cynthia.shout

Reacties


cynthia.shout heeft 120 reactie(s) geplaatst.

10 • 3 maanden geleden

Ik had deze serie gekeken toen hij net uit was, nog voor de hype.
En dus ging ik er blanco in en werd direct bij mijn keel gegrepen.

Als kijker word je meteen deelgenoot van een gezin waarvan de 13-jarige zoon wordt opgepakt. Waarvoor wordt hij opgepakt? denk je dan. En ook: dit kan toch niet waar zijn?

Wat volgt is een rollercoaster aan emoties en gebeurtenissen binnen het gezin, de school, van de jongen zelf en wat er precies heeft plaatsgevonden.

Zelden zo’n goede serie gezien. Een diepe buiging voor Stephen Graham.

7 • 3 maanden geleden

Wat een leven. Ik vond het bijzonder om eens te zien wat er allemaal in het leven van Charlie Sheen heeft afgespeeld en wat hij allemaal heeft gedaan aan dingen die ik nooit zou doen.
Treurig eigenlijk dat iemand met zoveel mogelijkheden en ook wel talent zo’n zootje van zijn leven zou maken.

Ik denk wel dat hij ontzettend geboft heeft met zoveel trouwe familie en vrienden om zich heen. Waarschijnlijk komt dat ook dankzij zichzelf; heeft hij toch iets aimabel- ondanks zichzelf -. Maar na het zien van deze tweedelige documentaire heb ik vooral het gevoel gekregen; wat een triestigheid.

8 • 3 maanden geleden

Een heel mooie - door ware gebeurtenissen geïnspireerde - serie over een sterke vrouwelijke arts die het in begin jaren 70 opneemt tegen hogere machten om de gezondheid van (met name de) kinderen die opgroeien in de buurt van een staalfabriek te waarborgen.

Ik was eerst bang dat het een heel zielige serie zou zijn, maar hoewel het een dramatisch verhaal is, laat het vooral zien wat je kunt bereiken als je niet zomaar opgeeft.

Een mooie 8.

9 • 4 maanden geleden

Zeer indrukwekkende miniserie over een scheepsramp die in 1993 plaatsvond.

Wat heeft er precies plaatsgevonden waardoor deze ramp kon gebeuren? En wie heeft er schuld?
De serie laat beetje bij beetje meer zien van de ramp, maar ook - en met name - door welke ellende de familieleden heen moeten omdat er krachten zijn die groter zijn dan zijzelf.

Ondanks dat het een tragedie is die in werkelijkheid heeft plaatsgevonden en het daarom misschien wat vreemd is om te zeggen, blijft deze serie naast verdrietig tot het laatst ook “spannend”.

Een mooie 8,5 —> 9

Superleuke registratie van de “try-out” van zijn tour!

Zijn er betere zangers? Ja. Zijn er betere liedjes? Ja. Worden de liedjes overstemd door (vooral vrouwelijke) fans? Ja.
Alles zit natuurlijk in smaak en daarover valt niet te twisten.

Wat Harry Styles zo bijzonder maakt - naast de leuke muziek en zijn performance - is zijn vermogen om een feestje te bouwen waar iedereen kan zijn zoals die is en waar het gaat om vrolijk zijn, lief zijn voor elkaar en genieten.
En dat spat van het scherm. Heerlijk.

8 • 4 maanden geleden

Bizar!
Ik zal er verder niet teveel over schrijven, want spoilers.
Maar ik heb met open mond zitten kijken.

8 • 4 maanden geleden

Sterke Britse thrillerserie over een streng religieuze gemeenschap waar een onbekende man meer kwaad lijkt te brengen dan goed.

Goed geacteerd en mooie soundtrack.

6 • 4 maanden geleden

Oei, het lijkt wel of ik naar een andere serie heb gekeken dan de andere beoordelaars…

Ik vond de serie matig geacteerd, langdradig en het verhaal en het plot voorspelbaar. Ik hoopte na 6 afleveringen dat het afgelopen zou zijn, maar toen kwamen er nog 2 😅

Helaas kan ik niet hoger dan een 6 geven.

Een belangrijk thema dat zeker aandacht verdient, vooral omdat steeds meer (jonge) vrouwen lijden onder een eetstoornis.
Helaas vind ik dat deze documentaire erg aan de oppervlakte blijft.

8 • 4 maanden geleden

Intense documentaire over de jonge Mikal die op een kleine hotelkamer leeft met beide verslaafde ouders.
Ondanks alle problematiek voel je ook liefde. En ondanks alle goede wil voel je ook de onmacht.

Zeer schrijnend hoe kinderen moeten opgroeien in zulke omstandigheden.

Toch heb ik goede hoop dat het met Mikal goed afloopt. Dat wens ik hem en alle “Mikals” op de wereld toe.

