Ridley Scott onthult plannen voor spectaculaire film over de Eerste Wereldoorlog

Ridley Scott is nog lang niet klaar met het maken van films. De 88-jarige regisseur heeft in een nieuw interview onthuld welke projecten bovenaan zijn verlanglijstje staan. Opvallend genoeg wil de maker van klassiekers als Gladiator (2000) en The Martian (2015) nog een keer een grootschalig oorlogsdrama over de Eerste Wereldoorlog maken.
Slag aan de Somme
Hoewel Scotts officieel aangekondigde avonturenfilmTreasure Island, met Hugh Jackman in de hoofdrol, momenteel zijn hoogste prioriteit heeft, smeedt de regisseur al plannen voor ver daarna. Scott heeft nog geen studio gevonden die de productie van Treasure Island wil financiëren. Mochten de plannen met die film in het water komen te vallen, dan wil de regisseur direct aan de slag met Covenant With Death. Deze film is gebaseerd op de gelijknamige roman van John Harris en speelt zich af tijdens de bloedige Slag aan de Somme, een van de meest verwoestende veldslagen van de Eerste Wereldoorlog.
Honderden miljoenen
Ondanks het feit dat Scott in november 89 jaar wordt, lijkt hij voorlopig niet aan stopppen te denken. Wel erkent de regisseur dat het steeds lastiger wordt om studio's te vinden die bereid zijn honderden miljoenen dollars te investeren in grootschalige producties. Scott staat bekend om zijn voorkeur voor grootschalige, praktische filmsets boven volledig digitale decors. Hij filmt het liefst echt op locatie en bouwt complete omgevingen die vervolgens met CGI worden uitgebreid. Die ambitieuze aanpak levert spectaculaire beelden op, maar drijft tegelijkertijd ook de productiekosten flink op.




8.5







































































