Recensie 'The Prom'

Een ode aan glitter

Recensie 'The Prom'

Glee-fans opgelet! De bedenker van de serie, Ryan Murphy, is terug met een nieuw high-schoolspektakel. Gemene cheerleaders, ouders die behoudend zijn en een vriendin die nog in de kast zit; het leven op de middelbare school is niet gemakkelijk voor Emma (Jo Ellen Pellman). Onverwacht schiet Broadway haar te hulp! Of toch niet?

Emma wil haar geliefde, Alyssa Greene (Ariana DeBose), meenemen naar het schoolbal. Als de ouderraad, onder leiding van Mrs. Greene (Kerry Washington) daar lucht van krijgt, wordt besloten het hele bal af te gelasten. Op hetzelfde moment zijn Broadway-sterren Dee Dee (Meryl Streep), Barry (James Corden), Angie (Nicole Kidman) en Trent (Andrew Rannells) na hun geflopte Broadway show, op zoek naar positieve publiciteit. Het viertal ziet hun kans schoon en reist af naar Emma om haar bij te staan bij haar strijd naar rechtvaardigheid. Met z'n vieren zorgen ze voor veel oproer in het conservatieve stadje in Indiana waar de scholiere woont. Emma is erg blij met hun komst, onwetend dat deze musicalsterren eigenlijk geheel uit eigenbelang handelen.

Raar, maar waar!

Het scenario komt over als een over de top Hollywoodverzinsel, maar is zowaar gebaseerd op een gebeurtenis in Fulton (Mississippi). Toen scholiere Constance haar vriendin wilde meenemen naar het schoolbal, werd het bal gecanceld. Nadat dit bekend werd, kreeg Constance via social media steun van enkele Amerikaanse beroemdheden. Gebaseerd op deze gebeurtenis kwam in 2018 de Broadway musical The Prom uit, nu gevolgd door deze gelijknamige film.

In de film wordt weinig ingegaan op sentiment rondom de gebeurtenis, ook wordt niet duidelijk dat hier een waargebeurd verhaal aan ten grondslag ligt. De problemen die Emma heeft, blijken, net als in een sprookje, moeiteloos en nog sneller dan sneeuw voor de zon te verdwijnen. Tijdbesparing zou je denken en toch duurt deze film nét wat te lang.

Regisseur Murphy koos bewust voor show, glitter en glamour. Het is dan ook een echte feelgood film geworden met letterlijk alle kleuren van de regenboog, dans en opbeurende liedjes, gecomponeerd door Matthew Sklar. Hoewel vrolijk, zijn het geen liedjes die na één keer horen blijven hangen of zelfs maar een beetje na te neuriën zijn. De film, gepresenteerd als komediedrama, zal helaas hooguit een glimlach op het gezicht van de kijker ontlokken; verwacht dus geen dijenkletser en ook geen drama.

Geen gegarandeerd succes

Wie denkt aan Streep en Kidman in verband met een musical, zegt meteen Mamma Mia! (2008) en Moulin Rouge! (2001). Het zijn niet zomaar de eerste de beste namen, maar in deze film krijgen beiden weinig kans om hun talenten te tonen. Pellman werd als Emma gecast na een landelijke zoektocht; het is haar eerste speelfilm. Zij en haar tegenspeelster DeBose worden overschaduwd door de geroutineerde sterren zoals Streep en Kidman, dit maakt het moeilijk een oordeel te vormen over hun acteerprestaties. Wel is DeBose inmiddels gecast voor Steven Spielbergs West Side Story die in 2021 te zien zal zijn.

The Prom (2020) zal zeker niet het recente musicalsucces evenaren van La La Land (2016) of The Greatest Showman (2017), maar brengt wel een belangrijke boodschap: sluit niemand buiten. Wie toe is aan een zorgeloze en vrolijke avond met glitter, glamour en dans en tevreden is met niet meer dan dat, is op het juiste adres bij The Prom.

2 / 5

The Prom is nu te zien op:

Netflix

Trailer 'The Prom'

Beeld: Still 'The Prom' via Melinde Sue Gordon/Netflix

Reacties

Deel dit artikel

Meer over:

Films Video on demand Netflix Recensies Netflix-tips VOD-tipsThe Prom (2020)

Meer recensies

Meer recensies

🔥 Meest gelezen

Meer populaire artikelen

Reacties


Meer film- en serienieuws

Nog meer nieuws