'Fallout'-makers stellen fans gerust: 'We doen wat we kunnen'

Het razend populaire Fallout (2024– ) werd rap verlengd met een tweede seizoen. Een feest voor de fans, maar dat betekent bij zo'n megaproductie ook dat de wachttijd niet gering zal zijn. De makers van de serie beseffen dat maar al te goed, en vertellen in een kort interview met The Hollywood Reporter hoe de zaken ervoor staan.
In het spoor van de games
Een grimmig thema, maar een lyrische ontvangst; zo kun je de totaalstatus van het massaal gestreamde debuutseizoen gerust samenvatten. Net als bij The Last of Us (2023– ), de post-apocalyptische hit van die andere streamingdienst, dompelden kijkers zich volledig onder in de verschroeide wereld van de pakkende hoofdpersonages. Het hielp daarbij dat ook Fallout zich kan baseren op een prominente videogameserie.
Toch een verrassing
Toch was het immense succes van de eerste afleveringen een verrassing, zegt bedenker Graham Wagner in gesprek met THR. "We hebben de serie echt niet per se voor iedereen gemaakt. We wilden ons eigen ding doen". Samen met Geneva Robertson-Dworet staat Wagner te boek als 'showrunner': degene die de lijnen uitzet en de volledige loop van de serie in goede banen moet leiden.

Het zal voor het bedenkersduo nog een forse opgave worden om te bepalen wat ze wél en niet in het tweede seizoen van de serie kunnen gaan verwerken. "Er ligt vijfentwintig jaar aan gamemateriaal voor ons", onderstreept Robertson-Dworet. "Er is zoveel dat niet paste in seizoen 1 wat we nu graag willen meebrengen naar seizoen 2 (…) We zullen telkens zoveel mogelijk van de Fallout-mythologie verweven terwijl we verder gaan met het verhaal".
Rumoer op Reddit
Over de voortgang van dat verhaal gesproken, hoe zit het met de productie van het bevestigde vervolgseizoen?
Het internet heeft de bijzondere gewoonte om niet-bindende uitspraken toch bindend te maken, dus ik durf je geen datum te geven - dat zwerft dan een jaar op Reddit rond. Maar we doen het zo snel als we kunnen, en veel zware basisstukken van het eerste seizoen (bepaalde sets, visuele effecten, red.) hebben we al
Géén datum of releasejaar dus, maar we hoeven er in ieder geval niet vanuit te gaan dat we in 2024 nog naar nieuwe afleveringen kunnen gaan kijken. Houd Fallout dan maar op je watchlist, en blijf tot 2025 (of maximaal 2026, hopen we) op de hoogte van alle releasenieuwtjes richting dat tweede seizoen.