SJoKoReeP heeft 2387 reactie(s) geplaatst.
Pretty noir, dit noir drama. Goed verhaal, goed gespeeld, goede muziek en sfeer, goed drama en goed verteld. Niet super bijzonder, maar wel goed.
Het einde had van mij nog iets meer om handen mogen hebben, dit was wat makkelijk, vond ik. Al was de laatste poging nog erg mooi figuurlijk uitgebeeld.
Gewoon een degelijk werkje dat een ruim voldoende van me krijgt.
Tja, vrij slecht deze z-horror met een ontsnapt vat evil chemicaliën (245-trioxin, wellicht?). Vrij slecht, goedkoop en met nogal beroerde special effects, maar af en toe best vermakelijk. Met name naar het einde toe was het wel geinig.
Ik denk wel dat het voor de meeste mensen nodig is om er zonder verwachtingen in te gaan, want er gebeurt eigenlijk echt niets buiten dat wat je vanwege de titel al zou verwachten. Misschien ook een enkele grove gore grap na (er zaten er wel een paar in die ik wel kon waarderen).
Ik heb geen spijt van het kijken, maar een voldoende kan ik er toch helaas niet voor geven. Wel bijna voldoende.
Hmm.. Ik had, zoals meestal, de synopsis hierboven niet gelezen en door de titel en een paar leuke flitsen van de film dacht ik met een mij nog onbekende horror anthologie te merken te hebben. Maar dat viel helaas tegen.
Het was vooral een verzameling toffe film fragmenten, maar die helaas nogal los van elkaar staan en weinig meer verband met elkaar hebben dan dat het om horrorfilms gaat, met shots van een filmkijken en reagerend publiek tussendoor. Daaroverheen zijn dan de stemmen, en soms wat beelden, van Donald Pleasance en Nancy Allen gemixt, die wat poëtisch-achtige mijmerende opmerkingen maken over horrorfilms in het algemeen, schijnbaar in een soort poging om mystiek toe te voegen.
Goede fragmenten uit goede films hoor, daar niet van, en ook de mix is op zich aardig gedaan, maar het ontstijgt het niveau van een bosje losse fragmenten van films achter elkaar niet echt. Het was leuk voor zo'n tien minuten, maar werd zo al snel langdradig en suf, ondanks alle getoonde spannende momenten. Het was een beetje als een collectie van allemaal 10 seconden durende stukjes uit verschillende muziekvideos kijken.
Als enorme projectie op een Halloween feestje zal het wel goed werken, denk ik. Maar ik heb het zo na vijftien minuten uitgezet. Jammer hoor..
Het is hard, maar ik ga hier een onvoldoende voor geven.
Redelijk vreemde horrorfilm, die vrij standaard -en een beetje saai- begon, maar niet helemaal bleek te zijn wat ik in eerste instantie dacht.
Low budget en niet best, maar door de vreemde draai kon ik het toch wel waarderen.
Niet aan te raden voor de doorsnee horrorfan, denk ik, daarvoor is ie gewoon niet goed genoeg. Alleen voor mensen die ook plezier kunnen hebben aan minder goede films.
Btw iemand anders het The Residents T-shirt gespot? Niet dat dat moeilijk was, als je ze kent is de afbeelding van hun eerste LP goed super duidelijk, bijna in je gezicht gesmeerd, maar het was gewoon leuk dat in zo'n film te zien.
Bijna voldoende met een plus die net groot genoeg is om naar boven af te moeten ronden, zodat deze film er maximaal van profiteert en mag prijken met een cijfer dat door die afronding eigenlijk iets te hoog is.
Het geheel van het verhaal verloopt min of meer zoals je het zou verwachten, en de found footage-achtige truc kennen we inmiddels wel (niet aan deze film beginnen als je die niet kunt waarderen!), maar toch vond ik deze wel tof, omdat de makers voor mij goed hadden gezorgd dat het steeds spannend bleef. Misschien werkt het niet voor iedereen, maar voor mij was het effectief.
