Vanaf deze week zijn er weer veel nieuwe films te zien in de Nederlandse bioscopen. Er verschijnen er in totaal elf films, waaronder de Noorse oorlogsfilm The Crossing (2020).
The Crossing speelt zich af in december 1942. Vier Noorse kinderen zijn op de vlucht van de Duitse bezetters. Ze verstoppen zich in de kelder van het ouderlijk huis van Otto en Gerda, tot hun ouders worden opgepakt op verdenking van hulp aan de Joden. Otto en Gerda besluiten de plaats van hun ouders over te nemen en helpen Sarah en Daniel te ontsnappen naar Zweden.
Bekijk hier de trailer van The Crossing:
Naast de nieuwe films zijn ook weer een paar enkele klassiekers op het witte doek te zien. Zo is Karakter (1997) met Fedja van Huêt en Jan Decleir weer in de bioscoop te aanschouwen, net als The Lord of the Rings: The Two Towers (2002). Deze en andere films die vanaf deze week in de bioscoop te zien zijn vind je hieronder.
Alle nieuwe bioscoopfilms
4.9 Bioscooptijden • Wanneer de Pieten weer in Nederland zijn, komen ze voor een grote verrassing te staan. Op het kasteel wordt namelijk door de feestdirecteur - in opdracht van Sinterklaas - een groot Pietenfeest opgebouwd.
4.2 Bioscooptijden • Davey, een verlegen dolfijn, ontdekt de magische poort die elke vis kan veranderen in wat hij wil zijn. Op een dag wordt de poort misbruikt door de moeralen die gigantisch zijn geworden en van plan zijn het vredige Vissenstad over te nemen.
6.5 Bioscooptijden • De 12-jarige Jackie (Frouke Verheijde) is kind aan huis in het Rijksmuseum. Haar moeder Mouna (Karina Smulders) werkt daar als conservator.
6.4 Bioscooptijden • Het is December 1942 en vier Noorse kinderen zijn op de vlucht. Sarah en Daniel zijn Joods en dreigen door de Duitse bezetters te worden opgepakt.
6.5 Bioscooptijden • Antoinette, een schooljuffrouw, kijkt uit naar haar lange geplande zomervakantie met haar geheime minnaar Vladimir, de vader van een van haar leerlingen.
5.9 Bioscooptijden • De 15e eeuw, de Honderdjarige Oorlog is in volle gang. Jeanne, die een krijgshaftige en spirituele missie onderneemt, bevrijdt Orléans en vervolgt haar reis richting Parijs.
7.7 Bioscooptijden • Rotterdam, de jaren dertig. Deurwaarder Dreverhaven (Jan Decleir) is een machtig man zonder scrupules. Zijn naam is gevreesd bij de kansarme bevolking.
7.5 Bioscooptijden • Na een ongeluk herinnert een klein hondje zich alle verschillende baasjes die ze achtereenvolgens had en waarvan ze onvoorwaardelijk hield.
7.1 Bioscooptijden • In 2001 werd de Mangaung-gevangenis in gebruik genomen, de eerste privaat gerunde penitentiaire inrichting van Zuid-Afrika.
8.8 Bioscooptijden • Frodo en Sam trekken verder in de richting van Mordor om hun taak, het vernietigen van de magische ring te volbrengen.
7.3 Bioscooptijden • Een film naar de geprezen bestseller van Jerzy Kosiński. Tijdens de Tweede Wereldoorlog verblijft een joodse jongen bij zijn pleegmoeder in Oost-Europa.
Alle bioscooptijden van films die in Nederland te zien zijn vind je in onze bioscoopagenda!
Beeld: Still 'The Crossing' via Filmdepot