Martin Koolhoven wil de drive-in-bioscoop nieuw leven inblazen

Martin Koolhoven wil de drive-in-bioscoop nieuw leven inblazen

In verband met de coronacrisis zijn de bioscopen dicht. Martin Koolhoven en het Eye filminstituut hebben een oplossing bedacht: een drive-in-bioscoop op de Dam. Koolhoven, bekend van zijn enthousiasmerende programma De kijk van Koolhoven (2018– ) en regisseur van films als Brimstone (2016), wil de films kiezen en inleiden voor de filmgangers.

Het mooie van een drive-in-bioscoop is dat het de mogelijkheid biedt om gezamenlijk films te kijken, zonder dat dit gevaar oplevert. Koolhoven geeft aan dat Eye-directeur Sandra den Hamer het plan wel ziet zitten, maar "de politiek moet nog even meebewegen".

Koolhoven was niet de eerste die met een dergelijk plan komt. Festivalorganisator Joris Hentenaar stelde al voor om eenzelfde drive-in-bioscoop op te starten in Den Haag op het Malieveld. Het lastige is natuurlijk dat er dus wel een vergunning moet komen, al vond Hentenaar: "Als tractoren het Malieveld mogen omploegen, mogen wij samen naar iets moois kijken." Daarnaast moeten er nog wat technische dingen geregeld worden, maar volgens hem kom je met rijplaten al ver.

Drive-in-bioscopen zijn er in Nederland niet meer, maar af en toe is er nog wel een drive-in-bioscoopvertoning te vinden. Zo kon je afgelopen jaar naar Leiden voor een aantal vertoningen die georganiseerd werden door het Leiden International Film Festival om klassiekers als The Blues Brothers (1980) te bekijken.

Reacties   Volg ons op Google Nieuws

Deel dit artikel

Meer over:

Algemeen Bioscoop

Meer bioscoop

Meer bioscoop

🔥 Meest gelezen

Meer populaire artikelen

Reacties


Meer film- en serienieuws

Nog meer nieuws