James Cameron kondigt 'Avatar'-pauze aan en gaat werken aan nieuwe film

James Cameron kondigt 'Avatar'-pauze aan en gaat werken aan nieuwe film

Avatar-regisseur James Cameron is er nog lang niet aan toe om Pandora vaarwel te zeggen, maar na de release van het verwachte derde deel last de maker wel een pauze in. Die pauze wordt bepaald geen sabbatical: Cameron gaat namelijk werken aan de verfilming van een bekende fantasyroman.

Voorsorteren

Begin dit jaar liet de regisseur weten dat het goed ging met de productie van Avatar: Fire and Ash, die precies drie jaar na het verschijnen van Avatar: The Way of Water (2022) uit moet gaan komen. Het zal niet lang meer duren voor Cameron een punt kan zetten achter zijn werk aan de vervolgfilm, en daar heeft hij nu dus alvast op voorgesorteerd.

Still 'Avatar: The Way of Water' via TMDb
Still 'Avatar: The Way of Water' via TMDb

Vleesetende elven

Op Facebook laat de maker weten dat zijn productiebedrijf Lightstorm Entertainment de rechten heeft gekocht van The Devils, een nieuw verschenen fantasyroman van Joe Abercombrie. Het verhaal draait om een stel monsters dat Europa moet redden van vleesetende elven; een synopsis die voor ons wegleest als een uit de hand gelopen variant op Lord of the Rings. Bij het schrijven van het script krijgt Cameron hulp van de auteur zelf.

"Dit wordt een prettige nieuwe uitdaging voor me", schrijft de filmmaker. "Ik lees Joe's boeken al jaren (…) de frisheid van de wereld en de personages in 'The Devils' hebben me geactiveerd en zorgen er nu voor dat ik met hem samen ga werken".

Vorig jaar kocht Cameron ook al de rechten van Ghosts of Hiroshima, het waargebeurde verhaal van een man die in 1945 de ontploffingen van beide atoombommen overleefde. Of The Devils nu voorrang krijgt boven dat project, is niet duidelijk.

Beeld: Foto via depositphotos
Tekst: Bron

Reacties   Volg ons op Google Nieuws

Deel dit artikel

Meer over:

FilmsAvatar: Fire and Ash (2025)

Meer films

Meer films

🔥 Meest gelezen

Meer populaire artikelen

Reacties


Meer film- en serienieuws

Nog meer nieuws