Disney stelt release uit van reeks Marvel-films en 'Indiana Jones 5'

Marvel-fans zullen nog iets langer moeten wachten op een reeks films uit fase 4. Disney stelt de release van een flink aantal bioscoopfilms in één klap uit. Ook voor de nieuwe Indiana Jones-film moeten we nog iets meer geduld hebben.
Voor veel films draait het slechts om een aantal maanden, zo is Doctor Strange in the Multiverse of Madness (2022) uitgesteld van 23 maart 2022 tot mei 2022. Thor: Love and Thunder (2022) verschijnt niet mei 2022 in de bioscoop, maar pas juli 2022. Black Panther: Wakanda Forever (2022) is verplaatst van juli 2022 tot november 2022 en tot slot verschuift Ant-Man and the Wasp: Quantumania (2023) van februari 2023 tot juli 2023.
Volgens Disney ligt de reden voor dit uitstel aan de kant van de productie en hangt het niet af van het aantal bioscoopbezoekers deze tijd. Zo was Marvel-film Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (2021) onlangs een redelijk succes in de bioscoop. De opnames van de nieuwe Black Panther-film vinden momenteel nog steeds plaats in Atlanta, en vertraging bij één productie heeft gevolgen voor de hele reeks.
Wat betreft Indiana Jones and the Dial of Destiny (2023), die een heel jaar is uitgesteld van juli 2022 naar juni 2023; hier werd onlangs een gedwongen pauze ingelast bij de opnames nadat de 79-jarige Harrison Ford een schouderblessure opliep op de set. Inmiddels is de hoofdrolspeler weer hersteld en terug op de set.
Met een aantal vorige films experimenteerde Disney met een digitale release op Disney+ op de dag van de bioscooprelease, zoals met Black Widow (2021). Voorlopig stapt de studio af van deze strategie. Alle films die in 2021 uitkomen, zullen 45 dagen lang exclusief in de bioscoop te zien zijn, voordat deze on demand verschijnen. Hoe ze dit in 2022 en verder aanpakken, heeft de studio nog niet bekendgemaakt.