8 • 4 maanden geleden

Deze aangrijpende tweedelige documentaire vertelt over een drama met alleen maar verliezers. De gijzelnemer die worstelt met autisme en psychisch lijden en al veel verschrikkelijks heeft meegemaakt voordat hij tot deze dramatische actie van gijzeling overgaat.

We zien hoe deze ochtend verloopt en wat het met de gijzelaars en de familie van de gijzelnemer doet, plus hoe de diverse andere betrokkenen deze gijzeling hebben beleefd.

In deel twee wordt ook het vervolg laten zien, hoe er voor een jongeman met zulke problematiek (nog) geen plaats is in de TBS, waar hij zelf graag wil zijn Zodat hij langer vast moet zitten met alle gevolgen van dien.

9 • 4 maanden geleden

Mooie serie over het werk van de politie in alle vormen, zowel op straat, bij de meldkamer en de speciale eenheden.

Een zeer gevarieerd en zwaar beroep met vele uitdagingen, met name op psychisch vlak. Je moet sterk in je schoenen staan om om te gaan met alles wat je ziet, meemaakt en over je heen moet laten komen.

Vooral seizoen 2 vind ik indrukwekkend omdat hier nog meer laten zien wordt met welk menselijk leed de politiemensen geconfronteerd worden, bijvoorbeeld de enorme toename aan verwarde mensen die helaas steeds minder opgevangen worden.

Ik kijk al uit naar seizoen 3.

10 • 4 maanden geleden

De documentaire is fantastisch, over het leven van twee broers (Paul en Paultje) en Jannie de vrouw van Paul.

Zulke karakteristieke Amsterdammers.
Ze leven een beetje aan de zelfkant van de maatschappij. Met soms een grote mond, maar allen met kleine hartjes.

Ontroerend en tragikomisch.

Een pareltje waarvan ik hoop dat er meer van gemaakt zullen worden.

7 • 4 maanden geleden

Ik vond het een prima serie met goede acteurs, maar het leek op een gegeven moment een beetje te kabbelen en daarna leek alles in de laatste anderhalve aflevering versneld afgehandeld te moeten worden (maar dat kan aan mij liggen hoor, dat ik teveel werd afgeleid door andere dingen).

Een 7-

6 • 5 maanden geleden

Aardige Amerikaanse misdaadserie over een journaliste die na een jaar te zijn weggeweest terugkeert naar haar slaperige geboorteplaats om verslag te doen van een moord. Daar komt ze rechercheur Harper tegen, met wie ze nog een appeltje te schillen lijkt te hebben. Dat kan leuk uitpakken.

Waarom geef ik het maar een 6? Voor mij was na een paar afleveringen al duidelijk wie de echte moordenaar was. En Jon Bernthal blijft altijd Jon Berthal die een rol speelt. Plus de laatste aflevering vond ik echt niet goed, met overduidelijk stuntmensen die de vechtende rollen op zich namen.

Maar laat je door mijn 6 niet tegenhouden, het is op zich een prima serie.

8 • 5 maanden geleden

Spannende, duistere serie met een topcast.

Zoals AnneliesVP al geschreven heeft is het begin tenenkrommend (alsof je in naar een computerspel kijkt, door de CGI die gebruikt is in deze scène). Laat je je hierdoor echter niet weerhouden verder te kijken, dit is een op zichzelf staande scène!

Harry Hole is een aan drankverslaafde politierechercheur. Tobias Santelmann speelt deze rol met verve. Op een gegeven moment heb ik zelfs even overwogen om met de serie te stoppen omdat het te te pijnlijk werd. Maar ik heb geen spijt dat ik verder gekeken heb.

Ik heb het boek niet gelezen, dus ik had geen idee welke kant het op zou gaan. Dat maakt het extra spannend.

Een mooie 8

8 • 5 maanden geleden

Duistere Deense misdaadserie, die meteen alle schattigheid van kastanjepoppetjes afhaalt.
Seizoen 1 vond ik iets beter dan seizoen 2 omdat in seizoen 2 (voor mij althans) je snel kunt zien wie de dader is. Bij seizoen 1 kon dit ook wel, maar iets minder snel en duidelijk.

Spoiler

In een scene in seizoen 2 waarbij de dader vermomd wegrent zie je aan het figuur dat het een vrouw is en dat Seigne overal te nadrukkelijk op Maries lip zit

Toch blijft het spannend en zitten er ook goede twists in.

Spoiler

Zoals het overlijden van Naia, je ziet niet vaak dat een hoofdrolspeler dood gaat en ik vind dit dus altijd een sterk punt

Seizoen 1 krijgt van mij een welverdiende 8, seizoen 2 een 7,5 —> een 8 gemiddeld

8 • 5 maanden geleden

Na allemaal spannende series eens even wat anders aangezet.
Nu ben ik een “sucker” voor Winter Vol Liefde, B&B Vol Liefde etc. En daar sluit deze serie heerlijk op aan (alleen zonder het liefdeselement).
Je moet er van houden, maar als je dat doet; kijken!
Heel leuk, een 8.

