Critici enthousiast over nieuwe Noorse Netflix-serie: 'Echt iets voor fans van 'Succession''

Netflix is deze week een nieuwe serie uit Noorwegen rijker: Milliardærøya (2024– ), ook wel Billionaire Island in het Engels. De komische dramaserie over een zalmkwekersfamilie is volgens critici de moeite waard.
'Vleugje gekkigheid'
Hoewel de serie "een slow-burner" zou zijn, heeft de Noorse serie volgens critici "iets inherent grappigs" en "zal het fans van karaktergedreven verhalen met een vleugje gekkigheid aanspreken". Een enkele recensent vergelijkt de serie zelfs met Succession (2018–2023).
Keiharde bedrijfsrivaliteit en complex familiedrama maken van Milliardærøya een boeiende serie op Netflix. Met slechts zes afleveringen is het een kort en intrigerend drama dat met elke aflevering beter wordt. Wat begint als een komedie over ijdelheid verandert langzaam in een psychologisch drama, als lang begraven wrokgevoelens naar de oppervlakte komen. Naarmate de spanningen in de familie toenemen, neemt ook de intrige toe. Als je houdt van programma's als Succession (2018–2023), dan is dit echt iets voor jou.
Deze langzaam brandende, bedachtzame serie zal fans van karaktergedreven verhalen met een vleugje gekkigheid aanspreken, ook al heeft het misschien niet dezelfde onmiddellijke aantrekkingskracht als een snelle thriller.
Er is iets inherent grappigs aan vissen die het onderwerp zijn van een moordende bedrijfsoorlog. En zoals ontwikkeld en geschreven door Anne Bjørnstad en Eilif Skodvin (de makers van Lilyhammer), erkent Milliardærøya ook dat er iets inherent grappigs is aan moordende Noren.
Rivaliteit
De serie draait om de belangrijke Noorse viskweekindustrie. Trine Wiggen, bekend van The Third Eye (2014–2016), speelt de hoofdrol van een meedogenloze eigenaresse van een Noors viskwekerijbedrijf die een vijandige overname plant van haar lokale rivaal om 's werelds grootste zalmproducent te worden.
Meer Netflix
Elke week het meest gelezen Netflix-nieuws in je inbox?Meld je aan voor de Netflix-nieuwsbrief!