Oscarwinnende regisseur Spike Lee tekent contract bij Netflix

Oscarwinnende regisseur Spike Lee tekent contract bij Netflix

Spike Lee heeft een nieuw contract getekend met Netflix. De Oscarwinnende regisseur tekent voor meerdere jaren en zal zowel produceren als regisseren voor de streamingdienst. Zijn contract gaat per januari 2022 in.

Dit is niet de eerste keer dat Lee met Netflix samen zal werken. Vorig jaar maakte de regisseur de film Da 5 Bloods (2020) die exclusief op de streamingdienst te zien was. Verder is hij bekend van films als BlacKkKlansman (2018), Inside Man (2006) en zijn eerste speelfilm She's Gotta Have It (1986) die overigens gefinancierd werd door zijn grootmoeder. Met BlacKkKlansman won Lee in 2019 een Oscar voor beste aangepaste screenplay.

Gedurende Spikes ongelooflijke carrière zijn zijn prestaties als schrijver en regisseur scherp en inzichtelijk gebleven. Daarnaast is het resultaat altijd uitermate vermakelijk. Wij zijn bevoorrecht om deze nieuwe samenwerking met Spike aan te gaan en kijken ernaar uit om het volgende hoofdstuk van zijn carrière aan de wereld te kunnen aanbieden.

Scott Stuber, hoofd Global Film Netflix

Wat Lee's eerste project bij Netflix zal worden is nog niet bekend. Al meer dan 10 jaar droomt hij ervan een film te maken over Jackie Robinson, de baseball legende. Het script ligt al klaar en ook heeft hij al een hoofdrolspeler in gedachte: Denzel Washington. Washington zelf is er minder enthousiast over en vindt zichzelf te oud voor de rol. Sindsdien heeft Lee het script online gepubliceerd en is het niet duidelijk of er ooit nog wat van komt, wie weet biedt zijn contract bij Netflix ook nieuwe kansen voor zijn Robinson-biopic.

Beeld: Spike Lee via depositphotos
Tekst: Bron

Reacties

Deel dit artikel

Meer over:

Algemeen Celebrities Video on demand Netflix

Meer Netflix

Meer Netflix

🔥 Meest gelezen

Meer populaire artikelen

Reacties


Meer film- en serienieuws

Nog meer nieuws