Michael1968

Reacties


Michael1968 heeft 453 reactie(s) geplaatst.

54 uur geleden

Dit is toch werkelijk de meest schizofrene film die ik ooit heb gezien;

Sprongen vooruit in de tijd, dan weer jaren achteruit, bewegende ingewanden, fosforgranaten en ga zo maar door.

Enfin, qua inhoud een waardeloze film; ondanks Nathalie Portman (Black Swan, iemand?) als Lena namelijk een verhaal van lik me r.....ûhhh.....vestje maar wel met wel héle mooie effecten.

Een typische arthousefilm.

Daarom toch nog een 5/10

"Six days and counting"

"You can't Cross different species"

"'You're not Kane!'.....'I don't think so!'"

En wat is dat toch met die vuurtoren?

Let vóóral op The Shimmer.....

18 uur geleden

En bovendien is er inhoudelijk flink aan het officiële verhaal van Dan Brown geknoeid, alsof Ron Howard niet meer dan een stuk of dertig bladzijden uit het gelijknamige boek gelezen heeft.

Een regelrechte zeperd.

En voor wat de rest betreft:

Lees het boek en geniet met volle teugen;

Het is weliswaar een fiks dikke pil maar dusdanig goed geschreven dat je erdoorheen vliegt!

77 dagen geleden

Tsja, je kent vast uit een donkergrijs verleden Archie Bunker nog wel:
"I only want real American food, like pizza and spaghetti!".

77 dagen geleden

Tsja, wat moet ik nog over Robert McCall (ons aller Denzel Washington) zeggen;

De 'n Drangheta en de Camorra zijn nietsontziende maffiaclans die elkander rauw met peper en zout lusten;

Spoiler

Beide clubs zijn even gewelddadig en dus zijn het de gewone dorpelingen die het ten onrechte moeten ontgelden.
Per ongeluk schreef ik 'dopelingen' in plaats van 'dorpelingen' (inmiddels gecorrigeerd) en die tikvaudt is hier uitermate toepasselijk, gezien de gigantische hoeveelheden synthetische drugs die hier worden onderschept.
Enfin, laat het oplossen van dát probleem maar aan Robert(o) over☠️💀🤘
Enfin, niet voor niets wordt hij in deze streek ten zuidoosten van Napoli op handen gedragen.

Al met al prima geschikt voor een alcohol- en zonovergoten zomeravond languit op de bank of op de camping;
Niet nadenken, gewoon over je heen laten komen.

Ook Dakota Fanning ontbreekt niet, zij vertolkt de rol van FBI'er (of CIA'er, ook goed) Emma.

7/10

"Why Sicily, why not Elba or Sardinia?"

"Do you understand, that's the question!"

"Don't fuck with me!"

P.S.:

Geweldig dat deze spaghettimisdaadthriller voor het overgrote deel in het Italiaans is.
Denzel's Italiaans is géén deep fake;
Hij beheerst deze Romaanse taal namelijk reeds tientallen jaren (nagenoeg) tot in de puntjes.

Daar kan menig Amerikaan nog een bo.....ûhh..... puntje aan zuigen😇

918 dagen geleden

Citaat:
.....en op Trump en J.D. Vance kan Europa niet 100% aan.....

Zeg maar rustig voor 100% niet;

Trump ziet de politiek als één grote vastgoeddeal - scherp opgemerkt door (Manfr)ed - en James David Vance heeft meermaals zijn onvoorwaardelijke liefde verklaard aan het Kremlin, mede middels zijn druk op Volodimyr Zelensky om "dankjewel" te zeggen tegen Donald Trump voor de 'grondstoffendeal', een ronduit beschamend tafereel daar in het Oval Office, waar Zelensky dan ook geenszins ingetuind is, niet iederen heeft slappe knietjes.

Waarvan akte.

Met voornoemde mentaliteit, 85 jaar geleden, hadden we nu Duits gesproken en had één der kleinzoons van Reinhard Heydrich nu hoogstwaarschijnlijk president van Groot-Germanië geweest, gezien de kindertjes die hij vermoedelijk heeft verwekt alvorens zijn - welverdiend pijnlijke - dood plaats had 🤬🤢🤮

822 dagen geleden

Loretta Sage (Sandra Bullock) schrijft al jarenlang bestsellers met in de hoofdrol de vrouwelijke Dr. Loverdale, die de meest bizarre avonturen meemaakt.

