Alec Baldwin over Halyna Hutchins: 'We waren vrienden'

Acteur Alec Baldwin en zijn vrouw Hilaria hebben voor het eerst voor een camera met de pers gesproken over het incident op de set van Rust (2024). Daar kwam cinematograaf Halyna Hutchins om het leven tijdens het opnemen van een scène waar per ongeluk een geladen pistool werd gebruikt.
Baldwin was op stap met zijn gezin en kwam in Vermont een groep fotografen tegen. Alec en Hilaria besloten even te stoppen om ze te woord te staan. Hij vertelde hen over de vriendschap die hij had met Hutchins en dat ze een goed team waren op de set.
Er is een vrouw gestorven. Ze was mijn vriendin, we waren vrienden. De dag dat ik in Santa Fe aankwam om te beginnen met filmen, nam ik haar mee uit eten, samen met Joel, de regisseur. We waren een zeer, zeer goed geoliede crew die samen aan een film werkten. En toen gebeurde deze vreselijke gebeurtenis.
Ook liet de acteur weten dat hij intensief contact heeft met de politie van Santa Fe, die op dit moment onderzoek doet naar het incident. Omdat de zaak nog loopt, mocht hij er verder niet te veel over zeggen.
De journalisten bleven de Baldwins overladen met vragen, ook over de ontmoeting die Alec had met Matthew en Andros Hutchins, het gezin van Halyna. Hoewel hij eerst terughoudend was met het beantwoorden van die vraag, vertelde hij ze later dat Matthew Hutchins vooral overweldigd was door verdriet.
Later benadrukte hij het belang van veiligheid op de set, al zei hij ook dat dit incident "one in a trillion" was. Hij voegde daar wel aan toe dat hij geen expert was op dit gebied, en dat de beslissingen erover aan andere mensen moeten worden overgelaten.
Hoeveel kogels zijn er afgevuurd in films en tv-shows in de afgelopen 75 jaar? Dit is Amerika. Waarschijnlijk miljarden. En bijna allemaal zonder incidenten.
Na deze interactie vroeg het stel de fotografen om hen verder met rust te laten.