7 • 5 maanden geleden

Ik vond niks charmants aan Rhys in deze rol, wat een engerd… maar dat ligt waarschijnlijk aan mij 😉

8 • 5 maanden geleden

Lekkere Britse misdaadserie met goede acteurs, die op waarheid gebaseerd is.
“Normale” douanewerknemers gaan werken als undercover in een gevaarlijke operatie om een verschillende drugsbazen op te pakken. Dat is spannend voor hen, maar ook voor de kijker!

Een mooie 8!

8 • 5 maanden geleden

Ongelooflijk hoe iemand meisjes, hun moeders en mannen zover krijgt om de dingen te doen die je in deze goede documentaireserie ziet. Vooral voor de meisjes traumatiserend, maar iedereen wordt om de tuin geleid door een man die volgens mij zelf ook gelooft dat hij de profeet is.

Ik vind de serie goed gemaakt. We volgen een vrouw die iets soortgelijks heeft meegemaakt en haar man, die filmt. Samen winnen ze het vertrouwen van Samuel en zijn volgers, waardoor ze bewijs kunnen verzamelen en zo kunnen zorgen dat Samuel en de medeschuldigen worden opgepakt en berecht.

We krijgen een kijkje in de leefwereld van deze sullige, maar vooral enge man en zijn volgelingen. En hoe het echtpaar steeds meer te weten komt en hoe de FBI uiteindelijk Samuel en sommigen van zijn volgelingen kunnen vervolgen.

Unieke beelden die van mij een 8 verdienen.

6 • 5 maanden geleden

Hoewel veel bekende elementen terugkomen (getormenteerde agent die een verlies met zich meedraagt en daardoor teveel drinkt, een “rookie” die in eerste instantie een beetje in de weg loopt, maar toch van grote waarde blijkt, etc), zijn dat geen grote belemmeringen in het kijkplezier. Dat komt mede door de mooie omgeving, die ook weer eens wat anders is dan andere series.

Wat mij wel stoorde waren

Spoiler

  1. Zoveel toevalligheden, zoals anderen al benoemden. 2. De slechte cgi die gebruikt is om de dieren te maken. Laat liever geen beer en kudde herten zien, als het zo ontzettend nep is (en bovendien geen toegevoegde waarde heeft en dus makkelijk weggelaten kon worden). 3. Ongelooflijke scenes zoals die waar Vasquez vastzit in de grot, het natuurlijk gaat regenen, waardoor ze onder water dreigt te komen, Turner eraan komt, zegt dat ze haar ogen dicht moet doen en rustig moet ademen en vervolgens blijkt ze na 3x ademen gewoon los te zitten en weg te kunnen komen. Etc.

Deze punten maakten dat het voor mij geen heel lekkere serie was om naar te kijken. Omdat een 6,5 afgerond een 7 wordt en ik dat een te hoog cijfer vind wat ik eraan kan geven, maak ik er een 6,4 —> 6 van.

Maar, ben je niet zo’n pietlut als ik ☺️ en hou je van mooie natuur en een toch wel spannend verhaal, kijk dan zeker deze serie. Anderen genoten er meer van dan ik, dus wellicht jij ook.

Oh my… Laten we hopen dat deze verontrustende stroming snel eindigt.
Zoals Zwerk al schreef is het qua documentaire niet de beste ooit gemaakt, maar het is wel een belangrijk onderwerp, omdat het zo actueel is.

7 • 6 maanden geleden

Ik vond dit een redelijke thrillerserie, maar wel voorspelbaar en overdreven geacteerd.

Zo had

Spoiler

het mij spannender geleken als Nile Sheldon gespeeld werd als een sympathieke aardige man van wie je nauwelijks kon geloven dat hij zulke nare dingen deed. Nu lag het er meteen dik bovenop dat hij zijn vrouw vermoord had, met zijn “enge” uitstraling. Ik kreeg ook een beetje de zenuwen van Aggie. Honden die in slaap vallen door stukjes vlees met slaapmiddel en precies op het juiste moment weer wakker worden, een beetje slap. En het eind, waarbij Nina een geluidsopname maakt van de ontboezemingen van haar man, lag zo voor de hand.

Ook vond ik veel onduidelijk.

Spoiler

Waarom ging bijvoorbeeld de assistente van de vermoorde vrouw na haar dood trouwen met deze creep? Waarom bleef Niles vader al die tijd zijn zoon helpen, ook al liet hij een spoor van doden achter zich? Terwijl Nile in het begin aangaf dat zijn vader hem niet mag. Etc.

Een krappe 7

7 • 6 maanden geleden

Seizoen 1 vond ik echt leuker dan ik dacht dat het zou zijn. Heerlijk die frustraties die zorgen dat het steeds verder uit de hand loopt.
Seizoen 2 was een stuk minder origineel, meer zoals je ze vaker ziet. Maar evengoed vermakelijk om naar te kijken.

Gemiddeld een 7