'Shrek'-regisseur aan de slag met nieuwe animatiefilm 'Spellbound'

Studio Paramount Pictures kondigt aan dat hun nieuwste animatiespeelfilm Spellbound (2024) pas in november 2022 in de bioscopen verschijnt. Ook maken ze bekend dat Vicky Jenson, bekend van Shrek (2001), de animatiefilm zal regisseren. Schrijvers van The Lion King (1994) zijn inmiddels druk bezig met het script.
Ook is Shrek-producent David Lipman aangesteld voor de productie van het nieuwe project. Met de makers van Shrek en The Lion King heeft Paramount een geweldig team samengesteld voor een animatiefilm. Als dat geen prachtig verhaal wordt met geweldige (volwassen) humor, dan is er iets goed mis gegaan. Regisseur Jenson werkte naast Shrek ook aan Shark Tale (2004) en Post Grad (2009).
Spellbound speelt zich af in een magische wereld waarin het jonge meisje Elian een spreuk moet zien te verbreken om te voorkomen dat haar koninkrijk in tweeën splitst. Het verhaal van Elian wordt op muzikale wijze vertelt, de animatiefilm is namelijk ook een musical. De legendarische componist Alan Menken, winnaar van maar liefst acht Oscars, zal de muziek van Spellbound verzorgen. Hij maakte eerder de nummers van onder andere The Little Mermaid (1989), Beauty and the Beast (1991) en Rapunzel (2010).
Spellbound komt voort uit een samenwerking tussen Paramount en Skydance. De twee productiebedrijven werken daarnaast aan nóg een animatiefilm, Luck (2022). Ook hiervan is de releasedatum gepland voor 2022.
Shrek is nu te zien op Videoland en Amazon Prime Video.