Films op tv: alle filmtips voor komende week

Elke dag lichten we de beste film op tv uit zodat het kiezen van een film die op televisie te zien is, nog makkelijker wordt. Ook deze week worden er weer een aantal goede films uitgezonden, met onze favoriet van de week, de veelgeprezen thriller Den skyldige (2018).
Uitgelichte films op tv week 4
Vandaag kijk je op RTL7 naar Liam Neeson in Taken (2008). Voormalig CIA-agent Bryan Mills (Neeson) stemt er met tegenzin mee in om zijn 17-jarige dochter Kim (Maggie Grace) mee te laten gaan op een reis naar Parijs. Zijn ex-vrouw Lenore (Famke Janssen) en haar nieuwe man Stuart (Xander Berkeley) staan er volledig achter en Kim vertrekt met een vriendin. Bij aankomst in Parijs worden Kim en haar vriendin echter ontvoerd door gangsters die een prostitutiebende runnen. Bryans enige aanwijzing is een kort stukje van een gesprek van toen Kim hem in paniek opbelde. Daarmee kan hij de herkomst van de spreker achterhalen en bij welke criminele bende hij hoort.
Dinsdag is American History X (1998) te zien. Edward Norton speelt Derek Vineyard, een ex neo-nazi en ex-gevangene die een echt product was van zijn subtiele opvoeding en omgeving. Als hij uit de gevangenis komt probeert hij zijn broertje (die hij eigenlijk in hetzelfde hatelijke leven heeft geïntroduceerd) ervan te overtuigen dat hij betere keuzes kan maken.
Woensdag kijk je naar actiefilm Taken 3 (2014). Bryan Mills (Liam Neeson) wordt beschuldigd van een meedogenloze moord die hij nooit heeft gepleegd of gezien. Hij slaat op de vlucht en gebruikt zijn bijzondere vaardigheden om de ware moordenaar te vinden en zijn naam te zuiveren.
Paramount Network zendt donderdag The Last Samurai (2003) uit. Kapitein Woodrow Algren (Tom Cruise), en veteraan uit de Amerikaanse Burgeroorlog, komt in 1870 in Japan aan en het is aan hem om de soldaten van keizer Meiji te trainen. De actiefilm is nu ook te zien op Videoland en via Pathé Thuis.
Vrijdag kijk je naar de veelgeprezen Deense thriller Den skyldige (2018). Asger Holm beantwoordt in de alarmcentrale een noodoproep van een ontvoerde vrouw. Als de verbinding plotseling wordt verbroken, begint de zoektocht naar de vrouw en haar ontvoerder. Met de telefoon als enig hulpmiddel, begint Asger aan een race tegen de klok om de bedreigde vrouw te redden.
Zaterdag is het de beurt aan Prisoners (2013). De paniek slaat toe wanneer de dochters van Keller Dover (Hugh Jackman) en zijn beste vriend (Terrence Howard) vermist raken. De meisjes zijn voor het laatst in een oude camper gezien. Samen met detective Loki (Jake Gyllenhaal) starten de vaders een onderzoek naar de mysterieuze verdwijning. Wanneer ze in aanraking komen met de eigenaar van de camper (Paul Dano), twijfelen ze geen moment aan zijn schuld en nemen ze het heft in eigen hand.
Canvas sluit de week af met Marlon Brando en Al Pacino in The Godfather (1972). Michael, de jonge en idealistische zoon van Vito Corleone, het hoofd van de machtigste maffiaclan in New York, keert terug naar huis als oorlogsheld en is vastbesloten zijn eigen leven te leiden. Maar tragische omstandigheden dwingen hem de erfenis van zijn familie onder ogen te zien.
Staat hier niets voor je tussen, of heb je de bovenstaande films al gezien? Bekijk dan elke dag via de volgende pagina het complete overzicht van alle films op tv.