Michael1968

Reacties


Michael1968 heeft 399 reactie(s) geplaatst.

81 jaar geleden

Een Aboriginaljongetje (Aswan Reid)wordt na hem met grof geweld gevangen te nemen, door een zwaar racistische politieagent afgeleverd bij een klooster.

Gelukkig wordt deze opvoedingsinstelling geleid door de goedmoedige en geduldige Sister Eileen (Kate Blanchett).

Kinderen leren er lezen en schrijven en werken op boerderijen.

Spoiler

Ze komt er gaandeweg achter dat het knulletje over paranormale gaven beschikt en middels vuurballetjes andere kinderen kan genezen en ze zelfs van grote hoeveelheden slangengif kan bevrijden.
Een houten jezusbeeld maakt een dusdanige indruk op de knaap, dat hij er zelfs stigmata aan overhoudt en met de best mogelijke bedoelingen haalt hij het beeld van het kruis, neemt het mee naar bed, doet verband om zijn handen en probeert het beeld marmelade te voeren.
The New Boy is overduidelijk de enige die Jezus daadwerkelijk met zijn ogen ziet knipperen en bloed uit zijn handen ziet lopen.
Het jongetje verbaast zich bovendien begrijpelijkerwijs omtrent Eileen die tegen lege stoelen praat en gaandeweg blijkt dat de overledene Don Peter in de (inmiddels zittingloze) stoel zou moeten zitten.
Het eerste woordje dat de jongen spreekt is "Slut" zonder te snappen wat dat woord betekent; tsja, dat krijg je ervan als je als Moeder Overste toneelstukjes op moet voeren om de lompe, blanke boerenbevolking tot iets te bewegen.

Al met al een mooie paranormale tragikomedie die in de bioscoop uitstekend tot haar recht komt en met een regelrechte glansrol voor Aswan Reid maar voor op tv te traag is en waarin slangen telkens terugkomen.

8/10

Spoiler

Een puntje eraf voor het m.i. nogal jammere einde.

"He's not a Joey!"

"'Nasty's!'...'nazi's?'...'yes, nasty's'"

"Don't be too enthousiastic, there's not a knife in it!"

71 jaar geleden

Maar toch een 8🤔😎

91 jaar geleden

Het meest legendarische citaat uit de Nederlandse filmindustrie allertijden luidt wat mij betreft nog steeds: "Buurman, wat doet u nú?"
Enfin, voor mij is dit puur jeugdsentiment.
9/10

71 jaar geleden

Ooit van psychoreactief, psychomagnotherisch gemoedslijm gehoord?

Spoiler

Onder de stad New York stromen er namelijk rivieren vol van.
Dana Barret (Sigourney Weaver) is ook hier weer van de partij, ze is museumdirecteur.
Ze heeft een opvallend levendig ogend schilderij in haar collectie met een angstaanjagend realistisch uitziende afbeelding van Prins Vigo De Karpathier (vertolkt door Norbert 'Wilhelm von Homburg' Grupe).
Vigo wil maar een ding: een nieuw lichaam om eindelijk weer eens dood en verderf te kunnen zaaien.
Laat Oscar, het zoontje van Dana, nou precies de uitverkorene zijn; niet voor niks slaat reeds in het begin van de film Oscars kinderwagen finaal op hol.

Al met al een niet eens zo onaardig vervolg op Ghostbusters waarin de effecten soms ietwat plasticachtig aandoen en waarin zowel positief als negatief slijm een rol speelt, evenals de Titanic en een Lady Liberty aan de wandel.

7/10

"Oh my god, the scoleri Brothers!"

"Yes, we're back"

"She's strong, she's a harbor chick"

Wie heeft er overigens ooit een broodrooster op muziek zien dansen?!

P.S.:
Zou de roemruchte Japanse magneetzweeftrein ook uitgevonden zijn zonder die onderaardse scene in Ghostbusters deel II?!

81 jaar geleden

Deze klassieker uit de jaren tachtig móét iedere liefhebber van komedie gewoon minimaal eenmaal in zijn of haar leven gezien hebben; dankzij een arts annex architect met psychopatische trekjes die een speciaal soort van flatgebouw ontwierp, heerst er in New York een regelrechte spokenplaag.

