Silvershadow

Reacties


Silvershadow heeft 1197 reactie(s) geplaatst.

Erg benieuwd naar deze film, maar ik wacht expres tot na de kerstfilm periode 😜 Ook erg geestig hoe dat werkt... als een Nederlands acteur in een Nederlandse film te zien is, dan kraait er geen kip naar. Maar zodra diezelfde acteur in een Amerikaanse film te zien is dan is het ineens 'ONZE' die en die 🤪 Is/voelt dat dan ook echt als 'Hollands trots'? Verder geen commentaar hoor, maar ik vind dat gewoon altijd erg grappig en een bijzonder gegeven 😊

@5pindarotsjes Dankjewel! Jij ook hele fijne, maar vooral gezellige feestdagen en een filmtastisch 2024.

Erg leuk dat je Home Alone op de kijkstapel hebt liggen :-D Hier hebben we vanavond deel 1 ook weer voor de 300e keer gezien, maar hij verveelt nooit. Pietje Bell is ook erg leuk, we liggen altijd dubbel om Arjan Ederveen en zijn zoon in de films. Vooral deel 2 :-P Zelf maak ik eind november altijd een kerst-film lijst met alles wat er maar op de streamingdiensten te vinden is en dan kruis ik de titel af als we hem gezien hebben. Al kunnen we natuurlijk nooit alles zien, het is gewoon net waar we op dat moment zin in hebben :-D In elk geval staan onder andere Home Alone 2, 3, Christmas Vacation en Scrooged nog in de planning.

82 jaar geleden

Elk jaar is dit onze vaste kost. Onze...vrijwillige verplichting :-P Na al die jaren kunnen we de film zo goed als zin voor zin mee praten, maar toch ontdekken we elke keer weer iets nieuws. Of het op de achtergrond is, of dingen die we ons afvragen omdat het eigenlijk absurd is dat het gebeurd :-P (#362-2025)

Spoiler

Neem nou die buurman met zijn sneeuwschop. Waarom neemt hij niet gewoon even de moeite om te vragen waar de ouders van zijn buurjongen zijn. Het moet toch opvallen dat het stil is naast hem? Of het huis van de McCallisters, alles is groen-rood bewerkt. Van het behang tot de badjas en pyama van Kevin aan toe. Of dat de tante de hele straat belt en dan zogenaamd niemand thuis is. Terwijl die buurman gewoon thuis is :-P Of ook niet even naar het eigen huis bellen... Ook raar dat er dan in het begin gezegd word dat de telefoons nog dagen niet zouden werken door de stroomstoring, maar toch de hele straat kunnen bellen... nouja, het moge duidelijk zijn: Hoe een verstand op 0 film toch nog stof tot nadenken geeft haha.

62 jaar geleden

Leuke familiefilm in een winters landschap waarin Moos, een pratende eland bij een testrit met de kerstman bij een familie door het dak van de schuur is gestort. Ook een erg leuke rol van Arjan Ederveen, die regelmatig van die heerlijke venijnige rollen kan neerzetten (wat ie bv ook al in Pietje Bell deed).

Spoiler

En als je denkt dat je alles hebt gezien...deze eland houd van chocomel! :-P

82 jaar geleden

Erg mooie film dat een beetje de oorsprong van het kerstfeest en kerstman verteld. Een film die me echt het verhaal in heeft gezogen. Maar wat wil je, met bij rolletjes voor Maggie Smith en onze eigen Hollandse Michiel Huisman!

62 jaar geleden

Aardig leuke kinderfilm over een meisje dat tijdens een ski vakantie haar ouders weg wenst....met alle gevolgen van dien. Al zal hij voor mee kijkende ouders ook best te pruimen zijn ;-) (#351-2025)

102 jaar geleden

Dit is voor mij absoluut een van de mooiste kerst-animaties die er ooit gemaakt is. De tekenstijl is niet erg 'doorsnee' maar het is prachtig! En de film heeft ook alles, actie, drama, een lach en een traan. Een film die me diep wist te ontroeren, helemaal het einde. Er zijn weinig films die een 10 krijgen van me, maar dit is er zéker 1 van.

62 jaar geleden

Een kerstfilm met een simpel doch slap verhaal:

Spoiler

Een man (Ben Affleck) gaat naar zijn ouderlijk huis en wil weer een echte kerst meemaken zoals vroeger. Hij besluit de mensen die daar nu wonen flink te betalen om voor een aantal dagen zijn familie te spelen.

