Nickelodeon-acteur Drake Bell vertelt meer over seksueel misbruik door dialoogcoach: omroep reageert

Drake Bell heeft voor het eerst publiekelijk een boekje opengedaan over zijn nare ervaringen met Brian Peck, die ruim twintig jaar terug zijn dialoogcoach was bij Nickelodeon-series All That en The Amanda Show. De onthullingen van de acteur volgen in aanloop naar een vierdelige documentaireserie, die de "donkere kant van kindertelevisie" belooft te onderzoeken.
Dialoogcoach
Quiet on Set: The Dark Side of Kids TV zal in maart worden uitgezonden op het realitykanaal Investigation Discovery (toegankelijk via verschillende Nederlandse providers) en gaat over de werkomstandigheden op 'kinderfilmsets' in de late jaren '90 en de vroege jaren '00. Drake Bell werd in 1999 door Nickelodeon gecast voor een terugkerende rol in The Amanda Show, een sketchshow met als titelster Amanda Bynes. Niet lang daarna kreeg hij Brian Peck aangewezen als dialoogcoach, en na een jaar begon laatstgenoemde hem ook uit te nodigen voor coachingsessies aan huis.
Spanningen in huis
Een artikel van People licht toe hoe de groeiende betrokkenheid van Peck zorgde voor spanningen tussen de dialoogcoach en Bells vader, die vaak werd weggestuurd als hij polshoogte kwam nemen. De spanningen namen alleen maar toe toen Peck ook nog eens Bells manager werd en hem ging vergezellen naar andere audities in Los Angeles, minstens op een uur rijafstand.
Herhaaldelijk misbruik
Tijdens één nacht veranderde alles voor hem, vertelt Bell:
Ik sliep op de bank, maar werd wakker van hem…(…) Ik opende mijn ogen en merkte dat hij aan me zat. Ik bevroor en wist niet hoe ik moest reageren.
Het bleef niet bij één keer, stelt de acteur, die 15 was toen het misbruik voor het eerst plaatsvond.
Elke keer als ik een auditie had of aan mijn dialogen moest werken, kwam ik weer bij Brian thuis terecht. Het werd erger en erger, en ik kon geen kant op
Televisiemaker van toen
In de docuserie die voor een deel op Bells verhaal in zal zoomen, gaat het ook over Dan Schneider, de televisiemaker die in de bewuste periode verantwoordelijk was voor meerdere Nickelodeon-hits. In 2018 werd Schneider door de omroep weggestuurd nadat meerdere stafmedewerkers hadden geklaagd over grensoverschrijdend gedrag. Volgens Bell wist Schneider niet van het misbruik door Peck voordat de acteur hem daarvan op de hoogte stelde. Peck werd in 2004 veroordeeld voor het misbruiken van een minderjarig kind, dat toen niet bij naam werd genoemd.
In een reactie op de onthullingen van Bell stelt Nickelodeon dat het alle klachten over grensoverschrijdend gedrag onderzoekt en in de loop van de jaren "verschillende maatregelen" heeft ingevoerd om het welzijn van cast-en crewleden (en kinderen in het bijzonder) te bewaren.
Te zien in Nederland?
De afleveringen waarin Bell meer vertelt over wat hem is overkomen worden in de VS op 17 en 18 maart uitgezonden. Op het moment van schrijven staat de docuserie op die dagen nog niet geprogrammeerd voor Investigation Discovery Benelux - onduidelijk is of de afleveringen op een later moment wel via de dienst (of online, bijvoorbeeld via Discovery+) terug te zien zullen zijn.