SJoKoReeP heeft 2388 reactie(s) geplaatst.
Best een leuke creature feature uit de vroege jaren tachtig. De creatures zien er best goed uit ook. Niet in ieder shot, maar toch. Het is alleen jammer dat ze niet wat sneller kunnen bewegen.
Natuurlijk is het verhaal niet erg ingewikkeld en hebben we het allemaal al wel eens eerder gezien, maar ik vond de uitvoering helemaal niet slecht en heb me er best mee vermaakt.
Mijn vermaak zit bij dit soort films vaak ook wel in de sfeer van die oudere films, dat kijkt toch anders dan de meeste hedendaagse films. Niet iedereen kan daarvan genieten, en het vraagt ook een beetje een andere instelling ten opzichte van de film. Het is vaak allemaal wat klungeliger en langzamer, maar er is ook nog iets aan wat ik niet onder woorden kan brengen, en dat echt met de tijd te maken heeft dat de film gemaakt werd.
Nog even terug naar deze film: ik vond het soms wel jammer dat ze niet nét wat meer van de gore lieten zien.
Een goede voldoende.
Best aardig sci-fi filmpje. Simpel maar best goed gedaan voor die tijd, en in kleur. Een voldoende.
Ik vond um op joe-tjoep, waar overigens een hele boel oudere sci-fi en horror films te vinden zijn (30s-90s en verder). Niet altijd even goede kwaliteit, en helaas ook niet de allerbeste films, maar toch zit er best veel tussen dat het kijken waard is en van goede beeldkwaliteit.
Aardig anthology horrorfilmpje. De simpele, maar wel leuke verhaaltjes zijn niet alledrie even origineel, maar ze hebben een fris verfje gekregen, en dat werkt best goed. Een eigen versie van de 'crypt keeper' erbij, snufje goedkope, slechte humor en de zaak is compleet.
Genoeg voor een leuke tijd (als dit je genre is), en een voldoende, in ieder geval.
Hahaha! Ik kan me er eerlijk gezegd ook niet veel van herinneren, alleen dat ie nogal action packed was. Het is te lang geleden dat ik um zag, maar ik vond um wel leuk dacht ik..
Die andere film heeft wel iets met het schilderij de Nachtwacht van doen, vandaar dat ik het vroeg.
Anyway, goed te weten dat je het echt over deze film had. 👍
Bedoelde je inderdaad de film hierboven, @orthrus? Die is namelijk nogal vol heftige vampier-actie en heeft niets met Rembrandt te maken..
Of doelde je eigenlijk op deze? Night Watch (1995)
Hier trouwens vrijwel geen veranderingen voor de Amerikaanse markt, zoals dat, naar ik nu begrijp, erg gebruikelijk was voor de films van Mario Bava.
Geen heel goed verhaal, maar wel mooi van stijl en vermakelijk genoeg.
Een voldoende.
Grappige ideeën, maar toch niet echt leuk. Het lijkt een beetje alsof er te veel 'leuke' ideeën aan elkaar genaaid zijn waardoor het vooral warrig en geknutseld voelt en niet zo grappig en origineel als het waarschijnlijk bedoeld is. Alsof iemand zijn best gedaan heeft om een Pratchett verhaal te schrijven, maar gewoon niet Pratchett is. En dat is natuurlijk ook zo..
Ik vond het een beetje saai en 'onleuk'.
Bijna voldoende. Wat voor een verfilming geïnspireerd door dit originele materiaal nogal slecht is, naar mijn idee..
Na dit alles denk ik toch dat de originele, Italiaanse versie mijn voorkeur heeft. En of de Engelse versie van mij ook een zeven zou krijgen zou ik niet kunnen zeggen.
Ah! Dit verklaart wel wat:
"American International Pictures and Titra Sound Corporation suggested changes to Bava during filming to make the film palatable for American audiences, and created their own English-language version of the film, which replaced Roberto Nicolosi's score with music by Les Baxter, removed several depictions of graphic violence and made alterations to other scenes. This version greatly changed the plot of "The Telephone", giving it a supernatural element and removing all references to lesbianism and prostitution."
Bron: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Black_Sabbath_(film)
Trouwens te vinden op youtube. In het Engels én in het Italiaans (met, iets achterlopende, Engelse ondertitels).
Vreemde details: in de Engelse versie, waar ik aan begonnen was voor ik besloot dat ik liever de Italiaanse versie wou zien, waren de verhalen in een andere volgorde. En later merkte ik ook dat beide een behoorlijk andere soundtrack hadden (veel meer en 'jazzier' muziek in de Engelse, en meer 'haunting sounds' en orkestmuziek in de Italiaanse)(dat laatste lijkt mij het sfeervolste), en de Engelse wel introducties door Karloff, maar de Italiaanse niet.. 🤔
Mooie horror anthologyfilm. De verhaaltjes zijn simpel, maar gelukkig niet al te cliché, en alles is werkelijk prachtig verfilmd! De beelden, de kleuren, decors, kleding, belichting, allemaal erg mooi en heel klassiek sfeervol. Je weet wel, met mooie, naargeestige bomen en veel 'mist' en zo.🕯️
Ik denk niet dat het een film van Hammer is, maar snap heel goed dat iemand dat kan denken, hoewel dit bijna te mooi is voor een Hammer productie.
