HugoGw heeft 378 reactie(s) geplaatst.
Aka: Sisters. Fraai camerawerk van Pierre de Kerchove.
Aka: Sisters.
Aka: Three for happiness.
Een mislukt uitstapje van Chabrol naar het genre komedie. De sterrencast ten spijt. Wat voor geestig moet doorgaan, is dat niet, met uitzondering van die ene potsierlijke scene, waarin Bruce Dern - op zijn sokken na - naakt ten tonele wordt gevoerd.
Niet alleen is de verhaallijn breed uitgesponnen, maar de film is ook nodeloos doorspekt met natuuropnamen. De lentebloesem van de Japanse Kers kende ik al van de vorige film ‘An’.
Modern, maar niet erg realistisch sprookje over vrijgevochten koorddansende vrouw die oudenmannenbolwerk weet op te schudden.
DVD op het label Classic Movies (CM031).
DVD op het label Dutch Film Works. Gebaseerd op het gelijknamige boek van James ‘L.A. Confidential’ Ellroy over de roemruchte moord op een actrice - Elizabeth Short - die L.A. jarenlang in haar greep hield: niet het witte doek, maar haar brute dood op 15 januari 1947 - haar lichaam in 2 stukken gezaagd - bracht haar roem …
DVD op het label A-film (DR90566): op zijn tweede huwelijksdag begint de nachtmerrie opnieuw ….
DVD op het label Lumiere (LUM B787).
Alleen al vanwege de scene in het groen, waarin de vrouwelijke hoofdpersoon door het neonlicht van het hotellogo buiten, door het hotelraam gereflecteerd, een spookachtige stralenkrans om het hoofd krijgt, als ware zij een reïncarnatie. De film - in Technicolor - is gebaseerd op het boek ‘D’entre les morts’, van Pierre Boileau en Thomas Narcejac.
DVD op het label Universal/Studio Canal (825 670 3-27).
DVD op het label Universal/Studio Canal (825 671 4-27).
DVD op het label Universal/Studio Canal (825 670 4-27).
DVD op het label Universal/Studio Canal (825 670 2-27).
Stijlvol gitzwart noodlotsdrama in de relationele sfeer, met dus een onafwendbaar einde, verfilmd met favoriet acteurskoppel.
De onderkoelde schoonheid van en in het spel van Stephane Audran kan de film helaas niet dragen; daarvoor is ie te lang en het scenario te zwak.
Volgens de VK liet de Slowaaks-Oostenrijkse filmmaker zich voor deze film - haar tweede, na Crush my heart/Zerschlag mein Herz (2018) -inspireren door haar eigen familiegeschiedenis. Haar overgrootouders waren van de USSR naar Tsjecho-Slowakije gevlucht. Het Joegoslavie van Tito of Slovenie komt in de film niet voor 🥴. 4 sterren in de VK.
Onweerstaanbaar; voor de liefhebbers van bitterzoete komedies als Drama in Blond (Lothar Lambert) en Good bye Lenin!
Over de Slavische ziel - wat dat ook is - en de poging een goede moeder te zijn. De film speelt zich deels af in Wenen, deels in Kosice (in het huidige Slowakije), en het traditionele, patriarchale platteland, en bestrijkt de periode 1968-1990. De beelden blijven branden op je netvlies.
DVD op het NLse label Koinobori (Koino20). Esthetisch hoogstaande film, met fraai camerawerk van Yonezo Maeda, maar met flinterdunne verhaallijn: wie is de mysterieuze nummer 1 in het gilde van de huurmoordenaars? Vorm boven inhoud maakt nog geen goede film.
Dubbel-DVD op het label Imagine (IMAD1501N).
Indrukwekkende film over homofobe dorpssamenleving in de delta van de Donau. Slow cinema met dorpelingen, wier leven door eigen benepenheid lijkt te zijn afgesneden van de rest van de wereld. Vgl. de Hongaarse film Delta (2008). Winnaar Queer Palm (Roze Palm) IFF Cannes 2024.
Hongaarse debuutfilm. Slow cinema. Miniatuur van Come and See (1985): de waanzin die oorlog heet. Gebaseerd op de gelijknamige roman (2014) van Pal Zavada. Winnaar Zilveren Beer voor de beste regie op het IFF Berlijn 2021. Grauw-groen camerawerk van Tamas Dobos. 4 sterren in de VK en NRC. DVD op het NLse label Cherry pickers (CP151).
Feeërieke film zonder dialoog, die wordt gerekend tot de Georgische Gay Golf, die begon met films als ‘ Let the summer never come again’ (2017) en ‘And then we danced’ (2019). Doet ook denken aan ‘Wet sand’ (2021).
Meer nieuws
Netflix Pathé Thuis Disney+ Prime Video CANAL+ NPO Start Apple TV+ HBO Max Viaplay Videoland Cinetree Film1 CineMember Picl SkyShowtime MUBI
Meer beoordelingenReacties Populaire filmsPopulaire series
Meer populaire films
Meer populaire series