (2015) sloeg bijna tien jaar geleden in als een bom. Actiefans waren ondersteboven van de film en ook critici keken hun ogen uit. De film maakte dan ook vrijwel direct zijn intrede tot de IMDB-lijst van 250 beste films ooit gemaakt. Het publiek heeft lang moeten wachten op een tweede film, maar nu is die onderweg: Furiosa: A Mad Max Saga (2024). De makers hebben zich tot het uiterste ingespannen om er het beste van te maken. Zo is er zelfs een scène die wel 78 dagen in beslag nam om op te nemen.

Een scène met codenaam

De makers van Furiosa: A Mad Max Saga hebben duidelijk niet voor de gemakkelijke weg gekozen. Een bijzondere scène van 15 minuten vergde maar liefst 78 opnamedagen, waarbij elke dag zo'n 200 stunters op de set waren. Het is zeldzaam dat een enkele scène zo'n lange opnametijd heeft, zeker als je bedenkt dat sommige films in veel minder tijd worden gefilmd. Tijdens de productie kreeg deze scène zelfs zijn eigen codenaam: Stairway to Nowhere. Hoofdrolspeler Anya Taylor-Joy vertelt er meer over:

Tijdens het gevecht zie je een opeenstapeling van vaardigheden en dit is belangrijk om te kunnen begrijpen hoe vindingrijk en vastberaden Furiosa is. Het is voor ons allemaal de langste scène geweest die we ooit gefilmd hebben. Op de dag dat we klaar waren kreeg iedereen Stairway to Nowhere-wijn.

Anya Taylor-Joy

Via Cannes

Furiosa: A Mad Max Saga is een prequel van Mad Max: Fury Road. Taylor-Joy neemt het stokje over van Charlize Theron en we zien hoe zij als jong kind ontvoerd werd door de Warlord Dementus en zijn biker horde. Nog voordat het brede publiek van de film kan genieten, gaat Furiosa: A Mad Max Saga in première op het filmfestival van Cannes.

Furiosa: A Mad Max Saga (2024)
7.5
Na de ondergang van de wereld wordt de jonge Furiosa meegenomen uit de Green Place of Many Mothers en komt ze in handen van een grote motorbende aangevoerd door Warlord Dementus.

Furiosa: A Mad Max Saga is vanaf 23 mei in de bioscoop te zien.

Beeld: 2023 Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved. Photo Credit: Jasin Boland
Tekst: Bron

Reacties   Volg ons op Google Nieuws

Deel dit artikel

Meer over:

Films BioscoopMad Max: Fury Road (2015)Furiosa: A Mad Max Saga (2024)

Meer bioscoop

Meer bioscoop

🔥 Meest gelezen

Meer populaire artikelen

Reacties


Meer film- en serienieuws

Nog meer nieuws