Haberdoedas

Reacties


Haberdoedas heeft 390 reactie(s) geplaatst.

Hey Renée,

Dank voor het lijstje.. Ik heb er weer een paar in mijn watchlist kunnen zetten..

Fast X en Guardians of the Galaxy sowieso, omdat ik anders helemaal niet kan meepraten bij het koffiezetapparaat..😄

Heel erg benieuwd naar de Nicci French boekverfilming Het geheugenspel (The Memory Game 1997)..

En ik kan niet wachten om het langverwachte vierde deel van John Wick te gaan zien.. en toch wacht ik even op de AppleTV release, dan heb ik de vier delen bij elkaar..

Natuurlijk moet ik gewoon Evil Dead Rise kijken.. een filmreeks die met Bruce Campbell als Ash in 1981 begon.. In de nieuwste film is van deze cult-held overigens alleen zijn stem te horen..

Superkat Maurice, Love Again en Book Club voor als er echt niets anders is..

Geniet nog even van het zonnetje.. en een hele fijne avond.

Ik wil je “mojo” niet in de war brengen..

Maar er zijn drie delen.. muahahaha..

Je hebt Goldmember over het hoofd gezien, niet dat die wel leuk is.. die is misschien nog wel de slechtste..

Hou je vast.. want er wordt al een jaar druk gespeculeerd over een vierde deel?

Maar voor het zover is.. “It’s a hard knock life..” je hebt nog eerst een derde deel te gaan.. muahahaha..

Mike Myers vond ik dan nog wel grappig in Wayne’s World, maar dan echt alleen in het eerste deel daarvan..

Laatst nog de serie The Pentaverate op Netflix gezien, waarin hij allemaal verschillende typetjes speelt.. zelfde laken, één pak als wat hij in zijn films ook doet.. ook niet leuk dus..

The Pentaverate (2022)

Austin Powers in Goldmember (2002)

Nou, het is bij vijven.. ik hoor de vogeltjes alweer.. dus ik ga nog even proberen een uiltje te knappen.. welterusten lieve FilmVandaagVrienden

Met de cijfers achter de link krijg je wel een iets overzichtelijker aanbod.. met de zoekfunctie binnen Netflix krijg je wel ongeveer dezelfde resultaten, maar met meer films die niet tot het specifieke genre horen.. tenminste wat ik kreeg toen ik op beide manieren zocht op Film Noir in de zoekbalk, en /genre/7687 achter het adres in de browser..

Het klopt wel wat Holly schrijft, alleen je krijgt geen gefilterd lijstje met bijv. alleen films met het genre actiekomedies, er zitten dan ook thrillers of comedy’s tussen die ook het genre actiekomedie hebben gekregen.. en waar ze zeker gelijk in heeft is dat er pareltjes tussen zitten, die je normaal gesproken niet snel zal zien omdat je startpagina is aangepast aan je zoek, en kijkgedrag op Netflix.. gepersonaliseerd, zeg maar..

Hoi Holly,

Dankjewel voor de tip..

Ik kijk altijd op mijn telefoon.. en heel soms op de laptop welke films ik wil kijken, en dan gebruik ik meestal de meest betrouwbare website die er momenteel is..FilmVandaag 😂

Als ik daar een streamingdienst aanklik, en de juiste filters gebruik, krijg ik een lijst precies naar mijn smaak..

Maar ik snap wat je bedoelt.. je krijgt als je bijv. zoekt op Film Noir, maar 3 Netflix titels op FV, en bij Netflix zelf er veel meer.. Onder het genre Film Noir staan dan bijv. Happytime Murders, Series Q, Silent Hours en nog meer titels die geen echte Film Noir zijn..

Dit geldt overigens voor alle genres op Netflix, als je in de app, of browser zoekt op een specifiek genre, krijg je alsnog een aanbod waar je door de bomen het bos nog niet ziet..

Dat er veel meer resultaten te zien zijn bij Netflix, komt omdat Netflix vaak meerdere genres meegeeft aan films in hun aanbod.. Zo kan het voorkomen dat een film noir ook nog actie, thriller, enz. meekrijgt.. Of een moderne film gefilmd in zwart/wit ook het genre Film Noir.. enz..

Het grappige is dat de film The Sleeping Tiger, een Britse film noir is.. (die staat wel op Netflix, maar komt zelf niet in hun Film Noir-lijstje voor..)