Werk dus voor The Ghostbusters met onder andere Dan Aykroyd en Bill Murray in bloedvorm.

Helaas worden Peter Vnekmsn en zijn mannen niet door iedere official even aux serieux genomen.....

Rick Moranis is Vince Clortho the Keymaster...ûhhh...Louis Tully.

Één probleem: Je mag de ontspokingsstralen uit de draagbare deeltjesversnellers niet kruisen anders treedt mogelijkerwijs hetzelfde effect op als wanneer je een deeltje en een antideeltje doet botsen.

Voor een pre-AI en zelfs pre-CGI-film zijn de effecten helemaal niet verkeerd.

8,5/10

"He slimed me!"

"My friend, don't be a jerk"

"Yes thats true, this man has no dick!"

"Oké than, she's a dog!"

P.S.:
Volgens mij heeft Sigourney Weaver nooit meer zo'n sexy karakter gespeeld als in de rol van Zuul The Gatekeeper.....

71 jaar geleden

Wetende dat er natuurlijk al allerhande films (en de roemruchte musical uit 1978 van Jeff Wayne waarin de symfonische oorwurm - taa-taa-taaaaaaa, taa-taa-taaaaaaa, in 2023 op plaats 1315 in de Top2000 - met de titel The Eve Of The War een essentieel onderdeel vormt) deze versie voorgegaan zijn die eveneens gebaseerd zijn op het laat-negentiende-eeuwse boek van Herbert George Wells (en dus niet van Orson Wells, zoals ik abusievelijk meldde; de namen Wells (de producent van de hoorspelserie) en Welles (de schrijver van het boek) lijken dan ook best veel op elkaar ;-), had ik niet zo veel verwacht van deze versie maar omdat ik óók voorgaande versies nog steeds niet gezien had, was ik best nieuwsgierig naar het verloop van het verhaal.

Spoiler

Ray (Tom Cruise) is geen 'family man' en is er maar zelden voor zijn gezin; zaken voor alles.
Zijn kinderen Rachel (vertolkt door een nog piepjonge en hysterisch krijsende maar wel prima acterende Dakota Fanning) en haar oudere broer, de stronteigenwijze Robbie (Justin Chatwin) zijn dan ook behoorlijk van hun pa vervreemd.
Het lot brengt hen weer samen en dat gaat niet altijd van harte.
Zogeheten tripods, gepantserde - technisch hoog ontwikkelde - buitenaardse menseneters met een stalen pantser, blijken zich reeds miljoenen jaren diep onder de grond schuil te houden, in afwachting van de evolutie van een lekker hapje; de mens blijkt op culinair vlak prima in de smaak te vallen en wordt dan ook leeggezogen en de afbraakproducten worden vervolgens - overal waar de tripods hebben huisgehouden - uitgescheiden in de vorm van een slijmerige substantie en overal liggen spiertjes en afbraakproducten verspreid.
Gebouwen en auto's worden door de aliens 'ingestraald' (lees je mee, Jomanda?) waarbij er enkel nog puin en verwrongen staal overschiet.

Mij valt het resultaat in het geheel niet tegen en er zitten leuke horrorachtige elementen in verwerkt (zoals Het Maagje, overduidelijk gebaseerd op dat van een zeester maar dan in gigareuzenformaat ;-) al kan het natuurlijk geenszins tippen aan Alien en de zo mogelijk nog sterkere sequel Aliens met Sigourney Weaver in de hoofdrol.

7,5/10

P.S.:
Had Stephen Spielberg geen alternatief kunnen bedenken voor die irritante voice-over?!

71 jaar geleden

Maar toch een 7 ;-)

81 jaar geleden
Spoiler

K, ook wel Joe genoemd (Ryan Gosling), is een geheim agent die alle replicants die tot een verouderde serie behoren moet doden.
Hij wordt aangestuurd door Luv (Sylvia Hoeks) die erop toe moet zien dat hij geen fouten maakt.
Joe's - door het bedrijf van de blinde Wallace, waar ook zij voor werkt - geleverde virtuele "echtgenote" Joi (Ana de Armas) is zijn steun en toeverlaat.
Sinds The Great Blackout weet Joe niet meer wie hij nou eigenlijk écht is; is óók hij een replicant of toch iets anders?

