'1917'-producent kondigt volgende oorlogsfilm aan over held in Auschwitz

'1917'-producent kondigt volgende oorlogsfilm aan over held in Auschwitz

Na 1917 (2019) over de Eerste Wereldoorlog gaat producent Jayne-Ann Tenggren (die ook Spectre (2015) produceerde) nu aan de slag met Enemy of My Enemy, deze keer over de Tweede Wereldoorlog. De eerste details over het Holocaust-drama zijn zojuist bekendgemaakt.

Held Pilecki

De aankomende oorlogsfilm draait om kapitein Witold Pilecki, een Poolse cavalerieofficier die zich tijdens de Holocaust vrijwillig liet arresteren en naar Auschwitz werd gebracht, waar hij een verzetsgroep vormde en informatie over de omstandigheden in het kamp naar de geallieerden lekte. Na zijn ontsnapping uit Auschwitz in april 1943 bleef Pilecki vechten voor een vrij en onafhankelijk Polen na de communistische-overname van het land door Stalin.

Goedkeuring van kleinzoon

De oorlogsfilm is een verfilming van het veelgeprezen boek Ochotnik (De Vrijwilliger) van Italiaanse historicus Marco Patricelli. De opnames zullen plaatsvinden in Polen en Italië en het productieteam werkt samen met de familie van Pilecki.

Ik vond het geweldig om het script te lezen en om met de filmmakers samen te werken. Ik ben dankbaar dat deze film wordt gemaakt en dat een wereldwijd publiek het verhaal van mijn overgrootvader zal kennen.

Pilecki's achterkleinzoon Krzysztof Kosior

Enemy of My Enemy heeft momenteel nog geen releasedatum. 1917 is nu te zien op Netflix en Prime Video.

Beeld: Still '1917' via TMDb
Tekst: Bron

Reacties   Volg ons op Google Nieuws

Deel dit artikel

Meer over:

Films Bioscoop1917 (2019)Enemy of My Enemy

Meer bioscoop

Meer bioscoop

🔥 Meest gelezen

Meer populaire artikelen

Reacties


Meer film- en serienieuws

Nog meer nieuws