SJoKoReeP

Reacties


SJoKoReeP heeft 2015 reactie(s) geplaatst.

621 dagen geleden

Niet een Romero's beste films, deze wat aparte film over een slim aapje. Maar ergens was ie zo slecht nog niet. Kwam wat traag op gang, en had wat vage momenten, dingen die gebeurden maar op mijn niet erg logisch overkwamen,

Soms deed het me een beetje aan sommige Hitchcock films denken, in ieder geval qua stijl, een beetje ouderwets voor een film uit '88.

Het laatste stuk vond ik op een gegeven moment wat langdradig worden, en wat ook niet meewerkte was dat het beestje toch vrijwel altijd nogal onschuldig/onnozel uit haar doppen bleef kijken. 😅

Voldoende was het wel. Iets meer zelfs, maar genoeg om af te ronden naar ruim, vond ik het toch net niet.

725 dagen geleden

Prima en degelijke JB film met de gebruikelijke elementen. Er is iets meer aandacht voor het thriller/drama elementen, dan voor de actie dan in de films voor Craig gebruikelijk was, maar dat vind ik prima. Of het ook meer was dan de eerdere films met Craig weet ik niet. Te lang geleden dat ik die zag.

Dat gezegd, een uitschieter vond ik het ook weer niet, al was ie beter dan de twee ervoor. Mooi geschoten en met een prima passende soundtrack, trouwens.

Ik moest iets naar boven afronden voor een ruim voldoende.

726 dagen geleden

De sterke kant van deze film was dat het allemaal heel dicht bij de realiteit blijft, niets is overdreven of groter dan het leven zelf. Je wordt helemaal meegenomen in de persoonlijke beleving van de hoofdrolspeler, die je buurman zou kunnen zijn. En dat geeft het allemaal een scherp rauw randje.

Daardoor is het ook niet zozeer een actiefilm alswel een drama thriller met wat actie. Af en toe is er wel wat bloed, maar ook dat is niet overdreven. Het is dus geen gore fest of iets dergelijks.

Goed gedaan. Ruim voldoende.

426 dagen geleden

Niet kijken als je niet van found footage, of heftig schokkende hand helt camerabeelden houdt. Deze heeft daar veel van, al valt het niet echt onder found footage.

Als je niet van slecht acteren, eindeloos heen en weer geren en domme, fantasieloze dialoog houdt, zit je hier ook niet goed, trouwens.. 😅

Ach, eigenlijk beter hoe dan ook niet kijken, deze, als je een leuke film wilt zien. Het is leuk geprobeerd, maar, ik weet niet.. gewoon niet goed..

Het einde had nog wel een paar aardige momenten qua beeld, maar dat was het wel.

Onvoldoende.

527 dagen geleden

Tja, erg jammer: een aantal goede acteurs en prachtig geschoten, met een prima soundtrack, maar het verhaal is veel te simpel en klein, mist 'body' en veel te dun en fantasieloos uitgewerkt. Vond ik althans.

Resultaat: een film die zo weinig om het lijf had dat hij ongemerkt voorbij trok en geen enkel spoor achterliet, als een super goedkoop wit bolletje uit de fabriek met halvarine en boterhamworst uit blik. Wat een slappe hap!

Toch nog net een bijna voldoende omdat ik sommige beelden erg mooi vond. Maar het is een trieste bijna voldoende.

729 dagen geleden

Mij beviel dit slow burning religieuze horror vervolg op The Exorcist (1973) wel. Hij is natuurlijk lang niet van het niveau van de -17 jaar oudere(!)- eerste film, en erop lijken deed ie ook niet erg, maar toch vond ik 'm wel de moeite waard.

Het is er een die werkt met veel sfeer, onderhuidse spanning, stilte en (niet altijd even subtiele) subtiliteiten. Stemvervormingen bijvoorbeeld. Dat maakt ook dat je er de rust en tijd voor moet hebben, anders wordt het niets, ga je er geen plezier aan beleven.

