Release 'Benedetta' van Paul Verhoeven opnieuw uitgesteld

Vanwege het coronavirus is de nieuwe film van Paul verhoeven opnieuw uitgesteld. Benedetta (2021) zal volgens zijn Franse producent Saïd Ben Saïd pas in mei 2021 in de Franse bioscopen gaan draaien.
In eerste instantie zou Benedetta vorig jaar al in première gaan op Cannes, maar vanwege een blessure aan zijn heup lukte het Verhoeven niet om de film op tijd af te krijgen. Ook dit jaar was er hoop dat de film op Cannes zou draaien, maar door het coronavirus staat nu vast dat dit niet zal gebeuren. Als we zijn producent mogen geloven, is er wel iets om naar uit te kijken, want hij schreef op Twitter dat hij de film met veel enthousiasme bekeken had.
[Tweet verwijderd]
Benedetta is een verfilming van het leven van non Benedetta Carlini die duistere visioenen had en een lesbische relatie kreeg met een andere non. Verhoeven baseert de film op Immodest Acts - The life of a lesbian nun in Renaissance Italy van Judith C. Brown. Benedetta zal geportretteerd worden door Virginie Efira die ook al een rol had in Verhoevens Elle (2016). Verder zullen onder andere Lambert Wilson, Daphne Patakia, Olivier Rabourdin en Charlotte Rampling te zien zijn. Wanneer de film in de Nederlandse bioscopen gaat draaien is nog niet bekend.