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Sleeping_Tiger

The Sleeping Tiger (1954)

Bij FV valt de film in de categorie Thriller en Drama.. maar dat komt volgens mij doordat FV de classificatie/genre van IMDb overneemt, maar dat weten Daan en Kaz als beter als ik dat doe..

Het is sowieso leuk om verschillende manieren of zoekopdrachten te gebruiken.. je komt dan niet alleen pareltjes tegen.. zo kwam ik er net achter dat ik via het filtersysteem op FilmVandaag, nogal wat films vergeten ben te beoordelen en af te vinken als gezien..😂

Ik hou het even op de oude manier.. The Old Fashioned FilmVandaag-way, zeg maar.. Daarbij ik moet nog zoveel films kijken..

Nogmaals bedankt voor de tip en je mooie bijdragen van nieuwtjes en weetjes over films en series..

82 jaar geleden

“I don’t need more guns in my life, that’s for sure. But you should have one to be safe. It’s better to be judged by twelve than carried by six”

We Own The Night, is jarenlang het motto geweest van het NYPD’s Street Crimes Unit, tot het in 2002, mede door de corruptie binnen dit team, werd opgeheven..

Dikke aanrader..

Zowel Phoenix als Wahlberg zetten zulke goede en geloofwaardige personages neer, en tel daarbij ook nog eens een heel goed verhaal bij op.. en je krijgt deze vette film..

Eigenlijk zijn alle acteurs, en actrices zo goed op elkaar ingespeeld, maar Phoenix en Wahlberg steken er echt met kop en schouders bovenuit.. zal niet zomaar zijn want dit duo speelde samen al eerder in de film The Yards.. van jawel.. James Gray, dezelfde regisseur als We Own The Night..

Linkje naar The Yards..

The Yards (2000)

82 jaar geleden

“It is not the violence that sets men apart, alright, it is the distance that he is prepared to go to.”

Gebaseerd op de echte Bondurant broers en geïnspireerd door het boek “The Wettest County in the World”..

Bevat spoilers:

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Wettest_County_in_the_World

Alle drie spelen de sterren van de hemel als gewelddadige moonshiners.. prachtige jaren ‘30 setting.. en een dik in orde verhaal..

Deze trailer doet het nu misschien wel..

https://youtu.be/HibcC7w5l1g

72 jaar geleden

Niet voor mensen met een gevoelige maag..

Wat een bruut geweld.. Vergeet revenge-films als Taken.. niets maar dan ook echt niets wordt geschuwd in deze bloederige sadistische thriller..

16 jaar en ouder.. want veel bloed en geweld, en niets wordt aan de verbeelding overgelaten..

Nou, inderdaad.. en niet alleen Thomas.. Bob de Bouwer, Pieter Post, Brum, enz..

Vooral de begintune’s, als je die op een gegeven moment mee kon zingen, was het eigenlijk al te laat..

Zelfs nu nog gaan mijn nekharen overeind, en begin ik vluchtgedrag te vertonen, als ik ook maar iets hoor of zie van dit soort programma’s..

Maar nog altijd beter dan die drukke tekenfilms van tegenwoordig.. Ik had het geluk dat ik nog wat videobanden had met opnames van de Fun Factory met tekenfilms die ikzelf wel leuk vond.. alleen werd je daar op een gegeven moment net zo gestoord van..

In ieder geval héél veel sterkte..

Om je toch nog even te pesten..

https://youtu.be/QqOvT5MWW6A

En nog een leuke..

https://youtu.be/urRT5J5x570

Mooie documentaire over Leonard Cohen en zijn muze, geliefde en rots in de branding Marianne Ilhen.. zij was vooral de inspiratie van enkele nummers die hij heeft geschreven..

Mooie beelden van toen, van Cohen, zijn vrienden en vele vriendinnen, maar vooral van het Griekse stadje Hydra, een soort van idyllische plek waar vele artiesten, kunstenaars en vogelvrije zich terugtrokken voor inspiratie, in een tijd waar de LSD rijkelijk werd gebruikt..

Voor de docu een 7..

82 jaar geleden

Door het schrijven van een review bij een andere film, kwam ik erachter dat ik deze serie, niet had afgevinkt en niet had beoordeeld.. bij deze dus..

Meteen weer in mijn watchlist gezet, want dit is gewoon een hele goeie (misschien een van de goeiste 😂) Scandinavische series..

Dar Salim als oorlogsveteraan die infiltreert bij een brute motorbende.. wauw..

Wil je Dar Salim in zijn nieuwste film bewonderen, dat kan.. in Guy Ritchie’s The Covenant..