Spoiler

Op een dag wordt ze ontvoerd door Abigail Fairfax (Daniel Radcliffe) die haar door zijn ongure personeel laat ontvoeren met zijn luxueuze privéjet naar een van de plekken waar zij in haar boeken over schrijft omdat deze miljardair weet dat Loretta erg goed is in het ontcijferen van Aramese hiërogliefen en Abigail verwacht een schat te vinden.

Al met al is deze avonturenfilm prima aan te gluren met Channing Tatum als het stuntelige - maar door vrouwen aanbeden - covermodel Alan (die in Loretta's verhalen de heldhaftige Dash speelt), een sympathieke rol voor Da'Vine Joy Randolph als Beth, Loretta's uitgeefster en Brad Pitt als Jack Trainer.

Spoiler

En die doet zijn naam aardig wat eer aan mag ik wel zeggen; Hij geeft zowel vechtsporttraining als meditatielessen en een van zijn telkens terugkomende uitspraken luidt: "Ga maar slapen!"

Het is opvallend hoe de personages zich gaandeweg ontwikkelen en de gebroeders Nee hebben dan ook een parel afgeleverd met The Lost City.

Spoiler

En niet iedere schat hoeft uit gouden munten, diamanten of een kroon te bestaan, blijkt maar weer gedurende het meest claustrofobische deel van het verhaal.

8/10

"Rip it off!"

"I taste his thoughts"

81 maand geleden

Vader Jack (Mark Wahlberg), moeder Abigail (Rachel Weisz), zusje Lindsey (Rose McIver), Susie Salmon (Saoirse Ronan) en de rokende en zuipende maar goedhartige Lynn - een regelrechte koppelaarster, vertolkt door Susan Sarandon - vormen samen een zorgeloze familie.

Spoiler

Maar dan slaat het noodlot toe; in 1973 verdwijnt Susie spoorloos na in de val gelokt en op gruwelijke wijze verkracht en afgeslacht te zijn.
Susie slaat de wereld om haar heen gade vanuit een soortement van sprookjesachtig vagevuur waarin de haat jegens haar moordenaar, de geniepige maar geniale seriekinderlokker Mr. Harvey (wat speelt die Stanley Tucci éng) het dreigt te winnen van haar liefde voor de overige mensen in haar leven.

Al met al een mooi vormgegeven paranormaal misdaaddrama met sprookjesachtige effecten.

Spoiler

Zie Susie die het lichaam van Susie's paranormaal begaafde buurmeisje (Carolyn Dando) Ruth Connors eventjes overneemt zodat Susie postuum toch nog even met haar grote liefde Ray (Reece Richie) kan zoenen.

Niet superorigineel (zie ook Ghost van Jerry Zucker uit 1990) maar - vooral qua CGI - naar mijn smaak wel stukken beter (maar goed, 19 jaar verschil is natuurlijk nogal wat).

Spoiler

Wat het geheel extra onheilspellend maakt, zijn de extreem versterkte geluiden zoals alleen al in het begin die van het wekkertje en het krakende tekenpapier.

8/10

Zonder de tergende tijdvertraging tegen het einde, had The Lovely Bones voor wat mij betreft nog wel een puntje meer gekregen.

"Suuz.....just have fun, kid!"

"It's a crime to be creative in this family!"

"You have a tomb in the middle of your house!"

Spoiler

Wat telkens terugkomt:
Rozenstruik
Sinkhole
Scheepjes in flessen
Creedence Clearwater Revival
Prieeltje
IJspegel

Het geheel wordt afgesloten met de soundtrack Long Cool Woman In a Black Dress van The Hollies uit het jaar dat ik één werd (TNX for the support, Shazam)

91 maand geleden

Gezien op NPO Doc.

Pavel "Pasha" Talankin (ironisch genoeg heet óók hij Pavel) is een échte held.

Spoiler

Het lijkt mij dat de meeste leerlingen van de school in het troosteloze dorp Karabash (Zuidelijke Oeral) Pasha best wel zullen missen, maar ja, één verkeerd woord en je wordt getrakteerd op een smakelijk bakkie Latte Novitsjokova of je valt zómaar van de achtste verdieping.
Pasha's voornaamgenoot Pavel Abdulmanov - de geschiedenisleraar of wat ervoor door moet gaan - daarentegen, is een regelrechte lafbek die alle vuiligheid na-echoot die hem via een soortement van propagandatrechter door de strot wordt geramd.
Zijn verkiezing tot 'meest geliefde leraar' is op zijn zachtst uitgedrukt curieus te noemen, zéker gezien het contrast tussen de vrolijke reacties van de leerlingen gedurende de tijd dat Pasha nog lesgaf en als enorm contrast de nogal lauwe, trieste reacties van diezelfde leerlingen die tot op de dag van vandaag de pseudopatriottische lulverhalen van Abdulmanov aan moeten horen, en de leerlingen die zich laten recruteren voor de Oekraïense vleesmolen.
Een volstrekt verwoeste generatie zit eraan te komen, en dat ter ere van één man en zijn jaknikkers in het Kremlin, 's werelds mooiste vuilnisbak.
Die Putin-Jugend, iemand?

