Universal zet internationale release Musk-documentaire toch door, ondanks dreigementen

Universal Pictures gaat de internationale release van Alex Gibney's Elon Musk-documentaire Musk (2026) toch gewoon doorzetten. Dat melden bronnen aan Variety, in tegenspraak met eerdere berichtgeving, dat de studio zou terugkrabbelen vanwege juridische dreigementen van Musk zelf.
Bijna vier uur durende documentaire
Musk is een bijna vier uur durende documentaire die op 9 oktober in Noord-Amerika in de bioscoop verschijnt. Een datum voor de internationale release is nog niet vastgesteld. Ondanks de juridische dreigementen van Musk over de inhoud van de film, is Universal nog altijd enthousiast over een wereldwijde release.
Hatelijke hetze
De documentaire ging in première op het filmfestival van Venetië, waar hij lovende kritieken kreeg. Musk zelf beschreef de film als een hatelijke hetze, al is het niet duidelijk of hij de documentaire daadwerkelijk heeft gezien. Volgens Musk komen vooral mensen aan het woord die een persoonlijke wrok tegen hem koesteren of hem nauwelijks kennen.
Berichten over presidentverkiezingen
In de film is onder meer een interview te zien met Ashley St. Clair, een conservatieve influencer die een kind kreeg met Musk. De documentaire toont een sms-wisseling tussen beiden over de Amerikaanse presidentverkiezingen van 2024. Musks advocaat dreigde voorafgaand aan de release met een rechtszaak wegens smaad en verwees daarbij specifiek naar deze berichten.




7.0







































