The Covenant (2023)

82 jaar geleden

Perfect verwoord, Latevogel kan dat gewoon.. Ik heb wel even gewacht met het lezen van het lange verhaal, tot ikzelf de film had gezien.. Top geschreven, man

Vanaf de eerste minuut aan de film gekluisterd, door dit indrukwekkende verhaal, vooral omdat Nederland niet zolang geleden met dit zelfde dilemma te maken heeft gehad..

Fan van het eerste uur van Jake Gyllenhaal, die stelt mij nooit teleur, zo ook in deze film zet hij weer een personage neer waar je helemaal in meegaat.. Dar Salim ken ik van de vele Scandinavische producties waar hij in meespeelt o.a. Dicte, Bron en Kriger. In Kriger speelt hij een oorlogsveteraan, die hij heel geloofwaardig neerzet..

Op wat kleine foutjes na.. veel oorlogstuig, waaronder de vliegtuigen die niet werden gebruikt in die periode.. En het einde waar het personage van Dar Salim de visa’s krijgt, zie je in de map Amerikaanse paspoorten zitten.. Wat zou betekenen dat ze al Amerikaans zijn, en dus geen visum nodig zouden hebben.. En nog wat kleinigheden die de pret niet hoeven te drukken, met deze vette film..

Guy Ritchie is terug, na het James Bond-achtige fiasco Operation Fortune.. Geen gewone Ritchie zoals gewend zijn van hem, dus geen ingewikkelde plottwists, Boris the Blade’s, enorme weedplantages, Pikey’s, Pitbulls die piepspeeltjes doorslikken en geen Jason Statham.. Nee, geen Statham meer, maar een geheel nieuwe cast, in een dikke film, met een toch wel heel actueel thema..

Aan het eind van de film, bij de aftiteling.. Dat is meestal aan het eind? Zie je wat foto’s voorbij komen, waardoor je de indruk krijgt dat we met een waargebeurd verhaal te maken hebben.. Zou zo maar kunnen.. Maar dat zijn vooral foto’s waar Amerikaanse soldaten de spot drijven met strijders van de Taliban..

Dikke aanrader, en gewoon kijken dus..

Ik heb de film niet samen met Latevogel gekeken, maar ik geef ook een dik verdiende 8..

Dar Salim in Kriger..

Kriger (2018)

62 jaar geleden

Gewoon nog een keer kijken, joh.. Ik zeg altijd maar zo.. Waar een Bruce Willis, is een weg..

Hey Renée..

Ik had Fucked Up Beyond All Recognition al in mijn kijklijstje staan, maar ik was het alweer vergeten dat Netflix hem aankomende week al gaat droppen.. Als binger ook erg blij dat de acht afleveringen in een keer worden vrijgegeven..

Schwarzie als CIA-agent die er achter komt dat zijn dochter werkzaam is bij dezelfde geheime dienst als hij zelf.. Lijkt wel een beetje op True Lies waarin Jamie Lee Curtis geconfronteerd wordt met het feit dat haar saaie man een geheimagent is, en hun leven één grote leugen blijkt..

Zal FUBAR het meedogenloze antwoord zijn op het tot saaie serie gemaakte True Lies zijn?

Ik heb hoge verwachtingen, en de acht afleveringen zullen dan ook een makkie zijn om de serie in één keer af te kijken.. 25 mei trek ik me even terug van de bewoonde wereld en ga ik op geheime missies mee met CIA-agent Luke Brunner..

Dank nog voor het lijstje van één, of twee dagen terug.. ik had er al wat van gezien.. Op Citadel wacht ik nog even tot die er helemaal op staat, wel al de eerste veelbelovende aflevering gezien..

En ik heb twee docu’s in mijn watchlist kunnen zetten.. Die over Donna Summer, wie weet zien we wat fragmenten uit Toppop en van Oekel’s discohoek? En de docu over de stalker van één van de zangeressen van ABBA..

Genoeg om te kijken..

52 jaar geleden

Over de rand van mijn laptop meegekeken naar een lange aflevering van Nieuwe Buren..

Wel een grappige film om te zien, vooral het plot wat pas echt tot uiting komt in de laatste minuten.. of komt dat doordat ik mijn laptop dichtklapte?

Geen puntje-van-de-stoel productie, maar gewoon een leuke thriller, en dat van Nederlandse bodem..

Ja, vette docu weer..

Ik vond het altijd maar een beetje een rare..