De toon is serieus, en het loopt uiteindelijk ook nog even echt lekker uit de hand, dus dat zijn ook bonuspunten wat mij betreft.
Maar ik kan me makkelijk voorstellen dat velen dit maar niets zullen vinden..
Een voldoende met een dikke plus, nét dik genoeg om naar boven te moeten afronden.
Best mooi gemaakt, deze film. Voor een TV-film dan toch tenminste. Helaas weer eens een voorbeeld van te weinig verhaal om een uur en bijna veertig minuten te vullen. Er hadden zeker twintig, dertig minuten uitgehaald mogen worden, vooral in het eerste uur. Dat ging echt te langzaam, wat mij betreft. Ik zeg het wel eens vaker, maar iets als een lange aflevering van The Twilight Zone (1959–1964) dat zou een passender tijdspanne zijn. Het laatste half uur was nog wel weer tof, en gelukkig was ik nog niet alle aandacht verloren.
Maar verder dan een fijne voldoende kan ik helaas niet geven.
Moah.. Kan niet zeggen dat ik erg enthousiast was over deze film. Het was een beetje rommelig, traag/lang opgerekt en echt veel gebeurd er er niet.
Ik kreeg een paar keer de neiging iets anders te gaan doen.
Verhaaltechnisch zat het ook niet allemaal zo lekker in elkaar. Veel kleine foutjes in de details.
Het einde -de laatste tien minuten- had inderdaad nog wel wat aardige momenten, maar veel goedmaken kon dat helaas niet meer, want mijn investering in de film was tegen die tijd naar een heel laag niveau gezakt, waardoor het niet echt meer aankwam. Bovendien vind ik het nou ook weer niet zo heel geweldig.
Bijna voldoende is het hoogste wat ik hiervoor kan geven.
Wel een aardig filmpje. Deed me, vooral in het begin, qua opzet en sfeer een beetje denken aan The Party (1968). De soort van klungelige, onhandige mensen, en la-la-la, lekker luchtig, niets aan de hand sfeer. Maar helaas natuurlijk lang niet zo goed als The Party, en een stuk minder grappig.
Het begin was eigenlijk het beste, en grappigste. Verderop heb ik niet meer echt gelachen, maar ik heb me ook niet verveeld.
Een voldoende met een dikke plus. Een ruim voldoende geven gaat me net te ver, al zou ie daar misschien wel naar afgerond moeten worden.
Nou, ze nemen wel de tijd met deze film, het eerste half uur gebeurt er hoegenaamd niets dan wat uiteenzetting van de situatie van de Indianen in het gebied en de onderlinge verhoudingen. Ik ben blij dat ik in de stemming was voor iets rustiger, want echt veel spanning en actie kregen we niet.
De creatures waren ook niet erg griezelig (de special effects waren soms ook echt heel slecht), en zo werd het meer een soort film met een gooi naar wat Indiaanse mystiek..
Toch was het net genoeg, en met een aardige sfeer (niet erg horror achtig) om me geïnteresseerd te houden. Vandaar met met de hakken over de sloot toch nog net een voldoende. Maar eigenlijk denk ik dat dat misschien net wat te gul is
Grappig groteske horrorfilm met de feel van een stripboek, redelijk wat knullige, maar leuke, over de top practical effects, een heuse mad scientist en een goed tempo.
Zo zie ik ze graag, al is dit dan geen hoogstaande kwaliteit of echt goed verhaal. Sterker nog: eigenlijk heb ik de basis dit verhaal al vaker in andere vormen gezien, maar deze vorm beviel me wel.
Sommige dingen deden me een klein beetje denken aan A Nightmare on Elm Street (1984), maar deze was natuurlijk bij lange na niet zo goed.
Naar het einde toe werd het helaas allemaal wat minder.