Al met al een mooie sciencefictionthriller waarin de zoektocht naar je eigen identiteit - en de boze beren op de weg ernaartoe - centraal staat en waarin vooral gedurende het eerste halfuur niet duidelijk is wat (of moet ik zeggen: wie?) nou echt is en wat respectievelijk wie niet.

Ook Harrison Ford dient niet onbenoemd te blijven; hij is zoals gewoonlijk in topvorm.....

8,5/10

P.S.:
Zelden zo'n ironisch gekozen naam meegemaakt als 'Luv'; de liefde straalt in deze rolprent dan ook van Sylvia Hoeks af ;-)

81 jaar geleden

De half Iers, half Italiaanse
Henry Hill (Ray Liotta) komt uit een armlastig arbeidersgezin.

Spoiler

Zijn gewelddadige vader wil niks liever dan dat hij braaf naar school toe gaat en het - in tegenstelling tot hem - wél gaat maken in het leven.
De stroom aan spijbelbrieven van school droogt plotseling op; niet doordat Henry opeens netjes naar school gaat maar doordat de postbezorger op pijnlijke wijze te verstaan wordt gegeven, de spijbelbrieven voortaan níét meer bij Henry's ouders thuis te bezorgen maar bij Pauli (Paul Sorvino).
Henry weet zich - middels zijn maatjes Jimmy (Robert de Niro) en Tommy (Joe Pesci) omhoog te werken binnen de maffiahiërarchie.

Al met al een regelrechte misdaadklassieker - die ik zowel in een pop-up-bios als op tv heb gezien - met een Robert de Niro en überboeventronie Paul Sorvino op dreef.

8,5/10

"I don't shine shoes anymore!"

"He stepped upon my shoes!"

"He' s a goodfella, he's one of us"

"Bye bye, dickhead!"

P.S.:
Herinner Tommy niet aan zijn schoenpoetsverleden, dat loopt slecht af.
En wat is dat toch met de combinatie helikopters en tomatensaus?!

41 jaar geleden

Enkel Sandra Bullock wist Gravity nog een beetje te redden; George Clooney bakte er naar mijn bescheiden mening qua acteerprestaties werkelijk niks van en kan wat zich wat mij betreft beter op irritante koffiereclames wijden dan aan serieus filmmateriaal, maar smaken verschillen overduidelijk gezien de redelijke en op IMDB zelfs uitstekende gemiddelde score van Gravity. 4/10

91 jaar geleden

In één woord geweldig!
Een paranormale thriller met horrorelementen die je onder de huid gaat zitten.

9,5/10

P.S.:
Neem nog een fotootje.....

71 jaar geleden

Akeem (Eddie Murphy) is de kroonprins van Zamunda, een Afrikaans koninkrijk.

Hij leeft in een paleis met meer praal dan pracht (of je moet écht van binnenhuisarchitectuur in Nicolai-Ceaucescu-stijl houden) en heeft alles wat zijn hartje begeert.

Spoiler

Zijn vader, de norse, onvriendelijke en elitaire koning Jaffe Joffer (James Earl Jones) wil zijn zoon uithuwelijken aan een onderdanig huissloofje zonder enige eigen wil of smaak, precies dát waar Akeem geen trek in heeft.
Hij besluit naar New York te gaan en zo eenvoudig mogelijk te gaan leven teneinde een vrouw te vinden die van hém houdt en niet van zijn portemonnee en zijn status.
Zijn knecht Semmi (Arsenio Hall) wordt door paps de koning met Akeem meegestuurd om hem te beschermen, maar of dát nou zo'n goed idee is valt maar te bezien; Semmi en Akeem zijn namelijk tegenpolen.
Akeems grote rivaal Darryl wordt door Eriq La Salle gespeeld; geen idee waarom hij ontbreekt op de lijst.

Al met al een uitermate leuke comedy met de zoveelste dubbelrol voor Eddie Murphy - waarbij hij niet enkel Akeem doch eveneens de aan ADHD lijdende kapper Clarence geweldig neerzet - en Arsenio Hall is eveneens aardig op dreef (ook hij vertolkt meerdere karakters).