Ondanks het simpele verhaal blijft dit leuk om naar te kijken. En het is geweldig om Catherine O'Hara (de moeder van het gezin, maar ook bekend van Home Alone en Beetlejuice) te zien. Een erg leuk actrice vind ik.

32 jaar geleden

Ik denk dat dit echt zo'n 'love it or hate it' film is. Want aan de ene kant snap ik dat er veel mensen zijn die deze film zullen waarderen, maar ook dat er mensen zijn die dit dus helemaal niets vinden. Ikzelf behoor tot de laatste groep. Nu kan ik best dit soort films waarderen, daar niet van, maar het verhaal trok me gewoon niet. Al vond ik het wel leuk om Freddie Prinze Jr. weer eens op het scherm te zien.

72 jaar geleden

Erg leuke film voor jong en oud naar het gelijknamige boek van Annie Mg Schmidt. Een klein mannetje genaamd Wiplala komt terecht bij een gezin. Het avontuur begint pas echt als hij ze klein tinkelt. De films naar boeken van Annie MG, zijn altijd genieten. Het enige jammere vind ik dat het tweede boek van Wiplala (nog) niet is verfilmd.

62 jaar geleden

Ondanks een 'mwah' verhaal, kijkt hij lekker weg en heb ik me opperbest vermaakt. En voor mij is Eddie Murphy altijd een plus. Al zie ik hem liever in de wat...grof gebektere rollen :-P Leuk ook dat Pentatonix te zien en horen is. (#355-2025)

52 jaar geleden

Vroeger was er een tijd dat wat Disney produceerde in goud veranderde. Helaas is dat al jaren niet meer zo, en ook deze film mankeert een hoop. Wellicht leuk voor kinderen, maar smaken verschillen (gelukkig maar).

52 jaar geleden

Matig verhaal over een een singer songwriter die twee weken heeft om naar een kerstoptreden te geraken, onderweg gebeurt er iets waardoor ze strand in een dorpje. Om haar busje te laten fixen heeft ze geld nodig, en dat heeft ze niet voldoende. Er zit niets anders op, werken in de tijd dat ze in het dorpje vast zit. Slechts een 5-je en een plusje voor Brooke Shields.

Maar liefst 29 jaar zat er tussen A Christmas Story en dit vervolg, waar Ralphie inmiddels volwassen is geworden en zijn eigen gezin heeft. Hij probeert het te maken als schrijver, maar na een triest bericht keert hij met zijn gezin terug naar zijn ouderlijk huis. Zelf vond ik het een leuke film en 'waardig' vervolg waar veel verwijzingen en gezichten naar en uit deel 1 te zien zijn. (#343-2025)

62 jaar geleden

Family Switch is een kerst-komedie in de lange lijst van 'gedaante verwissel films' als Freaky Friday, The Hot Chick, Vice Versa, 18 Again, It's A Boy Girl Thing en zo kan ik nog wel even doorgaan. De film/verhaal ansich is matig en oogt erg 'cheap'. Misschien ook omdat het 'gedaante verwissel thema' al te vaak gedaan is.

Spoiler

Het feit dat de hond en de baby er ook niet aan ontkomen, wisselen ook zij van gedaante waardoor je de baby uit de honden drinkbak ziet drinken en de hond er op een gegeven moment met een luier bij loopt. Als ik dit typ is het al absurd opzich (en niet grappig). Op een bepaalde manier word het ook 'twisted' als de karakters van broer en zus in de gedaante van vader en moeder aangespoord worden elkaar te kussen. En dat in een wereld waarin men al snel op achterste poten staat als zoiets in het echte leven zou gebeuren :-P Wel hilarisch is een opmerking in de film: "i'm 13, going on 30" wat natuurlijk een leuke verwijzing is naar de bekende (ook weer een gedaante-wissel) film met Jennifer Garner die in Family Switch de moeder speelt. Het leukste van de film? De bloopers bij de aftiteling.

Dat de film zo matig is, is zo jammer, want de cast vind ik wel geweldig! Met een groot zwak voor Rita Moreno die men wellicht nog herinnert uit West Side Story (zowel de 60s versie als de re-make). Nou goed, deze kunnen we ook weer van de kijklijst afstrepen.