Niet alles werkte even goed. De scène in de biechtstoel zou naar mijn idee veel spannender hebben kunnen zijn met iets langere, betere opbouw. En sommige stukken waren ook wat aan de vage kant op een manier die niet altijd helemaal werkte. Hoewel ik een aantal van die stukken ook juist veel sfeer vond geven.

Sommige stukken waren ook nogal praterig. Soms werkte dat, soms wat minder.

We zien trouwens vrij weinig gorigheid. Alleen tegen het einde wat.

Voor de mensen die benieuwd zijn, maar veel negatieve dingen over Exorcist II: The Heretic (1977) gelezen hebben, die ik zelf trouwens niet super slecht vond (maar wel een beetje 😅): dit derde deel kun je gerust kijken terwijl je The Heretic gewoon overslaat.

Van mij uiteindelijk een ruim voldoende, al moest ik even wennen. Incidentally..

Hmm.. Tweede seizoen: nog steeds goed, leuk en spannend, maar naar mijn idee toch een tandje minder. En misschien nog wel minder cordycepshoofden.

⚠️⚠️⚠️ Waarschuwing: giga cliffhanger aan het einde van seizoen 2!!! ⚠️⚠️⚠️

Ik vond het echt niet leuk meer; werkelijk geen enkele van de verhaallijnen voelde op wat voor een manier dan ook 'afgerond' zodat het tot enige tevredenheid met dit einde, en berusting in het wachten op het volgende seizoen kon leiden. Ik heb echt spijt dat ik niet op seizoen 3 gewacht heb, al duurt dat waarschijnlijk nog een hele tijd..

61 maand geleden

Behoorlijk flauw en hysterisch deze horror komedie met een bijzonder hoog gehalte aan poepje-piesje-kontje humor. Vast leuk als je er van houdt, maar mij streek het veelal tegen de haren in. In dit geval kon ik het nog wel een beetje waarderen dat ze het zo zonder veel terughoudendheid deden, maar lachen vond ik het niet.

Verder vond ik het soms moeilijk te volgen, maar dat de gebeurtenissen nogal eens wat bizar waren, maakte dat ik toch bleef kijken.

Voor het kleine wat Indiana Jones achtige avontuur hoef je het niet echt te doen, maar wellicht leuk als je die humor graag ziet. Anders misschien beter iets anders zoeken voor vanavond.

Omdat het toch ook weer niet heel slecht was, toch nog net een voldoende. Maar dan ook echt nét met de hakken over de sloot.

61 maand geleden

Best een aardig filmpje, maar ook weer niet echt goed of zo. Los van de leuke muziek en wat eighties image dingetjes, was het gewoon niet zo bijzonder.

Jenny Wright doet me op de een of andere manier altijd wel wat, en haar haar zat hier, net als in Near Dark (1987), weer super goed, maar dat heeft met de film natuurlijk weinig van doen.. 😅

Anyway.. Voor mij wellicht nog net een voldoende.

Ik begon aan deze film omdat ie op een lijst met maffe Aziatische films stond, maar het was niet echt wat ik ervan verwachtte. Als pure martial arts film was ie zeker wel geslaagd, en ik denk voor de kenners ook wel echt interessant vanwege de verschillende stijlen Kung Fu (voor zover ik dat kan beoordelen), maar ik had op gekke magiërs en zo gehoopt en die zaten er niet in.

Het verhaal was wat simpel, maar dat was ook echt niet het belangrijkste. De vechtscénes waren echt waar het hier om ging. Die waren veelvuldig en uitgebreid. Best speels ook, kreeg ik de indruk (ben er niet zo bekend mee).

Er was wel wat humor en slapstick, maar gelukkig niet zoveel van het overdreven, of zelfs wat hysterische soort waar ik wel eens over klaag.

Als je een gekke Aziatische film zoekt, zoek dan verder. Kijk bijvoorbeeld Shen jian dong shan he (1981), Lao mao (1992), Yuan Zhen-Xia yu Wei Si-Li (1986), Mr. Vampire III (1987) of Mo fei cui (1986) (overigens niet zozeer de beste, hoor, maar gewoon wat ik recentelijk gezien heb en aardig vond). Maar ben je gek op martial arts films uit de jaren zeventig en tachtig, dan kon je hiermee wel eens iets leuks gevonden hebben. Ook nog wel een klein beetje apart, trouwens.