99,9% Kijkt de andere kant op, niet enkel in 's wereld grootste land Rusland maar óók ver erbuiten.

De makers van Ongehoord Nieuws en FvD (lezen jullie mee, Thierry en Lidewij?!) moeten zich dan ook doodschamen om zich - enkel vanwege goedkope Russische brandstof - zó in te laten pakken door het Kremlin en Volodimyr Zelensky als dader aan te wijzen; victim blaming pur sang.

91 maand geleden

Het einde is.....

Spoiler

.....niet vreemd maar rechtvaardig.

91 maand geleden

Een leuke genrediscussie, NSRZZY en Movielover:

In mijn perceptie is het een tamelijk beklemmende horror met enige mysterythrillerachtige componenten (wat is dat toch met 2:17 en die kindertjes), terwijl het in jouw beleving juist een typische mysterythriller betreft met enkele horrorachtige elementen erin verwerkt.

Wellicht maakt dat de film extra goed:

Clichées worden vakkundig gemeden waardoor Weapons simpelweg níét in één genre te vangen is.

Spoiler

Maar aan het einde wordt Gladys door haar eigen 'weapons', bovengenoemde schoolkinderen, levend opgevreten.

81 maand geleden

Jazeker, ik heb het nog even nagetrokken middels ChatGPT als extra bevestiging en inderdaad was het het leggen van fruit voor de dwangarbeiders, je hebt helemaal gelijk.

81 maand geleden

Dat laatste natuurlijk.....

Spoiler

Hij haalt aan het eind van de film immers alsnog met twee vingers in zijn neus zijn bul.

91 maand geleden

Voor een thriller zitten er wel érg veel paranormale elementen in verwerkt.

Kijk hem desnoods nog maar eens terug;

Weliswaar nagenoeg geen 'gore', wel de nodige jumpscares zoals die scene op de slaapkamer van Justine en let nog maar eens op datgene wat er met Archer geschiedt.

Dat zijn namelijk geen 'gewoon boze huis-, tuin- en keukendromen', sterker nog, dit is regelrechte mentale terreur!

Tsja, katten zijn nu eenmaal erg handig met hun voorpootjes 😄

31 maand geleden
Spoiler

Een groep jongeren besluit een spel te spelen met 100 kaarsen en een oude spiegel.

Dit met eigenaardige gevolgen.

Al met al een nogal chaotische arthouseachtige horror waarin fiks is gejat uit Spoorloos en The Serpent And The Rainbow:

Spoiler

Zie de levendbegrafenisscène van Natacha (Eugenia Kolodziej) door de wraakzuchtige Nina (Soledad Ramirez) die haar een huisdiertje meegeeft,

Uit Oculus:

Spoiler

De oude spiegel die een doorgang naar de geestenwereld blijkt te zijn

De gehele The-Conjuring-franchise (spreekt voor zich) en nog véééle andere klassiekers en net-niet-klassiekers.

Al met al een nogal jammer, bijelkaar geraapt en veelal langdradig flutverhaal dat zich vrijwel continu in het donker afspeelt zodat je niet te veel licht aan moet hebben om het geheel te kunnen volgen.

3/10

"How do you think a witch would taste like?"

"We have to stick together, you and me!"

"All right, I'll go on with the shit!"

Het beste gedeelte van deze film is dan nog de soundtrack gedurende de aftiteling:

Raven Black - Dollhouse (met dank aan Shazam ;-)

M.i. niet geleend maar juist gepersifleerd!

Maar toch nog een 7 🤪😄

72 maanden geleden
Spoiler

Pies NOOIT tegen de familieboom aan, want dat zal je niet in de kouwe kleren gaan zitten.
Wellicht staat deze boom symbool voor de stamboom?
De van intense haat vervulde blikken spreken boekdelen.....

Nogmaals: DOE HET NIET!

Na het zien van Midsommar zul je nooit meer hetzelfde naar een dode boom en naar een berenvel kijken als ervoor.

