Advocaten van Donald Trump sturen dwangbrief naar 'The Apprentice'-makers

Het lijkt erop dat Donald Trump het niet eens is met de aankomende film over zijn beginjaren als vastgoedontwikkelaar. Nadat The Apprentice (2024) afgelopen week tijdens het Cannes Film Festival in première ging, hebben advocaten van Trump een dwangbrief naar de filmmakers gestuurd.
Distributie tegenhouden
In een poging om de verkoop en release in de VS tegen te gaan, heeft het juridische team van de voormalig president een brief gestuurd naar de makers achter de nieuwe film waarin ze waarschuwen om geen distributiedeal na te streven. Toch ziet het ernaar uit dat de filmmakers zich er niet van zullen weerhouden om een distributiedeal aan te gaan. "De film is een eerlijk en evenwichtig portret van de voormalige president. We willen dat iedereen hem ziet en dan beslist," zei een vertegenwoordiger van de producenten van de film in een verklaring.
Rechtszaak
Dit is echter niet de eerste juridische stap die tegen de film genomen is. Zo is er al een dreigement van Trumps presidentiële campagne geweest om een rechtszaak tegen het project aan te spannen. Tijdens de persconferentie van The Apprentice in Cannes maakt regisseur Ali Abbasi duidelijk dat hij dit al van zich af heeft geschud: "Iedereen heeft het erover dat hij veel mensen aanklaagt - maar ze hebben het niet over zijn succespercentage, weet je?"
Mentor Roy Cohn
De film onderzoekt Trumps pogingen om zijn vastgoedbedrijf in New York op te bouwen in de jaren '70 en '80 en gaat dieper in op zijn relatie met de beruchte advocaat Roy Cohn. Het is een mentor-protegé verhaal dat de oorsprong van een belangrijke Amerikaanse dynastie in kaart brengt en onthult de morele en menselijke kosten van een cultuur die wordt gedefinieerd door winnaars en verliezers.
Release
Het is helaas nog niet duidelijk wanneer The Apprentice in de Nederlandse bioscopen zal verschijnen. Wil je op de hoogte blijven? Maak dan een account aan op onze site, zet de film in je watchlist en blijf zo automatisch op de hoogte.