Films op tv: alle filmtips voor komende week

Elke dag lichten we de beste film op tv uit zodat het kiezen van een film die op televisie te zien is, nog makkelijker wordt. Ook deze week worden er weer een aantal goede films uitgezonden, met onze favoriet van de week, de Oscarwinnende oorlogsfilm Darkest Hour (2017).
Uitgelichte films op tv week 26
Vandaag kijk je op Net 5 naar de Oscarwinnende actiefilm Gladiator (2000). In 180 na Christus benoemt de vermoeide en stervende keizer Marcus Aurelius zijn trouwe en zegevierende generaal Maximus (Russell Crowe) tot zijn opvolger en beschermer van Rome, tot groot ongenoegen van zijn zoon Commodus (Joaquin Phoenix). Maar in plaats daarvan wordt de held van Rome beloont met een bevel tot zijn executie, alleen om te eindigen als slaaf van de voormalige gladiator, Proximo. Vanuit de uitgestrekte woestijnen van Noord-Afrika zal een nieuwe Maximo als gladiator opstaan.
Dinsdag zendt SBS9 de Oscarwinnende oorlogsfilm Darkest Hour (2017) uit, over een spannend en waargebeurd verhaal aan de vooravond van de Tweede Wereldoorlog. Binnen een paar dagen na premier van Groot-Brittannië te zijn geworden, moet Sir Winston Churchill (Gary Oldman) een van zijn meest turbulente en bepalende beproevingen onder ogen zien: het verkennen van een onderhandeld vredesverdrag met nazi-Duitsland, of standvastig blijven om te vechten voor de idealen en de vrijheid van een natie. Terwijl de dreiging van een invasie stijgt, moet Churchill zijn donkerste uur doorstaan, een natie verenigen, en proberen de loop van de wereldgeschiedenis te veranderen.
Bekijk hier de trailer van Darkest Hour:
Woensdag kijk je naar Live Free or Die Hard (2007). 12 jaar nadat John McClane Simon Gruber tegenhield, is hij terug met een probleem dat moeilijk en persoonlijk probleem: een organisatie van internet-terroristen geleid door Thomas Gabriel. Ze nemen de controle van alles in Amerika over vanaf hun computers en nemen langzaam het land over. Vergezeld door Matthew Farrell, een van de hackers die de schurken per ongeluk heeft geholpen bij het opzetten van het systeem, moet McClane zowel Gabriel vinden als helpen voorkomen dat hij Amerika volledig overneemt. Gabriel weet dat McClane op weg is, en zal het zo persoonlijk mogelijk maken, wat betekent dat McClane's dochter, Lucy, erbij betrokken wordt.
Donderdag kijk je naar de Oscargenomineerde musical Grease (1978). Danny Zuko (John Travolta) en Sandy Olsson (Olivia Newton-John) zijn verliefd op elkaar. Ze brengen tijd door op het strand, en als ze terug naar school gaan, weet geen van beiden dat ze allebei naar Rydell High gaan. Danny is de leider van de T-Birds, een groep van greasers, terwijl Sandy rondhangt met de Pink Ladies, een groep van roze-dragende meisjes geleid door Rizzo (Stockard Channing). Wanneer ze elkaar tegen het lijf lopen op Rydells eerste pep rally, is Danny echter niet meer dezelfde Danny van het strand.
Vrijdag is op Veronica de Oscarwinnende oorlogsfilm Apocalypse Now (1979) te zien. Kapitein Benjamin L. Willard wordt op een missie gestuurd naar de diepste delen van de Vietnamese jungle tijdens het hoogtepunt van de Vietnam-oorlog, met als doel de schurk Walter E. Kurtz uit te schakelen. Samen met een kleine groep soldaten vertrekt Willard per boot stroomopwaarts richting Kurtz' basis. Maar Willard beseft al snel dat hoe dichter hij bij zijn doelwit komt, hoe meer hij zichzelf in hem terugvindt.
Zaterdag is de sciencefictionfilm The Matrix (1999) te zien. Neo (Keanu Reeves) en de rebellenleiders schatten dat ze 72 uur hebben voordat Zion belegerd wordt door het Machine Leger. Slechts enkele uren scheiden de laatste menselijke enclave op Aarde van 250.000 Sentinels die zijn geprogrammeerd om de mensheid te vernietigen. Maar de burgers van Zion, aangemoedigd door Morpheus' overtuiging dat de Ene de voorspelling van de Oracles zal vervullen en de oorlog met de Machines zal beëindigen, laten alle hoop en verwachtingen rusten op Neo.
Bekijk hier de trailer van The Matrix Reloaded:
Veronica sluit de week af met de sciencefictionfilm Back to the Future (1985). Marty McFly (Michael J. Fox), een typische Amerikaanse tiener uit de jaren tachtig, wordt per ongeluk teruggestuurd naar 1955 in een plutonium-aangedreven tijdmachine, uitgevonden door een gestoorde wetenschapper (Christopher Lloyd). Tijdens zijn reis terug in de tijd moet Marty ervoor zorgen dat zijn aanstaande tienerouders elkaar ontmoeten en verliefd worden, zodat hij terug kan gaan naar de toekomst. De film van regisseur Robert Zemeckis staat met zijn hoge score op plaats 36 in onze Top 100 beste films.
Staat hier niets voor je tussen, of heb je de bovenstaande films al gezien? Bekijk dan elke dag via de volgende pagina het complete overzicht van alle films op tv.