Wat me trouwens opviel is dat ieder verhaaltje zijn eigen themageluid (dat gold niet voor de Engelse versie).
Ik zag de film in het Italiaans, maar dat was ook duidelijk nagesynchroniseerd, en daarmee niet perse beter dan in het Engels.
Een ruim voldoende.
Het verhaal vond ik ietsje vaag hier en daar, maar de sfeer is echt geweldig goed en de beelden en geluiden zeer spookachtig.
Ook het effect van de verouderde zwart wit film, en het wat knarsende geluid deed hier alleen maar goed, vond ik. Helemaal wat ik me voorstel bij een echt oude horrorfilm. Als je daar een fan bent, dan kan ik um van harte aanbevelen!
Ook van mij een ruim voldoende (als ik alleen films uit die tijd cijfers had hoeven geven was het nog een punt hoger geweest).
Ja, ik vond um ook de moeite waard. Niet super, maar wel gewoon goed.
Vermakelijk filmpje. Mooi gedaan, met veel actie, een aardig plotje, en een beetje humor. Ik weet niet precies waarom, maar op de een of andere manier deed het me een klein beetje aan Doctor Who (2005) denken.
Natuurlijk is het een ouwetje en zodoende een beetje suf, maar met alle props en trucage vond ik um toch best leuk. Als je een oude science-fiction/horrorfilm wilt kijken, dan kun je slechtere keuzes maken (maar dus ook betere), al blijft het allemaal een beetje simpel.
Ik las dat het de eerste Amerikaanse horrorfilm is gemaakt in "full, three-strip Technicolor". Twee eerdere horrorfilms in kleur waren met een eerder "two-color process" gemaakt (Doctor X (1932) en Mystery Of The Wax Museum (1933)). Ach, het maakt de film niet beter, maar het is wel een aardig weetje..
Wel een paar goede moorden, trouwens.
Niet best, maar niet zó slecht als de titel me deed verwachten. Beter, of in ieder geval wat minder saai dan het op IMDb een stuk hoger scorende, en soms als ondergewaardeerd aangemerkte Sleepaway Camp, vond ik. Maar het ontloopt elkaar niet heel veel.
Bijna een bijna voldoende: een broodmagere vijf.
Simpele maar best redelijke 'hakker-film' voor die tijd. Ruim voorzien van de cliches, maar toch wel ok, vond ik. Als het je genre is dan zul je je er wel mee vermaken, denk ik.
Net een voldoende.
Sorry voor de vele negatieve reviews de laatste tijd; ik ben, vrij bewust, vooral slechte films aan het kijken. Geen idee waarom.. 🤪
Ik vraag me af welke 16-plusser deze film nog leuk zal vinden. Ik vond het in ieder geval niet veel soeps.
Een onvoldoende dus.
Ja, vrij slecht.. Het einde was wel een grappige warboel (ik vermoed geheel onbedoeld), maar of dat veel goed maakt..
Hahaha! Geheel naar verwachting: nogal waardeloze zut!
Veel fitte lijven in spandex pakjes op en neer hopsend op cheapo eighties muziek, billen en borsten, oersimpele houterige gesprekken, hints van sex-gedoe, en af en toe een flinke slachtpartij waar je nauwelijks wat van ziet, hopsende fitte lijven in spandex, knokpartijtje van de mannen met spierballen, flinke slachtpartij en meer spandex.. Rinse and repeat enzo, en enzovoorts..
Duffe achtervolging van een half uur, suffer einde en klaar!
Lijkt het erop dat ik maar met een half oog gekeken heb? 😜
Maar wel allemaal heel onbeschaamd 80's..
Ah ja, dat was het plan. 🙂 Thanks voor de tip!
Wel wat toffe, spannende, donkere beelden en eerie geluidsdingetjes, maar verder heeft ie weinig bijzonders te bieden. De gemiddelde aflevering van Kolchak: The Night Stalker (1974–1975) was leuker.
Het einde was een soort van spectaculair, maar zeker na de rest van de film, vond ik het eigenlijk op een slechte manier lachwekkend en stom. De hele film (maar dan in zwart wit) was in de jaren vijftig misschien goed geweest, maar meer dan twintig jaar later..
"Een voldoende, maar niet meer dan dat.", dacht ik ergens op driekwart nog, maar het einde deed um de das om. Ik geef um een vijf. De mensen op IMDb vonden um minder waard..
Meer nieuws
Netflix Pathé Thuis Disney+ Prime Video CANAL+ NPO Start Apple TV HBO Max Viaplay Videoland Cinetree Film1 CineMember Picl SkyShowtime MUBI
Meer beoordelingenReacties Populaire filmsPopulaire series
Meer populaire films
Meer populaire series