Anderhalve punt eraf vanwege het m.i. nogal afgeraffeld aandoende einde (heeft de maker er een stuk uitgeknipt of is het de schuld van Comedy Central?!).

7,5/10

"There's a thin line between love and nausea!"

"Now can you defend yourself, you sweat of baboon's balls".

"They want a donation!"..."I thought it was trash!"

"Mortimer, we are back!"

"What do you know about humor, you bastard?"

P.S.:
Wie heeft de kroonprins al eens in de metro gezien?

81 jaar geleden
Spoiler

Mmm...'who lives as a gangsta will die like a gangsta'; ik vond het wel leuk gedaan, met dat pinnetje uit die granaat alvorens Léon zelf overleed...."and this is for Mathilda!"

81 jaar geleden

Zeg dat wel; spreekt ze op school eindelijk eens de waarheid, is het weer niet goed....

71 jaar geleden

Jacob (Victor Löw) is zijn vader (Peter Bolhuis) - die het villen van dode dieren als kunstvorm beschouwde - onlangs verloren en nu de COVID-19-pandemie in volle hevigheid is losgebarsten, moet hij er niet aan denken dat hij zijn mama óók nog verliest.

Hij besluit ontslag te nemen, bij haar in te trekken en haar tegen alle mogelijke besmettingsbronnen te beschermen; hij kluistert haar aan huis en verbiedt zijn zus Magda (Monica Hendricx) om nog langer op visite te komen bij Jacob en zijn moeder (Leny Breederveld).

Spoiler

Hele nachten brengt hij door achter zijn laptopje en komt in aanraking met een radicale predikant die hem wijst op het bijbelhoofdstuk 'Openbaringen'.
Hij begint stemmen te horen waar hij ook tegen kan terugpraten en begint overal tekenen in te zien van de naderende apocalyps.

Al met al een claustrofobisch vormgegeven psychologisch drama met wel een nogal jammer en ronduit belachelijk einde (al kun je een gedeelte ervan wel aan zien komen).

Chris W. Mitchell had dat best wat beter uit mogen werken (of het moet de bedoeling zijn dat de kijker zelf uitmaakt of het echt gebeurt of enkel in de geperverteerde geest van Jacob).

Vanwege de acteerprestaties van Leny Breederveld en Victor Löw als de psychotische en daardoor alsmaar enger wordende Jacob toch nog een.......

7,5/10

"het is schoonheid in zijn puurste vorm"

"Ieder die geeft zal herboren worden!"

P.S.:
Nog zin in een potje Scrabble?

71 jaar geleden

De overambitieuze Robert Doniger (David Thewlis), de oprichter van kwantumcomputingbedrijf ITC, speelt maar wat graag met levens om zichzelf op de kaart te zetten; mensen zijn voor hem niks meer dan testobjecten.

Spoiler

In de woestijn wordt een doodzieke man gevonden; hij wordt in het ziekenhuis opgenomen maar is niet te redden.
Dit blijkt Professor Traub te zijn.
Ondertussen stelt Doniger zijn experimenten aan zijn personeel heel wat onschuldiger voor dan zij daadwerkelijk zijn en sponsort archeologisch onderzoek op een Frans kasteel, Castelgard geheten, en op een nabijgelegen klooster, althans, de verwoeste restanten ervan.
De dappere archeologe Kate (Frances O'Connor) vindt tot haar grote verbazing een dubbelfocusbril en een kattebelletje op perkament waarin de vader (Professor Edward Johnston, vertolkt door Billy Connelly) van haar collega Chris (Paul Walker) om hulp vraagt.
Doniger heeft deze prof veel te hard nodig om hem te laten stikken en besluit zijn gesponsorde archeologen en zijn eigen werknemers naar de Middeleeuwen te laten flitsen, maar er gaat na de tot dan toe vlekkeloos verlopen operatie nogal wat mis met de kwantumcomputer en dus zou terugkeer wel eens heel wat lastiger kunnen blijken te zijn dan gepland.

