Videoland gaat reclames toevoegen

Nederlandse streamingdienst Videoland komt met iets nieuws: reclame. Nee, gelukkig niet voor iedereen. Ze introduceren drie nieuwe modellen waarbij je met het Basis-abonnement maar €4,99 betaalt, maar dan wél reclames tussendoor te zien krijgt.
De twee andere opties zijn Plus en Premium. Met een Plus-abonnement betaal je maandelijks €7,99 en kan er op twee schermen tegelijkertijd gekeken worden. Voor €9,99 per maand heb je een Premium-abonnement, waarmee je de dienst op vier schermen kunt gebruiken. Deze beide opties blijven reclamevrij.
Iedereen die nu al abonnee is van Videoland heeft geluk, zij blijven de huidige €8,99 betalen voor alle voordelen van het Premium-abonnement. Videoland hoopt met de nieuwe prijsmodellen meer klanten te trekken en ook meer keuze te geven. Zo heeft niet iedereen behoefte aan vier schermen met reclamevrije content. Voor hen is €4,99 mét reclame een aantrekkelijkere optie.
In Nederland is de strijd tussen de streamingdiensten flink losgebarsten sinds ook Amazon Prime Video bij ons beschikbaar is. Hier betalen gebruikers maandelijks €2,99 voor een flink aanbod aan films en series. Disney+ is daarentegen onlangs afgestapt van de gratis proefperiode nu grote films als Artemis Fowl (2020) en binnenkort The One and Only Ivan (2020) niet in de bioscoop uitkomen, maar online op de streamingdienst. Zo dwingen ze kijkers om een maandabonnement af te sluiten van €6,99 per maand in plaats van dat ze de nieuwste films kijken met een gratis proefabonnement.