Desondanks heel vermakelijk. Een kleine ruim voldoende.
Not too shabby for an early eighties creature feature! Niet dat ie goed was, het is min of meer precies wat je ervan zou verwachten, maar toch viel ie me niet tegen. Wellicht omdat ik echt iets slechts verwacht had.
De practical special effects waren best goed, vond ik. Vaak een beetje te kort, helaas, maar helemaal niet zo slecht (op 'n enkele uitzondering na).
Verder gewoon wel oke gedaan, niets meer dan je zou verwachten, maar ook niets minder.
Jammer van de obligate romance van de mannelijke hoofdrol met de grootste vrouwelijke bijrol. Niet dat ik daar op zich iets op tegen heb, maar het is zó standaard dat het echt saai is. Verzin eens iets nieuws, of laat het in ieder geval spetteren. Hier was het meer iets dat afgestreept moest worden (al was er één scène waar de dame tenminste nog wat chemie bracht).
Hoe dan ook, redelijk jaren tachtig vermaak. Voldoende met een plus.
Deze horror lijkt eerst helemaal niet op een horrorfilm, en misschien is het ook meer gewoon een diep tragisch, gruwelijk en bloederig drama. Aan de andere kant: we krijgen na de inleiding eerst een opbouw met een nog niet erg bloederige vorm van horror te zien, en daarna loopt het verder uit de hand, dus wellicht mag dit best onder de horror.
Het was heftig en intens, maar of ik het nou echt goed vond..?
Sommige dingen vond ik niet erg geloofwaardig in hoe het gebracht werd, maar dat kan zeker aan mij gelegen hebben. Het leek onnatuurlijk en te snel overdreven dramatisch (hoewel een en ander ook wel heel dramatisch is). Zoals wel eens vaker: ik ken de cultuur waar dit uit voortkomt niet goed, en dat kan veel verschil maken.
Wat behoorlijk goede special effects en gore, maar niet van de sensationele soort.
Eerste horrorfilm die ik zie waarin the final girl een grotere eikel is dan de doorgeslagen maniac (maar gelukkig leert ze helemaal aan het einde wel wat bij).
Vermaak zou ik dit niet noemen, maar niet omdat het slecht zou zijn. In ieder geval wel een voldoende plus.
Au, dat was behoorlijk slecht! Maar ondanks het simplistische verhaaltje, de bombastische clichés, en algemene knulligheid, vrij genietbaar. Ik weet niet goed waarom. Misschien omdat het goedkope er vanaf droop op een manier die toch nog wel aardig gedaan was, of zo..?
Ik heb me niet verveeld. Net voldoende.
Knappe combinatie van spannende en redelijk originele sci-fi met wat aardige ideeën, mysterieus avontuur, drama, en leuke, soms echt erg grappige (zwarte) komedie (die de andere elementen niet verstoort). In het begin was dat allemaal het sterkste, verderop soms wat minder.
Wat me wel ietsje tegenviel was dat gaandeweg duidelijk werd dat er soms wel erg grote vrijheden werden genomen wat betreft het fictie gehalte. Zo groot dat mijn suspension of disbelief het niet altijd uithield en zich wat tegen de film begon te keren. Gelukkig niet al te erg, maar wel jammer van de algemene vibe. Naar wat ik hierboven zoals las was ik daarin niet de enige.. 😅
Soms ging ook bij mij het inderdaad het iets te zoete Disney gehalte wat tegenstaan. Ook de serieusheid van het drama leed daar soms onder. Maar wederom niet zo erg dat het de film voor me verpestte.
Ondanks de paar net wat mindere punten heb ik me heel goed vermaakt met deze film, en was het een lekker lange zit.
Goed.
Oef, wat stond deze film me snel tegen! In de eerste scènes voelde het al zo gemaakt, en dan die verzameling Plastic People.. Pfft..! Ik was bang dat er geen enkele sympatiek personage mee zou spelen!
