Paul Mescal neemt het op tegen een neushoorn in epische trailer 'Gladiator II'

Het nalatenschap van Russell Crowe's Maximus dreunt door in de eerste veelbelovende trailer van Gladiator II (2024), waarin we worden getrakteerd op een gevecht met een neushoorn en een waargebeurd waterspektakel in het Colosseum.
Lucius in de voetsporen van Maximus
De volwassen Lucius (Paul Mescal) - die we als kind zagen in de eerste film als neefje van Joaquin Phoenix' Commodus - woont vredig met zijn familie in Numidië, maar de invasie van generaal Marcus Acacius (Pedro Pascal) dwingt Lucius tot slavernij. Geïnspireerd door Maximus (Russel Crowe) besluit Lucius gladiator te worden en de heerschappij van keizers Caracalla (Fred Hechinger) en Geta (Joseph Quinn) uit te dagen.
Na Lucius' eerste ontmoeting met Acacius in Numidië, keert de krijger als gladiator terug naar Rome om te zien dat zijn moeder verliefd is op Acacius.
Lucilla
Met Ridley Scott opnieuw op de regiestoel zijn de hoofdrollen voor Aftersun-ster Paul Mescal, The Last of Us (2023– )-ster Pedro Pascal, Stranger Things-acteur Joseph Quinn en Denzel Washington. Van de originele film keert Connie Nielsen terug in het vervolg. Zij nam en neemt opnieuw de rol van Lucilla op zich, de tweede dochter van de Romeinse keizer Marcus Aurelius en de oudere zus van de latere keizer Commodus. Het vervolg draait om haar zoon, Lucius.
Komend najaar in de bioscoop
Gladiator II draait vanaf 14 november in de bioscoop. Het eerste deel is in Nederland te bekijken op Netflix, Prime Video en via Pathé Thuis.