Elk jaar zo rond de feestdagen heb ik altijd een kort lijstje kerstfilms die ik dan hoe dan ook gezien wil hebben, daar het anders voor mij geen echte kerst is :-P I'll be home for christmas hoort voor mij ook op dat lijstje thuis. Het verhaal is simpel:

Spoiler

Zoon studeert en spendeert liever met zijn vriendin de kerstvakantie op het strand, dan dat hij naar huis gaat voor de feestdagen. Vader koopt hem om door hem een Porsche te geven, waardoor zoon toch naar huis gaat. Uiteraard gebeurd er van alles onderweg :-P

Een leuke film voor alle leeftijden. Ja, ook voor oudere kinderen en volwassenen omdat er toch af en toe nog wel een redelijk volwassen opmerking/grap voorbij komt (vind ik). En als tijdens de aftiteling de tonen van 'Merry Christmas, Happy Holidays' van N'Sync starten, is het voor mij weer tijd de film weer op het kijk-lijstje voor volgend jaar te zetten :-D (#354-2025)

Diary of a wimpy kid. Na 4 speelfilms en 2 eerdere animaties, nu de beurt aan de 3e animatie: in kerstsfeer. Het verhaal vond ik ansich erg leuk. Erg simpel, maar super leuk voor kinderen. Waar mijn irritatiepunt zat was de streamingdienst waarop het "exclusief" te zien is bij het huis van de muis. De NL ondertiteling ontbrak waardoor we gedwongen werden hem in de NL nasynchronisatie te bekijken. En ja, dan worden meteen alle namen veranderd, en het is gewoon irritant om aan te horen. Maar goed, dat is gewoon gezeur van mijn kant :-P Kinderen zullen zich hoe dan ook vermaken met dit kerstige avontuur. (#346-2025)

Dat kan kloppen. Stemmen was mogelijk tot en met 20 oktober.

Een van de mooiste en leukste Muppet films die er gemaakt is. Ik kan er een lang verhaal van maken, maar dit is gewoon een must-see tijdens of rond de feestdagen. God bless us, everyone! (#363-2025)

72 jaar geleden

Prachtige korte film. Al heeft het verhaal verder weinig met 'kerst' ansich te maken, de voorspelbare twist geeft me toch een heeeel klein beetje zo'n kerstig gevoel. Alleen vind ik het een beetje lastig uitleggen waarom ik dat zo voel, maar wellicht begrijp je me nadat de film bekeken is :-P

62 jaar geleden

Waardig, wel iets minder geestig, vervolg op 'Your christmas or mine'. Dit keer zijn de Alpen het decor, waar de 2 families door een misverstand in elkaars verblijf aan weerskanten van de vallei terecht komen. Als dat maar goed komt...

72 jaar geleden

Goede film, met puike acteerprestaties. Een mooi eerbetoon aan de gabber scene. Alleen het enige jammere was het einde, het voelde voor mij niet helemaal afgerond. Maar buiten dat vond ik het wel een lekkere film om naar te kijken.

Toch wel een 'kerst traditie' die ik elk jaar wel een keer bekijk. Tim Allen en Jamie Lee Curtis als Luther en Nora Krank die afscheid moeten nemen van hun dochter omdat zij voor het vredeskorps naar het buitenland gaat. Hierop besluiten Luther en Nora op cruise te gaan en kerst te skippen, tot ongenoegen van de buren uit de straat.

Spoiler

Sja...en toen kregen Luther en Nora telefoon. Dochter Blair komt thuis voor kerst. Met nog maar een paar uur te gaan moet het huis alsnog versierd worden, en dat kunnen ze niet zonder de buren...

92 jaar geleden

Absolute jeugdsentiment voor me. Toen was het al lachen gieren brullen met Tim 'The Toolman' Taylor, en nu ik het aan het terugkijken ben is dat nog steeds zo. Al vallen nu ik ouder ben veel meer dingen op, en zijn sommige grappen beter te begrijpen. Ik vind het hilarisch dat Jill, de vrouw van Tim met vlagen heeeeel veel moeite heeft met haar lach in te houden :-P Waarop ik dan weer de grootste lol heb :-P Om een lang verhaal kort te maken: een leuke en erg geestige serie die de moeite waard is.

102 jaar geleden

Persoonlijk vind ik deze film toch thuishoren in mijn top 3 ultiem mooiste kerstfilms. Al vertoont dit verhaal enkele speldenprikjes die uit andere (kerst)films komen, toch vind ik dit verhaal niet 'standaard'. Doordat deze film uit de 80s komt, oogt het hier en daar wat traag, maar tegelijkertijd geeft dat een hele mooie sfeer. Voor mij een absolute 10.

Spoiler

En de hond? Iedereen die een film met een hond ziet hoopt dat hij/zij het overleeft. Of dat hier ook het geval is.... toch maar even kijken en hopen dat je het droog houd. :'-(