Voor mij was de voldoende nét dik genoeg om naar boven te moeten afronden naar een ruim voldoende (een 6½ dus).

1 maand geleden

Thanks for the heads up wat betreft de versie, @jotofilm !

Hmm.. Het wordt dus toch niet de (meest gekortwiekte) versie die op Netflix staat.. 😒

"Several versions of the film exist; the uncut Italian version, Una sull'altra, has a runtime of 108 minutes. Most English-dubbed prints run for 103 minutes, with cuts made to the film's sex scenes and several on-location establishing shots, while the French version, Perversion Story, features a 97-minute runtime due to the removal of expositive scenes while retaining the sex scenes."

Bron: https://en.m.wikipedia.org/wiki/One_on_Top_of_the_Other

71 maand geleden

Gelukkig was dit derde deel weer goed te pruimen, na het plezier van deel één, en daarna de flinke teleurstelling van het eerste vervolg.

Het eindeloze gekibbel van Venom is gelukkig teruggeschroefd naar een aardig niveau, maar heeft helaas niet meer echt het scherpe randje van deel één.

Aardige verhaallijn, maar vooral de actie van het laatste gedeelte deed het 'm voor mij.

Het is niet de soort van film waar ik verder veel over te zeggen heb. Gewoon simpel comic book vermaak met enige originaliteit en lekkere actie die zichzelf niet te serieus neemt, maar ook wat momenten met aardig drama heeft.

Niet echt de volle ruim voldoende die deel één van me kreeg, maar toch wel een kleintje.

71 maand geleden

Met deze eerste film in de franchise heb ik me goed vermaakt. Ik had plezier van de maffe overtrokken actie en de humor. Het idee was ook weer net wat anders, en bracht het interessante 'innerlijk' conflict element met zich mee dat weer voor een grappige dynamiek zorgde.

Deel twee was hierna een flinke teleurstelling. Deel drie was weer wat leuker, vooral naar het einde toe, maar deze blijft het leukste.

Deze krijgt een ruim voldoende van mij.

61 maand geleden

Hahaha! Ja, zoiets wellicht.. 😅

Ik probeer ook altijd een beetje mee te nemen of de film goed uitgevoerd is. Soms geeft dat een wat hoger cijfer dan mijn smaak zou geven. Deze was op zich best oke gedaan, had wat aardige effecten en zo. Dat het echt mijn smaak niet is veranderd daar niets aan.

Maar dat gaat niet altijd zo, hoor! Smaak en gemoed speelt soms sterker en soms minder sterk mee.

61 maand geleden

Nog altijd niet mijn smaak, deze flauwe horror komedie. Hier ook nog veel meer simpel drama en 'leuke' grappen. Was voor mij niet nodig geweest. Maar ja, dat wist ik eigenlijk al voor ik eraan begon, natuurlijk. 😂

Maar voor tijdens het stofzuigen en de was opvouwen, was het best oke. Af en toe een blik was genoeg..

Ik weet het, ik ben vreselijk.. 🤪

Leukste scène: net nadat de aftiteling één of twee minuten loopt.

Klein zesje.

61 maand geleden

Niet mijn ding, te flauw en makkelijk. Wel wat aardige actiescènes, dat moet ik toegeven.

Mag nog net een voldoende zijn in mijn boekje, maar als je van Amerikaanse horror komedie houdt, vind je dit vast meer waard.

61 maand geleden

Toch deze ook maar gekeken. Ik had geen aandacht genoeg voor iets goeds of uitdagends, dus dit was perfect middelmatig en ik wist wat ik er min of meer van kon verwachten.

En ja, helemaal! Net genoeg om de aandacht nog bezig te houden en wat entertainment te leveren, maar niet veel meer.

Ik vond deze trouwens niet speciaal minder dan The Old Guard (2020). De nieuwigheid was eraf, maar er kwam ook weer wat bij. Eigenlijk vond ik verder ook min of meer hetzelfde van dit tweede deel. Niet slecht, maar wel middelmatig.