Ik heb hem destijds in de bios gezien en deze net-niet-horrorfilm maakte op mij een op zijn zachtst gezegd nogal vreemde indruk.

Maar daarom is hij nog helemaal niet slecht.....

7/10

P.S.:

Het zal je gebeuren:

Spoiler

Iemand zegt tegen je dat je je MAG voortplanten maar vervolgens word je via zware sociale druk gedwongen om het met een andere vrouw te doen dan met je eigen vriendinnetje en dat onder 'audiëntie'.

82 maanden geleden

Rob Bilott (Mark Ruffalo) is een advocaat die bij Taft werkt, een advocatenkantoor dat multinationals verdedigt.

Spoiler

Wanneer een wanhopige boer genaamd Wilbur Earl Tennant (Bill Camp) hem laat zien dat zijn koeien doodziek en zelfs agressief worden door vergiftigingsverschijnselen en de organen van deze dieren helemaal opgezwollen blijken te zijn, begint Rob zich af te vragen of hij wel de juiste partijen verdedigt. Bovendien bleken vrouwen die op de afdeling van DuPont - het latere Chemours - werkzaam zijn geweest en die rechtstreeks in fysieke aanraking kwamen met PFAS/PFOA, zonder uitzondering allerhande kankersoorten te ontwikkelen.

Een prima docudrama waarin de strijd tussen het grove geld en de volksgezondheid zich op schrijnende en soms zelfs hartverscheurende wijze manifesteert en met een mooie rol voor de op mij altijd sympathiek overkomende Anne Hathaway als Rob's echtgenote Sarah voor wie het leven met een Don-Quichoteachtige advocaat bepaald niet meevalt.

Ook Jim Azelvandre als boer Earl's broer Jim overtuigt.

8/10

"If you still think I'm crazy, I'll drop it!"

".....'I'll cut off your balls, and I'll send them to Chemours'.....'Thank you, Tom!'"

P.S.:
Zie ook het afschuwelijke drinkwaterschandaal in Michael Moore's Fahrenheit 11/9

82 maanden geleden

Sharknado een horrorfranchise?!

Eerder een (mijns inziens nogal flauwe maar lekker melige) zesdelige comedyserie, voornamelijk geschikt voor op de camping na een paar 'kopstoten' oftewel bier afgewisseld met jenever;

Tornado's bomvol haaien, wie verzint dat🤪🍿

En jij bent de eerste die ik iets negatiefs over de ronduit geniale jarentachtigklassieker The Shining hoor uiten, Filmwatcher, gelukkig maar dat smaken verschillen.....

72 maanden geleden

In Ozark is ze ook bepaald geen lieverdje, maar wel ronduit geniaal. Wie die 46-delige serie met Jason Bateman en Laura Linney in de hoofdrol en Jennifer Garner in een té belangrijke rol om het een bijrol te kunnen noemen, nog niet gezien heeft, doet zichzelf ernstig te kort!!

92 maanden geleden

?

82 maanden geleden

Comedy met Cameron Diaz is altijd +1 en ook Nikolaj Coster-Waldau speelt zijn rol als Foute Mark met verve🤘

72 maanden geleden

Anna de Wit (Yara Brand) komt in de jaren zeventig om bij een afschuwelijke brand.

Spoiler

Haar geest wil, koppig als ze is, absoluut nog geen afscheid nemen van het leven en dankzij een seance in de hedendaagse tijd weet ze het lichaam van Quinn (Josephine Arendsen) te kapen. Uiteindelijk begint Quinn's vreemde gedrag wel érg verdacht te worden (wel opvallend dat Quinn opeens niet meer met hedendaagse technologie om kan gaan maar ze leert snel) en lijkt het net zich om haar te sluiten.

Al met al een prima paranormale fantasiethriller annex softhorror.

Liefhebbers van vette gore zitten met 'Geestig' helemaal fout maar wanneer je van onderhuidse spanning houdt zit je helemaal goed, al doet het acteerwerk soms wel ietwat houterig aan.

Jatou Sumbunu speelt een overtuigende rol als de doortastende Maxime.

7,5/10

"'Ben ik dood?' 'Ja, sorry!' 'Ach, het werd wel eens tijd ook.'"

"Ik heb al vierenvijftig jaar geen seks gehad!"

"Een bloem bloeit het beste op de composthoop van vorig jaar!"

"Het is niet eerlijk, maar het is wat het is!"

P.S.:

Ook trek in een gebakken eitje?

92 maanden geleden

Dat komt door Emma Stone's bijna-monobrow ;-)