Jennifer Love Hewitt is natuurlijk niet de dochter van Courtney Love (was misschien ook juist een grapje?), maar, naast Sarah Michelle Geller (van wie we fotos zien in deze film), wél een van de de hoofdrolspelers in de originele uitvoering van deze film, die overigens beduidend minder plastic aanvoelde, vond ik. Freddie Prinze Jr., ook van de cast van het origineel, kwam ook voorbij in deze soort van remake, trouwens.
I Know What You Did Last Summer (1997)
De verwijzingen naar 1997 zijn directe verwijzingen naar de gebeurtenissen in dat origineel. Wat dit een soort van sequel maakt, terwijl het tegelijk een soort her(haal)vertelling is.
Ach, dat is eigenlijk ook allemaal al gezegd. Ik heb 'm uitgekeken, maar van mij had deze film niet gemaakt hoeven worden..
Een bijna voldoende, dan maar.
"Hoe meer speciale effecten en vreemd gebeurtenissen je erin stopt, hoe beter de film wordt", kijken de makers van deze film gedacht te hebben. Helaas gaat dat niet echt op.
Niet dat het geen amusementswaarde heeft en wat leuke elementen zijn gebruikt, maar echt beter is het er gewoon niet van geworden. Een wat beter script en op de een of andere manier wat meer rustige onderhuidse spanningsmomenten zou de zaak naar mijn idee goed hebben gedaan. Nu gaat het soms meer richting kermisattractie dan spannende griezelige film.
Er zijn ook wat echt knullige stukken, slecht gespeelde, met stomme teksten en/of handelingen, en slecht, of zelfs totaal niet passende (flut# muziek.
Een goede film is het dus helaas niet geworden, maar desalniettemin is ie nog best om aan te zien, als je van de nineties vibe houdt.
Net voldoende.
Pretty good stuff, this crime film noir. Goed verhaal, niet al te simpel. Goed gespeeld en verfilmd. Voelt nog echt als een goede kwaliteit fourties film.
Als je van noir en of crime uit deze tijd houdt, en je hebt de allerbeste al gezien, is dit geen slechte keuze.
Ruim voldoende!
Ik heb op en aanmerkingen op deze film, maar al met al vond ik 'm toch gewoon tof.
Het einde vond ik inderdaad ook niet helemaal lekker afgewerkt, al zaten ze er wat mij betreft eigenlijk ook weer niet al te ver naast met de dreigend gesisde woorden.
Sommige stukjes waren juist een beetje te kort gehouden, voor mijn smaak. Het stukje als het deurtje eenmaal open is, vond ik een van de griezeligste momenten, maar werd erg kortgesloten, waardoor die spanning ook weer heel snel weg was. Gemiste kans..
Over de tweeledigheid van de film was ik dubbel, ergens vond ik het jammer dat ze niet helemaal doorgingen op de ingeslagen weg (en er wat elementen werden toegevoegd die wat los leken te staan van de rest), maar wat er vervolgens gebeurde vond ik ook wel erg tof, al had het misschien nog net iets beter gekund.
Dat er een en ander aan elementen uit andere films in zaten vond ik hier in het geheel geen probleem, het geheel was goed genoeg zichzelf.
Mooi gedaan, net niet al te gepolijst, goede sfeer en spannings momenten, langzaam opgebouwd. Gewoon een toffe horror.
Van mij een ruim voldoende.
Ik weet zeker dat ik deze sfeervolle spooky, en wat sprookjesachtige horror al eens gezien had, maar dus niet afgevinkt hier. Ik herinnerde me er niets meer van, maar herkende alle beelden. Vreemd was dat. Maar prima, want het hield mijn aandacht goed vast.
Het geheel had een beetje een TV film achtige vibe, maar had genoeg inhoud. De spanning werd langzaam opgebouwd en kwam met een paar hoogtepunten en weer wat gas terug tot een best wel koel einde.