Ik heb weleens veel slechtere boekverfilmingen gezien (zoals het wanproduct Inferno en het eveneens volstrekt mislukte She-Devil) maar toch mis ik wel wat sappige details uit het boek zoals het Klungelsmurfachtige gestuntel van de nerdy Chris (in het boek blijft hij nog lang onhandig en vóóral bang), de quintin (het gecapitonneerde kussen aan een op een platform ronddraaiende hengel waar André Marek zijn lansoefeningen op doet en dat Chris uiteráárd tegen zijn achterhoofd krijgt; hij is en blijft tenslotte Chris) het 'geintje' met die handschoen als gevolg van Chris' naïviteit, en ook het gruwelijke 'damesbad' van de sadistische warlord Oliver (Michael Sheen) die de professor gevangen houdt, speelt een niet onbelangrijke rol in het verloop van het verhaal maar ontbreekt helaas.

Ik denk dan ook dat Christopher Nolan deze details wél in de film zou hebben verweven indien hij de regie op zich had genomen, maar goed, dat is speculatie mijnerzijds.....

Verder houdt Richard Donner zich redelijk aan het verhaal en is de filmversie dan ook best wel te hachelen.

7/10

Verder zeg ik: lees vooral het boek van Michael Crichton; vele zaken waar nu daadwerkelijk mee geëxperimenteerd wordt - zoals kwantumverstrengeling - worden door hem al eind jaren negentig tot in de sappigste details beschreven; Crichton kan dan ook gerust een visionair worden genoemd.

"I am home!"

P.S.:
Zou Elon Musk zichzelf hebben laten inspireren door het personage Doniger? Ik hoop het niet.....

81 jaar geleden

Als je goed oplet - ik heb hem in de bioscoop gezien, dat scheelt natuurlijk - zie je bij tijd en wijle opeens geesten verschijnen, en wel in de houding waarin zij zijn afgeslacht. Bovendien geven er overledenen instructies via een niet-aangesloten telefoon. Dit is dus overduidelijk WEL het prototype van een horror, al vliegen de ledematen NIET in het rond; horrorfilms kunnen immers een hoog of juist een laag 'gore-gehalte' bevatten; tot deze laatste categorie behoort The Black Phone. Je zou het natuurlijk ook een schrikfilm kunnen noemen 😀

71 jaar geleden

Een drugssmokkelaar dumpt cocaïne op een afgesproken plek, namelijk Blood Mountain, een schitterend natuurgebied in Georgia.

Hij wil uit het vliegtuig springen maar doordat hij zijn kop tegen de rand van de deur stoot, raakt hij bewusteloos en zodoende blijft zijn parachute dicht en sterft hij.

Spoiler

Twee spijbelaartjes, Henry en Deedee, vinden de coke maar worden aangevallen door een superagressieve beer, en dat terwijl zwarte beren mensen normaliter zelden of nooit grijpen; dit is dus geen gewone beer.
En deze moordzuchtige beer blijkt bepaald niet het enige gevaar; ook de messentrekkende Doochamps kunnen er wat van en Syd (vertolkt door wijlen Ray Liotta aan wie de film is opgedragen) weet al helemáál van geen ophouden.
Syd is - niet geheel onbegrijpelijkerwijs - banger voor zijn opdrachtgevers dan voor de aan cocaïne verslaafde beer.
Zijn zoon Eddie wordt gespeeld door Alden Ehrenreich.

Al met al een - losjes op een gebeurtenis uit 1985 gebaseerde - b-film met een onvervalst vroegejarentachtigsfeertje, inclusief foute snorren, en met - afgezien van de nodige afgerukte ledematen - een aanvankelijk ronduit matige spanningsopbouw.

Zowel het predikaat 'horror' als 'comedy' dekt de lading dan ook niet of hooguit nauwelijks.

Gelukkig lukt het regisseuse Elizabeth Banks - naarmate het einde nadert - de gevreesde zesjescultuur uiteindelijk toch nog te ontstijgen.

7/10

"He....is terrible! His singing is like shit!"

"That fucking skateboard!"

"Oh Henry, we always find out!"

61 jaar geleden

Andrew (Ryan Reynolds), kortweg Drew, werkt als editor bij de uitgeverij van de ronduit onuitstaanbare Margaret (Sandra Bullock).

