'Divergent'-auteur over ontbreken laatste deel in filmreeks

'Divergent'-auteur over ontbreken laatste deel in filmreeks

De boekenreeks van Divergent (2014) kent officieel drie delen, maar in de filmreeks hebben we het einde van de franchise nooit gezien. Het laatste deel, Allegiant (2016), werd voor de verfilming opgesplitst in twee delen, maar waar is dan dat vierde deel gebleven? De auteur van de boeken reageert op het ontbreken van het einde.

Drie boeken

De populaire jeugdreeks Divergent is een verfilming van populaire boeken van auteur Veronica Roth. Zij schreef drie boeken voor het originele verhaal: Divergent, Insurgent (2015) en Allegiant. Titels die filmkijkers ook gewoon kennen. Toch is dat einde nooit in de bioscoop verschenen.

Waarom geen einde?

Allegiant werd voor de films opgesplitst in twee delen. Het eerste deel met de naam Allegiant en het tweede deel zou de naam Ascendant krijgen. Laatsgenoemde zou in 2017 verschijnen, maar die release kwam er nooit van door de slechte cijfers van haar voorganger in de box office.

'Andere weg'

In gesprek met People deelt Roth dat ze vrede heeft met de gang van zaken destijds. "De films sloegen een andere weg in dan de boeken, dus het einde zou ook heel anders worden", vertelt de auteur. "De films staan eigenlijk een beetje op zichzelf."

Het voelt compleet voor mij.

Veronica Roth
Beeld: Still 'Divergent' via TMDb
Tekst: Bron

Reacties   Volg ons op Google Nieuws

Deel dit artikel

Meer over:

FilmsDivergent (2014)Insurgent (2015)Allegiant (2016)

Meer films

Meer films

🔥 Meest gelezen

Meer populaire artikelen

Reacties


Meer film- en serienieuws

Nog meer nieuws