Documentaires om te kijken voor als je de wereld om je heen even niet wil vergeten

Documentaires om te kijken voor als je de wereld om je heen even niet wil vergeten

Hoewel onze dagelijkse realiteit zich op dit moment vooral beperkt tot binnenzitten, is er via documentaires veel te ontdekken over de wereld die zich buiten onze deur bevindt. Wij zetten een aantal documentaires op een rij die op verschillende streamingdiensten te zien zijn.

De goed beoordeelde Netflix-film Crip Camp gaat over hoe een zomerkamp opgericht door en voor mensen met een beperking leidde tot betere wetgeving en gelijke rechten. De film belicht een onderwerp dat nog maar weinig aandacht krijgt en laat zien hoe iets ogenschijnlijk kleins kan zorgen voor grote veranderingen en mensen een stem kan geven.

Crip Camp: A Disability Revolution (2020)
7.7
Op een steenworp afstand van Woodstock vond een revolutie plaats tijdens een zomerkamp voor tieners met beperkingen.

For Sama is een intiem portret van filmmaker Waad al-Kateab over hoe zij als jonge moeder de oorlog in Aleppo ervaart. De film is een brief aan haar jonge dochter Sama om te laten zien waarom ze Aleppo uiteindelijk verlaten hebben. Tegelijkertijd is het een indrukwekkend document over de verschrikkingen die in Aleppo hebben plaatsgevonden. De film is te zien op Picl, Pathé Thuis en op Vitamine Cineville.

For Sama (2019)
8.5
Een jonge arts en een jonge journalist worden midden in een burgeroorlog verliefd op elkaar. Terwijl hun stad Aleppo wordt gebombardeerd, trouwen ze en krijgen ze een prachtige baby.

Wil je wel een documentaire zien, maar heb je eigenlijk ook behoefte aan schattige dieren en/of mooie beelden van de natuur? Zoek dan niet verder en bekijk The Biggest Little Farm. In deze film zetten filmmaker John en zijn vrouw Molly een boerderij op waarbij ze op zoek gaan naar een manier om een zelfregulerend ecosysteem te creëren. Te zien op Cinetree en Pathé Thuis.

The Biggest Little Farm (2018)
8.0
Cameraman John Chester en zijn vrouw Molly wonen in een klein appartement in Los Angeles. Molly is culinair recensent en chef-kok en droomt er al jaren van om een duurzame boerderij te beginnen waar ze haar eigen producten kan verbouwen.

Stop Filming Us bevraagt de rol van westerse stereotypen bij het in beeld brengen van de Congolese samenleving. Filmmaker Joris Postema laat het aan de kijker over om te oordelen. De film legt nieuwe punten van discussie bloot door niet alleen het filmproces en gesprekken in beeld te brengen, maar ook te tonen hoe de film door de Congolezen ervaren wordt als deze af is. De film is te zien op Picl, Pathé Thuis en Vitamine Cineville.

Stop Filming Us (2020)
7.7
Een studie naar verschillende percepties van de Democratische Republiek Congo. Kan een westerse filmmaker iets van waarheid vangen over dit complexe, beschadigde en prachtige land?

Mocht je nu geen van deze streamingdiensten gebruiken, dan kan je op Youtube de gratis documentaire Planet of the Humans bekijken. Omdat het 22 april voor de vijftigste keer Earth Day was heeft Michael Moore de film beschikbaar gemaakt op zijn YouTube-kanaal. Moore, bekend als regisseur van de documentaires Fahrenheit 9/11 (2004) en Fahrenheit 11/9 (2018), beschrijft de film als een "wake-up call". De film is dertig dagen beschikbaar.

Planet of the Humans (2019)
6.9
Vergeet alles wat je hebt gehoord over hoe hernieuwbare energie onze redding is. Het is allemaal een mythe die voor sommigen erg lucratief is.

Heb je deze documentaires nou allemaal gezien? Neem dan een kijkje op de site van International Documentary Filmfestival Amsterdam (IDFA) waar 300 films gratis beschikbaar zijn om je quarantaine door te komen.

Reacties   Volg ons op Google Nieuws

Deel dit artikel

Meer over:

Films Video on demand

Meer video on demand

Meer video on demand

🔥 Meest gelezen

Meer populaire artikelen

Reacties


Meer film- en serienieuws

Nog meer nieuws