Het ging een klein beetje verder in op het niet dood kunnen gaan, maar mij net niet diep genoeg, en had wat kleine, makkelijke extra elementjes.

Spoiler

Die van het doorgeven van de onsterfelijkheid vond ik zelf een beetje flauw en makkelijk om een heel voorspelbaare extra lading te geven.

Als het niet door Artificieel Interlect geschreven is geweest, dan feliciteer ik de echte schrijvers met dat erg goed te kunnen emileren. Een gemene steek onder water, ik weet het. Maar alleen als er echte schrijversters aan te pas zijn gekomen.. 🤪
(Sorry, ik zie het overal tegenwoordig..)

Het is duidelijk dat er een deel drie komt.

Gewoon een zesje voor voldoende zonder extras.

61 maand geleden

Het idee vond ik wel leuk, maar de uitwerking wat middelmatig, wat mij betreft. Niet slecht maar middelmatig.

De uitgebreide vechtpartijen hadden van mij niet echt gehoeven. Ook die waren niet slecht, maar ik had meer interesse in het achtergrond verhaal en wat dat allemaal zou kunnen betekenen.

Ik vond de muziek soms onaangenaam en niet passend. Qua sfeer mistte ik ook wat. Het wordt een beetje een herhaling: het was niet slecht maar middelmatig. En dat vind ik eigenlijk van alles in deze film.

Een voldoende.

41 maand geleden

Bijzonder heftige vrouwonvriendelijkheid in deze horror 'komedie'. Wees gewaarschuwd: het is erg.

Na het zien van het laatste half uur van deze film, vind ik het label komedie eigenlijk nogal misleidend. Van het constante kinderachtige gekibbel van de politie in het eerste uur werd ik niet blij, laat staan dat ik het grappig vond. Maar het laatste deel werden alle pogingen tot komedie ook gestaakt, het was ook werkelijk niet meer van toepassing, en werd alleen steeds treuriger. Wat een doffe ellende dit op deze manier als een film te willen presenteren..

Voor de verfilming van dit op ware gebeurtenissen gebaseerde verhaal vond ik komedie ook gewoon een heel slechte keuze. Onbegrijpelijk en bizar eigenlijk. Wat mij betreft ook niet op een goede manier. Heel serieus en met de nodige spanning was misschien beter geweest. Ergens was het wel appart het zo te doen, maar bij mij viel het niet goed.

Ik zag hem in het Duits nagesynchroniseerd (want ik kon 'm niet anders vinden), wat nog wel een extra laag aan een soort van ranzigheid toevoegde aan de toch al vrij lompe teksten.

Ik vind het geen aanrader. Maar als je graag door een uur lullige, wat langdradige komedie heen wilt werken, om daarna een lading serieuze gruwelijke ellende over je heen gestort te krijgen (die overigens niet slecht was, maar wel echt gruwelijk), moet je deze misschien wél proberen. In dat geval ben ik benieuwd naar je uiteindelijke oordeel!

Ik geef een slecht cijfer.

62 maanden geleden

Geen slechte film, maar gewoon niet echt iets wat me aansprak, deze crime thriller.

De eighties sfeer was wel aardig, en het verhaal niet slecht, maar de setting, de dure autos en achtervolgingen hebben niet echt mijn interesse. Als je daar wel van houdt, wat hebt met de eighties en niet op zoek bent naar een echt goede film, dan is dit misschien wel een aardige voor jou.

Voor mij was het niet meer dan voldoende.

62 maanden geleden

Deze mystery thriller met een heel klein horror-, of moet ik eigenlijk zegen: griezel-achtig randje, was wel aardig gedaan, maar ik vond de onderliggende basis van het verhaal wel wat simpel. Nou was dat wel weer goed uitgewerkt in de vertelvorm en de rustige qopbouw, zodat het toch wel aardig was om te zien.

Ergens had het een heel klein beetje een Stephen King achtig smaakje,maar de meester zou er zeker meer van gemaakt hebben.

