Oscargenomineerde actrice Sally Kirkland (84) overleden

Oscargenomineerde actrice Sally Kirkland (84) overleden

De Amerikaanse actrice Sally Kirkland, vooral bekend van haar Oscarnominatie voor Anna (1987), is op 84-jarige leeftijd overleden. Haar agent bevestigt dat ze dinsdagochtend in Palm Springs is gestorven.

Vorige maand gevallen

Kirkland werd vorige week opgenomen in een hospice nadat ze in oktober in de douche was gevallen en daarbij haar ribben en voet had geblesseerd. Volgens haar GoFundMe-pagina kampte ze ook nog met een ernstige botinfectie die zich in haar bloedbaan had verspreid, evenals met dementie.

Anna (1987)
6.4
Actrice Anna en haar vriend Daniel zetten zich volledig in om het jonge Tsjechische meisje Krystyna te ondersteunen.

Eigen campagne

Kirkland maakte in 1987 indruk door met een bescheiden, zelf opgezette campagne een Oscarnominatie voor Anna binnen te slepen. In de film speelde ze een Tsjechische actrice die een jongere actrice begeleidt, vertolkt door Paulina Porizkova. Lang vóór het tijdperk van sociale media zette ze zich onvermoeibaar voor zichzelf in: ze schreef brieven aan filmcritici en schakelde zelfs Andy Warhol in, die destijds een talkshow had. Toen criticus Rex Reed haar tijdens het filmfestival van Cannes onverwacht tegenkwam in een lift, gaf hij haar uiteindelijk het lovende citaat dat haar campagne een enorme impuls gaf: "Sally Kirkland verslindt Anna als een rauwe biefstuk en ontpopt zich tot een grote ster."

Sally Kirkland (rechts) in 'Anna', afbeelding via TMDb
Sally Kirkland (rechts) in 'Anna', afbeelding via TMDb

Veel kleine tv-rollen

Naast haar filmwerk had ze terugkerende rollen in televisieseries als Felicity (1998–2002), Roseanne (1988–2018) en Days of Our Lives (1965– ). Meest recent kwam Kirkland nog voorbij in Aftermath (2024).

Beeld: Via depositphotos
Tekst: Bron

Reacties   Volg ons op Google Nieuws

Deel dit artikel

Meer over:

Algemeen Celebrities

Meer celebrities

Meer celebrities

🔥 Meest gelezen

Meer populaire artikelen

Reacties


Meer film- en serienieuws

Nog meer nieuws