Russische Netflix-gebruikers klagen streamingdienst aan

Russen stappen naar de rechter in een collectieve zaak tegen Netflix. De gebruikers van de streamingdienst zijn het er namelijk niet mee eens dat Netflix plots niet meer beschikbaar is in het land. De streamingdienst trok zich in maart terug uit het land na de invasie van Rusland in Oekraïne.
Netflix bracht direct een halt toe aan alle Russische producties en overnames. Toen de dienst daarna werd gedwongen om 20 propagandakanalen uit te zenden in het land, besloot Netflix de dienst niet meer beschikbaar te maken. Het Russische staatsmedium RIA meldt nu dat 20 mensen zich hebben aangesloten bij een rechtszaak tegen de streamingdienst.
Nog zo'n honderd anderen zullen zich hierbij aansluiten, aldus RIA. Het in Moskou gevestigde advocatenkantoor Chernyshov, Lukoyanov and Partners neemt de zaak op zich en stelt: Netflix heeft "een publiek contract met abonnees gesloten dat niet voorziet in de mogelijkheid van eenzijdige weigering om verplichtingen na te komen". Volgens het kantoor schendt Netflix de rechten van de gebruikers en het burgerlijk wetboek van de Russische Federatie.
De eisers eisen 60 miljoen roebel (ongeveer 661.000 euro) schadevergoeding voor niet-geldelijke schade. Russen betaalden ongeveer 799 roebel per maand aan een Netflix-abonnement (zo'n 9,11 euro). Netflix heeft nog niet gereageerd op de rechtszaak.
Meer Netflix
Elke week het meest gelezen Netflix-nieuws in je inbox? Meld je aan voor de Netflix-nieuwsbrief!









































































