Bijzondere prijswinnende documentaire verschijnt deze zomer nog op Netflix

Half augustus verschijnt de nieuwe documentaire Daughters (2024). Hierin worden vier jonge meisjes gevolgd terwijl ze zich voorbereiden op een speciale vader-dochterdans met hun veroordeelde en gedetineerde vaders. Deze unieke gelegenheid is onderdeel van een bijzonder vaderschapsprogramma in een gevangenis in Washington D.C. De trailer is nu te zien.
Het enorme gemis
Op deze speciale avond ruilen de vaders hun sobere gevangenisuniformen in voor elegante driedelige pakken. Het doel van deze aangelegenheid is de banden tussen vaders en dochters te versterken voor gezinnen die door het strafrechtsysteem gescheiden zijn. De vier meisjes komen openhartig aan het woord over hun verlangens, dromen en de emotionele tol die zij betalen voor het gemis van hun vaders.
Lof
Deze aangrijpende documentaire, gemaakt door filmmaker Natalie Rae en sociaal-maatschappelijk pleitbezorger Angela Patton, heeft veel positieve recensies ontvangen en won twee prijzen op het Sundance Festival; de documentaire werd door het publiek verkozen tot beste Amerikaanse documentaire en ging ook naar huis met de Festival Favorite Award. Momenteel wordt Daughters gewaardeerd met een 8,1 door het publiek en een 8,2 door critici.
Daughters is vanaf 14 augustus te zien op Netflix.
Meer Netflix
Elke week het meest gelezen Netflix-nieuws in je inbox?Meld je aan voor de Netflix-nieuwsbrief!