Aardige sfeer, maar niet zo sterk dat ik er speciaal punten voor wil geven. Hetzelfde geldt voor de soundtrack.

Het was gewoon wel oke en voldoende. Niet beduidend meer dan dat.

72 maanden geleden

Aardig sfeervol eighties thriller drama met mystery en crime elementen. Af en toe een licht, typisch eighties erotisch tintje (vrijwel zonder enig zichtbaar naakt), een vleug noir, en wat spanning.

Het verhaal was boeiend genoeg, en had zijn eigenheden, maar was niet super bijzonder.

Waar ik vooral van genoot was de sfeer (ja, vind ik altijd belangrijk!) en hoe het geschoten was. Er zaten namelijk veel mooi geschoten scènes en beelden van de stad in. Met de bijbehorende geluiden en de muziek (veel sax en synths, natuurlijk) was er een fijne, passende en wat moody soundtrack bij.

Het tempo was vrij laag, maar niet leger dan wat in die tijd gewoon was.

Daarnaast hadden we Stephen McHattie die zijn rol speelt met een stevige Rutger Hauer vibe, die welliswaar ietsje 'dun' aanvoelt in vergelijking met Hauer zelf, maar die hij toch heel acceptabel neerzet en met zijn eigen iets 'scherpere' smaak meegeeft.

De makers zijn duidelijk doel op de metro die door de stad rijd, maar we zien geen enkele scène in een coupé, of op een perron (misschien te prijzig voor het budget?).

Vooral voor de algemene vibe, en met een kleine afronding naar boven, net een ruim voldoende.

62 maanden geleden

Goh, deze martial arts komedie met sci-fi elementen vond ik zowaar best leuk.

De opzet is simpel en een beetje tacky, duidelijk ook bedoeld voor jongelui. Kale oppervlakkige persoonlijkheden en een koele, wat arrogante held. Maar het is prima voor deze film. Voor mij werkte het.

Wat me opviel was dat er best goede gevechten in zaten. Niet super gaaf, maar toch beter dan wat ik de laatste tijd zoals gezien heb.

Ook hier redelijk wat hysterisch grappig gedoe, maar wonderlijk genoeg vond ik het hier best geinig, soms zelfs wat gegniffeld.

Het was een simpele, commerciële, maar ook best degelijke en vermakelijke film. Een voldoende met een dikke plus!

72 maanden geleden

Een beetje Assault on Precinct 13 (1976) achtige, rauwe en donkere actie thriller, met een opvallend tof effectieve soundtrack en veel sfeer en behoorlijk wat stevig geweld.

De acteurs waren niet allemaal even goed, de productie ook niet super hoogwaardig en ze hadden duidelijk een vrij laag budget, maar het was alles bij elkaar gewoon goed gedaan, vond ik.

Best wel spannend. Misschien ook wel omdat het niet allemaal bigger than life personages waren, maar gewone mensen (en de fascisten, natuurlijk), en er gewoon dicht bij een mogelijke werkelijkheid gebleven werd.

Er zitten aan het begin veel fraaie sfeerbeelden van de stad in de nacht in de film en dan niet van die glamoureuze, zoals je ze meestal ziet, maar kil, verlaten en grauw. Met die soundtrack erbij.. Tof!

Assault was welliswaar iets beter, maar ik vond 'm toch best een ruim voldoende waard.

62 maanden geleden

Nogal over de top hysterische, zogenaamd komische, Hong Kong zombie horror. Mij een beetje té hysterisch en flauw. Daar ben ik geen fan van, maar in z'n stijl en met het duidelijk lage budget, was het niet slecht gedaan.

De make up en special effects waren niet best, maar eigenlijk wel leuk zo, en passend voor deze film.

Een lekkere trashy sfeer had ie ook. Als ze het niet zo geforceerd 'grappig' hadden geprobeerd te maken, had ik er waarschijnlijk een stuk meer plezier van gehad. Het laatste stuk was gelukkig wat meer serieus en had zo nog wat goede momenten. Dat beviel me beter.

Uiteindelijk toch voldoende.