Je moet er van houden.. dat tot bloedens toe vechten in een Octogon.. Ik houd er wel van.. mijn favoriet is natuurlijk zwaargewicht Quinton “Rampage” Jackson.. en met klein menneke Conor, daar had ik gewoon nooit zoveel mee..

Tot ik de eerste docu “Notorious” van Conor zag, toen kreeg ik pas respect voor hem.. al blijf ik het een rare vogel vinden..

Van loodgieter tot wereldkampioen in zijn klasse.. je krijgt natuurlijk wel veel meer te zien

Deze documentaire is een perfecte aanvulling op de eerste, die ook te zien is op Netflix (en ViaPlay, Videoland en SkyShowtime).. aanrader is dan ook om die eerst te kijken en aanvullend deze tweede..

Conor McGregor: Notorious (2017)

Om een beetje in de sfeer te blijven.. Op PrimeVideo kun je momenteel de film Embattled kijken, met een geweldige rol van Stephen Dorff als MMA-vechter.. Losjes gebaseerd op Conor McGregor en met name zijn vechtstijl, het zogeheten Crappling wat hij zich meester heeft gemaakt.. dus zeker een aanrader voor de liefhebbers van vechtfilms..

Embattled (2020)

Linkje naar de vechtstijl van Conor McGregor..

https://nl.wikipedia.org/wiki/Grappling

Veel kijkplezier..

72 jaar geleden

Alternatieve titel voor de film is Dead Shot..

Redelijk goede film om te zien..

Films over de I.R.A. wekken over het algemeen altijd wel mijn interesse.. of het nou de film met Jackie Chan The Foreigner is, of Veronica Guerin met Cate Blanchett en Colin Farrell..

In deze film komen O’Hara (Colin Morgan) en soldaat Tempest (Aml Ameen) lijnrecht tegenover elkaar te staan, als O’Hara getuige is op de moord van zijn hoogzwangere vrouw door de soldaat..

O’Hara doodgewaand door het Britse leger begint een wraakactie op de moordenaars van zijn vrouw.. wat volgt is een dodelijk kat en muis spel..

De beklemmende sfeer, en de mooie filmische setting in de straten van Londen, zorgen voor gelikte beelden.. je waant je bijna terug in de jaren ‘70..

Net geen 8, maar zeker geen 7.. dat is dan uiteindelijk een 7.5.. halfjes gaan niet dus hier geef ik een 7

Mark Strong, hele bekende acteur (1917, The Kingsman, Shazam, enz..) doet ook een duit in het zakje en zet een overtuigende rol neer..

2 jaar geleden

Mijn favoriete bodybuilder blijft toch wel Jay Cutler..

Netflix had een tijd geleden een paar docu’s er op staan die ik héél interessant vond.. Vooral de gedrevenheid, het vele trainen, het voedingspatroon, de wilskracht en eigenlijk alles wat er bij komt kijken, om het lichaam en de kracht van Atlas te krijgen.. en te behouden..

Over dat laatste staan er nog wel wat op Netflix..

De docu over Arnold lijkt me ook wel leuk, en niet omdat ik door zijn films, ineens op de sportschool het Schwarzenegger-pakket heb besteld.. Arnold heeft gelukkig na zijn carrière als Mr. Olympia en weet ik wat hij nog allemaal meer voor prijzen heeft gewonnen, zijn gespierde lichaam kunnen gebruiken in de filmwereld..

Laten we wel wezen, na jaren zo zwaar trainen is je lichaam gewoon op.. de meeste vallen dan ook in een diep dal.. In openhartige interviews heeft Schwarzenegger te kennen gegeven dat Hollywood weleens zijn redding is geweest..

Ik heb zelf een paar jaar flink getraind, en ik zag er, al zeg ik het zelf.. redelijk goed uit.. Maar als je stopt met trainen en ook nog eens van lekker eten houdt.. en natuurlijk het onvermijdelijke ouder worden..

Tja, alles gaat hangen.. behalve je tandvlees..

Heeft ze in de Playboy gestaan? Ik ken haar alleen van de Guess reclames..

Netflix brengt steeds vaker, echt hele goede documentaire’s uit..

Ik heb al eerder een docu gezien over het tumultueuze leven, en het plotselinge overlijden van Anna Nicole Smith.. en dat was al een heel indrukwekkende docu..

Dus ik verwacht niets anders van Netflix.. zeker omdat ze nieuw materiaal gaan laten zien, en omdat er nu wel mensen aan het woord gaan komen die in de docu die ik gezien heb, toen hun mond hielden..

