HugoGw heeft 429 reactie(s) geplaatst.
Met de titelsong van Tom Russell.
Met op de original soundtrack (MCAD 8039) o.a. ‘Me and the devil blues’, vertolkt door Cowboy Junkies.
Zwaarmoedig huwelijksverhaal over vallen en opstaan, voor bij de centrale verwarming.
Een love story in barokstijl: H & C: Heathcliff, the guy you loved to hate, en Cathy, the girl you hated to love. Geldt trouwens ook voor deze verfilming an sich: you love it or you hate it.
Speciale juryprijs en de Fipresci-prijs van de internationale filmcritici op het IFFR 2026.
Gezien op de spin-off van het IFFR 2026 te Groningen. Eindelijk weer een Georgische film te zien in NL, in de Tiger Competition. De film gaat over een voorheen gevierde, uitgerangeerde acteur die op zoek naar een comeback zijn leven overdenkend, beseft wat hij gaandeweg verloren heeft: too young to die, too old to shine like Andromeda Galaxy. Na Scary Mother (2017) de tweede film van deze regisseur, dochter van Zaza Urushadze.
Duitstalig; in zw/w met vaste cameraman Sven Nykvist. DVD op het label Moskwood (MW 2047).
DVD op het label MGM (10004450).
DVD op het label MGM (10004451).
DVD op het label Homescreen (1187DN).
DVD op het label MGM (10004449).
Loodzware film met verlichtend einde, dat op het netvlies kleeft. Daarvoor 2 punten extra, want toch wel knap gedaan: “the rest is silence”.
Naar de gelijknamige roman van Peter Bowles. Schitterend camerawerk van Vittorio Storaro, ook verantwoordelijk voor Novecento en Apocalypse now. Onvergetelijk verhaal over het deficit van een huwelijksrelatie tegen de achtergrond van een adembenemend landschap, met voor de hoofdfiguur maar een doel: ‘the end of the line’. DVD op het label Video Film Express (500142).
Eerste deel van de trilogie Egg (2007)/Milk (2008)/Honey (2010). 3-DVD op het label Lumiere (LUM B539). Slow cinema met spaarzame dialogen. De trilogie volgt - in omgekeerde volgorde - het leven van Yusuf van kind (Honey), naar adolescent (Milk), en naar volwassene (Egg). De delen - zonder veel verhaallijnen - zijn ook los van elkaar te volgen. De dvd bevat ook de 90 minuten durende docu The making of the Yusuf trilogy.
Tweede deel van de trilogie Egg (2007)/Milk (2008)/Honey (2010). 3-DVD op het label Lumiere (LUM B539). Slow cinema met spaarzame dialogen. De trilogie volgt - in omgekeerde volgorde - het leven van Yusuf van kind (Honey), naar adolescent (Milk), en naar volwassene (Egg). De delen - zonder veel verhaallijnen - zijn ook los van elkaar te volgen.
Derde deel van de trilogie Egg (2007)/Milk (2008)/Honey (2010). 3-DVD op het label Lumiere (LUM B539). Slow cinema met spaarzame dialogen. De trilogie volgt - in omgekeerde volgorde - het leven van Yusuf van kind (Honey), naar adolescent (Milk), en naar volwassene (Egg). De delen - zonder veel verhaallijnen - zijn ook los van elkaar te volgen. Honey won de Gouden Beer op het IFF Berlijn 2010. 5 sterren voor het Yusuf-drieluik in de VK.
Film met mijn favoriete franse actrice, Stephane Audran, als super-ijskonijn. Zie voor de remake: Unfaithful (2002).
Zie voor het origineel La Femme infidele (1969) van Claude Chabrol.
Portret van Moeder Teresa met rockende soundtrack.
DVD op het Britse label Curzon/Artificial Eye (ART784). In kleur.
DVD op het Britse label Artificial Eye (ART418); met een erg mooi slow begin en een uitzichtloos eind, kenmerkend voor de meester Bela Tarr (1955-2026). In zw/w.
Niet geheel boeiend, en eerder onbegrijpelijk verhaal. In zw/w.
Bij deze film viel ik in slaap.😅. In zw/w.
Deze docu inspireerde Tom Russell tot het maken van de gelijknamige song, The sky above, the mud below (1995), maar plaatste die in een Mexicaanse context. Live-versie op de cd Song of the West (St Louis, 1997).
Meer nieuws
Netflix Pathé Thuis Disney+ Prime Video CANAL+ NPO Start Apple TV HBO Max Viaplay Videoland Cinetree Film1 CineMember Picl SkyShowtime MUBI
Meer beoordelingenReacties Populaire filmsPopulaire series
Meer populaire films
Meer populaire series