Wat me opviel was de rol van de wind, die veel sfeer gaf.
Ruim voldoende.
Ja, deze sci-fi actie horror deed mij ook met regelmaat aan Alien (1979) (en The Terminator (1984)) denken, onder andere vanwege Jamie Lee's rol. Maar dan bij lange na niet zo goed en spannend, helaas. Desondanks best een leuk filmpje, hoor!
Ik heb me aardig vermaakt, weinig dooie momenten, aardige actie en special effects. Het is alleen lemaal niet zo bijzonder omdat er eigenlijk weinig nieuws onder de zin is, en ik het nergens echt spannend begin te vinden. Die snaar lijkt niet op deze regisseur's viool te hebben gehangen..
Het uiterlijk/design van het 'wezen' kwam me met regelmaat bekend voor. Jatwerk? Ik weet het niet, maar zou je niets verbazen.
Voldoende met een fijne plus. Gewoon voor de aardigheid.
Soort van rare, en klungelige mix van The Incredible Hulk (1977), het monster van Frankenstein (1931), een misdaadfilm, horror en een noir detective (inclusief voice over). Dat klinkt echt wat amusanter dan het was, maar toch was het in z'n knulligheid wel een beetje vermakelijk in een soort van een zo slecht dat het weer goed was. Niet helemaal, want echt zó goed slecht was het ook weer niet (dus ook niet zo goed 😅), maar het rare bleef me toch boeien.
Sommige beeldmateriaal werd wel erg gaan gebruikt, en met regelmaat deed de hele stijl me denken aan stomme films, maar dat toch met een verteller eroverheen gemixt.
Zoals ik wel eens vaker zeg: verwacht geen goede film, maar als je van fifties films houdt en je wil eens niet de standaard versie zien, dan is deze misschien wel een optie.
Ik denk dat ik vrijgeeft ben als ik hier een bijna voldoende geef, en dat doe ik alleen omdat het zo ongebruikelijk was.
Ha! Ik had niet opgezocht of ik deze al gezien had, en de eerste tien minuten spraken me weer heel erg aan. Toen begon ik te denken dat ik toch even op moest zoeken of ik 'm al gezien had omdat wat dingen me bekend voorkwamen.
Helaas: al gezien en mijn reactie hierboven moedigde me niet aan verder te kijken. Jammer..
Ah, zo erg was het nou ook weer niet. 😅 En de titels hetzelfde, jaar talnook niet heel veel anders. Ik snap het wel. 😊
Hmm.. Meestal kan ik het lage tempo van wat oudere films wel waarderen, maar hier kabbelde het me allemaal wat te lang door, zonder dat het me echt greep. Een slow burner zou je het ook kunnen noemen, maar mij dan wat te slow.
Ach, het was allemaal zeker niet slecht hoor, maar er was me te weinig verhaal om anderhalf uur te vullen, en de aanloop deed me te weinig.
De sfeer was oke, maar ook niet echt intens of meeslepend. Netjes en een beestje slap, vond ik het vooral. De scherpe kantjes mistte, al was er wat best wel goede, originele gore/special effects.
De soundtrack was trouwens best wel goed, maar kon de film helaas niet naar een hoger niveau tillen. Naar mijn idee vooral door het scenario.
Het einde maakte wel wat goed, moet ik toegeven.
Wel een voldoende plus. Was het eerste stuk beter geweest, dan had ik makkelijk een ruim voldoende gegeven.
Ik vermoed dat je reactie voor deze film bedoeld was: Extinction (2018)
Meer nieuws
Netflix Pathé Thuis Disney+ Prime Video CANAL+ NPO Start Apple TV HBO Max Viaplay Videoland Cinetree Film1 CineMember Picl SkyShowtime MUBI
Meer beoordelingenReacties Populaire filmsPopulaire series
Meer populaire films
Meer populaire series