Spoiler

Aangezien ze te laat is met het verlengen van haar verblijfspapieren, zal ze worden uitgezet naar haar geboorteland Canada.
Margaret zou Margaret niet zijn als ze geen snode list zou bedenken; ze besluit Andrew onder druk te zetten om een schijnhuwelijk met haar aan te gaan.
Eigenlijk eet hij nog liever glas, maar hij ziet opeens wel carrièrekansen opdoemen.
Wel moet ze ervoor naar Sitka in Alaska, waar Andrew oorspronkelijk vandaan komt.
Andrews vader wil dat hij het enorme Paxtonconglomeraat overneemt, maar Andrew moet er niet aan denken om de rest van zijn leven in Alaska door te moeten brengen.
Zijn oma - wier overgrootmoeder van half Indiaanse (Tlingit), half Russische origine is doet een vruchtbaarheidsritueel met een Indiaans kleed dat zij een babymaker noemt en overhandigt Margaret een familiestuk en het wordt dan ook steeds moeilijker om het toneelstukje met droge ogen vol te houden, zéker nu ook de Marechaussee er bovenop zit.
Bovendien voelt Andrew nog steeds wel iets voor zijn oude vlam Gertrude (Malin Akkerman).

Ik ben over het algemeen niet van de afdeling romcoms, maar deze vind zélfs ik best wel te pruimen, zie ook de scène met Keffende Kevin, Margarets smartphone en de adelaar😀

6/10

"They're looking for terrorists, not for book publishers!"

"You know i can't swim!"..."Hence the boat!"

"One wrong answer and I'll take you down!"

Let ook op de ietwat corpulente Oscar Nunez die een hilarische rol speelt als stripper ('the only one in town') annex kruidenier annex minister Ramone, en ook de rol van Asif Mandvi als de licht ontvlambare Bob Spoulding is niet te versmaden.

P.S.:
De digitale infrastructuur blijkt in Sitka wat achter te lopen; er wordt nog steeds een 56k inbelmodem gebruikt, althans, als je de film mag geloven (zouden er al protestacties vanuit Alaska hebben plaatsgevonden, zoals in Kazachstan ten tijde van Borat?!) 🤪

31 jaar geleden

Misschien had ik op de Koningsdagvrijmarkt toch eens wat intensiever naar zo'n synchronisator moeten zoeken; leuk speelgoed. Voor de rest een ronduit abominabel vervolg, wat een afknapper. 3/10

71 jaar geleden

De sombere, pathologisch stotterende Cleveland Heep (Paul Giamatti) is opzichter in een luxueus appartementencomplex.

Spoiler

Zijn familie is afgeslacht bij een inbraak en hij heeft zodoende begrijpelijkerwijs ieder greintje levenslust verloren en zit het leven als het ware uit.
Plotseling ontdekt hij een roodharige vrouw (vertolkt door Bryce Dallas Howard) in het zwembad, die zich ietwat eigenaardig en erg angstig gedraagt; ze beweert een zogeheten Narf te zijn, een zeenimf uit een sprookjeswereld en haar naam is Story (hoe toepasselijk).
Tevens merkt Cleveland dat hij zodra hij in haar buurt is, opeens vloeiend spreekt.

Al met al een bijzonder sympathieke fantasyfilm (van én met M. Night Shyamalan), gekenmerkt door karaktervol acteerwerk van Bryce Dallas Howard (haar subtiele gelaatsuitdrukkingen verraden de acteerklasse van deze dochter van regisseur Ron Howard) en ook Paul Giamatti overtuigt.

Persoonlijk snap ik de lage waardering dan ook geenszins; wellicht omdat er afgezien van Shyamalan zelf geen heel erg bekende namen in meespelen?

7,5/10

"Shut up and try!"

P.S.:
Waar blijft die klotevogel nou?!

81 jaar geleden

Cat (Eva Crutzen), werknemer bij een castingbureau, geleid door Claudia (Lineke Rijxman), zit bepaald niet lekker in haar vel.

