IMAX ontkent speculaties over uitstel 'Dune: Part Two' wegens stakingen

Voor wie onlangs enigszins teleurgesteld werd door het nieuws dat Warner Bros. de première van Dune: Part Two (2024) zou uitstellen naar een nader te bepalen datum, is er toch nog een sprankje hoop. Uit een IMAX-bespreking waarvan het transcript online is geplaatst, blijkt dat CEO Richard Gelfond verteld is dat er geen sprake is van uitstel.
Het is niet waar
Wegens de stakingen in Hollywood zou Warner Bros. overwegen de premièredata van enkele van zijn grootste films uit te stellen zodat de acteurs aanwezig kunnen zijn bij promotieactiviteiten, waaronder Dune: Part Two. Na een online vergadering die woensdag plaatsvond is er twijfel over de echtheid van deze bewering. Tijdens de vergadering sprak Gelfond de volgende woorden:
En ik weet het niet - ze hebben me verteld dat dat artikel niet waar is. Dus het enige dat ik kan doen is je mijn logische perspectief geven, maar ik voel heel sterk dat de datum niet zal veranderen.
Twijfels bij Villeneuve
Volgens Gelford zou regisseur Denis Villeneuve wel gezegd hebben te twijfelen om geld uit te geven aan de marketingcampagne. Het zou een verspilling van geld zijn. Gelfond erkent de onmacht van de hoofdrolspelers in de huidige situatie, maar houdt voet bij stuk en wil de zes weken exclusieve schermtijd in IMAX bioscopen niet op het spel willen zetten.
Met alle respect voor Timothée Chalamet, kun je het verlies van de zes weken durende IMAX-release goedmaken? Zal je de kosten dekken en het jaar doorkomen? Ga je het verplaatsen naar een onzeker jaar waarvan je geen idee hebt wat er tegenover je zal worden gezet terwijl ze momenteel vrijwel geen concurrentie hebben op de markt? Het heeft niet echt veel zin.
Gelfond benadrukte ook dat als Dune: Part Two zijn plaats in de IMAX-bioscopen opzegt, een Marvel-film de plaats in zou kunnen nemen. Vooralsnog heeft Warner Bros. niet gereageerd op de uitspraken van Gelfond.
Dune: Part Two is vanaf 2 november in de bioscoop te zien.