Spoiler

Ze heeft namelijk vijf jaar geleden haar broertje Tom verloren bij een auto-ongeluk en voelt zich hier dusdanig schuldig over dat ze er nimmer bovenop is gekomen.
Om haar gepieker te dempen vlucht ze in overvloedig gebruik van drugs, het achterelkaar leegzuipen van complete flessen sterke drank (met de nodige soms ronduit hilarische hallucinaties en allerlei foute beslissingen tot gevolg - het contrast met haar enkel maar melk drinkende halfzus Sally (Lindsay Zwaan) kán gewoon niet groter - en het hebben van seks met allerlei louche types (zoals de zelfingenomen - negentien jaar jongere - rappende pulpdocumentairemaker Bliksem, vertolkt Door Nils Verkooijen).
Op steun van haar ouders hoeft ze al helemaal niet te rekenen; haar vader - de narcistische Anthonie - schrijft boeken waarin hij vooral zichzelf op de borst klopt en haar moeder Cecile (Marieke Heebink) is haar rouwproces begrijpelijkerwijs nooit te boven gekomen.

Deze soms komische dan weer schrijnende, zeg maar gerust pijnlijke, serie is leuk vormgegeven waarbij de kijker regelmatig op het verkeerde been wordt gezet; soms lijkt er iets daadwerkelijk te gebeuren maar blijkt dit uiteindelijk een hersenschim.

8/10

"Ik moet je laten gaan".

"Je bent een dom, dom sletje!"

P.S.:
De naam Bodem is dubbelzinnig gekozen; van lieverlee blijkt waarom.....

71 jaar geleden

Altijd grappig, die (ogenschijnlijk schijnbare?!) karaktertegenstelling tussen de (meestal) vanuit emotieloze logica redenerende Mr. Spock (een halve Vulcan is tenslotte nog steeds een Vulcan) en de regelmatig in - bepaald niet onbegrijpelijke doch desalniettemin uitermate onpraktische - tomeloze woede uitbarstende James Tiberius 'Jim' Kirk.

Spoiler

De schofterige, Poetineuze Romuliaanse dictator Nero heeft snode plannen met Spocks moederplaneet Vulcan en Spock komt dan ook voor een afschuwelijk dilemma te staan.
Gelukkig maar dat de Romuliaanse taal nauw verwant is aan het Vulcan.....

Al met al het kijken waard; ook Zoë Saldana (Colombiana, iemand?) speelt zoals altijd weer een geweldige rol als Uhura.

Toch hoor je dit type franchises eigenlijk in 3D te zien op een héél groot scherm; op jouw huis-, tuin-, en keukenplatje komt het spectaculaire geheel toch allemaal nét even wat minder tot zijn recht.

7,5/10

"Who's that point eared bastard?!"

"That what's necessary is never unwise"

P.S.:
Gaila - die leuke groene vrouwtjesalien, afkomstig uit de Orionnevel (Rachel Nichols) - maakt het geheel helemaal af.
Vraag van haar vriendin Uhura: "Wie is die hijger onder dat bed?"

Beam me up, Scotty.....

81 jaar geleden

Begenadigd politieinspecteur John Hobbes (Denzel Washington) heeft er mede voor gezorgd dat de alsmaar provocerende en treiterende massamoordenaar Edgar Reese (Elias Koteas) zijn einde vindt in de gaskamer.

Spoiler

Edgar brabbelt vlak voor zijn executie iets waarvan hij beweert dat het in het Nederlands is, laat John een raadseltje omtrent ene George Lyons en Anton Spakovsky na, en na zijn overlijden beginnen er steeds meer mensen in Johns omgeving het deuntje 'Time is on my side' van The Rolling Stones te fluiten of te zingen.
Ook wordt John steeds vaker gekweld door visioenen en ook gebeuren er allerhande onverklaarbare dingen zoals letters op de borst van Johns familieleden.

Al met al een hele mooie paranormale mysterythriller met een innemende rol voor de bezorgd kijkende Embeth Davidtz als de bijbelgeleerde Gretta Milano.

8,5/10

"Caress what you have!"

"Someone is playing with my dick and it ain't me"

"If the moment comes, you know it."

P.S.:
Geef een ter dood veroordeelde misdadiger nooit zomaar een hand.....

71 jaar geleden

A)De graancirkels

B)De toevalligheden, zoals onder andere de astma-aanval van Morgan, nét op het moment dat de gifspuitende alien die hem gevangen houdt, zijn/haar vuiligheid in hem spuit, waardoor het gif niet diep genoeg zijn longweefsel binnendringt om hem te doden.