Hij staat alvast in mijn kijklijst, dus die ga ik zeker binnenkort even kijken..

De documentaire op Netflix over Marilyn Monroe is trouwens ook een aanrader.. Vooral het verhaal is vet, hoe de docu is uitgevoerd daar moet je echt van houden..

The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes (2022)

92 jaar geleden

De Amerikaanse is de de originele versie met veel gore, die uiteindelijk voor televisie helemaal verknipt is.. Maar ook voor veel Europese landen, waaronder Noorwegen en Duitsland zijn de scènes aangepast om de leeftijdsgrens vanaf 16 jaar en ouder te krijgen..

Later hebben ze volgens mij de film helemaal aangepast en hebben ze nog wel wat toegevoegd aan gore beeld alleen niet alles in vol ornaat, maar ontbreken er wel behoorlijk wat minuten van het origineel..

Ik weet precies wat je bedoelt, ik heb de originele uncut versie nog op video, en nog één op dvd.. en hier is de badkamerscène iets uitgebreider te zien, en de shootout op het einde is wat langer..

Ik weet niet precies welke versie er op Netflix staat, behalve dat de bovenstaande beschreven beelden wel te zien zijn, maar niet zoals het origineel..

Het is niet de gekuiste versie, dus wens je in ieder geval heel veel kijkplezier met deze topfilm..

Proost!

Hey Tim,

Top geschreven weer.. Thanks!

Ik ben echt zo benieuwd naar deze film, en niet alleen door de sterren-cast, maar vooral dat het uit perspectief van de Maffia is..

De film JFK met Kevin Costner, waarin je aan het einde kan zien dat de zogeheten “JFK Files” pas in 2029 zullen worden vrijgegeven, was al een gedurfde zet van Oliver Stone..

Parkland, de film die zich net na de aanslag afspeelt. Of Hoffa met Jack Nickelson over Teamsterboss Jimmy Hoffa, waarin de Kennedy’s ook al niet geliefd waren door de Maffia.. Maar ook de in 2019 verschenen The Irishman, stuk voor stuk films waarin de moord flink aan bod komt..

En dan nu een film vanuit het perspectief van de Maffia.. Spannend!

Spannend, want in de documentaire Crime Inc. wordt er ook al niet echt bepaald lichtzinnig over de familie Kennedy gepraat..

De film zal de laatste twee dagen voor de moord beslaan, verteld door Salvatore Giancana hoofd van de Chicago Outfit, nou ja verteld.. hij is in 1975 vermoord.. In ieder geval naar de verhalen van een best wel grote baas, die banden had met de C.I.A.(Giancana en zijn kornuiten werden ingeschakeld om Fidel Castro te vermoorden..), en zijn vermeende banden met sterren als Frank Sinatra, Marilyn Monroe en zeker niet de minste.. John F. Kennedy..

Of de waarheid echt naar boven zal komen dat betwijfel ik, voor de echte waarheid zullen we moeten wachten tot de 2800 documenten tellende "JFK Files" in 2029 worden vrijgegeven.. en zelfs dan denk ik dat er nog niet veel gaat gebeuren.. onder Trump zijn in geloof ik 2017, 2019 en later nog in 2022, al wat passage's vrijgegeven en toen is er ook niet veel meer bekend geworden als dat wat we tot toen al wisten..

Ik heb in ieder geval al zin in deze film..

Even het geheugen opfrissen met woorden als; The Grassy Knoll, Book Depositary, Dealey Plaza, Zapruder film, Lee Harvey Oswald, Jack Ruby, Officer J.D. Tippet, Elm Street, Umbrella Man, Dark Completed Man, Lincoln Continental, enz, enz, enz...

Of alvast een beetje inkomen met deze topfilms..

The Irishman (2019)

JFK (1991)

Hoffa (1992)

Parkland (2013)

En de wikipedia van Salvatore "Sam" Giancana..

https://nl.wikipedia.org/wiki/Sam_Giancana

Toespraak van Ronald Reagan en tevens de intro van de documentaire reeks Crime Inc. Maar vooral bij mij bekend als intro van een van de beste albums van Mobb Deep..

https://youtu.be/HiSPG_p_sr8

Docu Crime Inc. op YouTube.. helaas niet Nederlands ondertiteld maar dat mag de pret niet drukken..

https://youtube.com/playlist?list=PLtYEv38YSyERbIWor1nRcxqA5bQfK8p46

Heel veel kijk, en leesplezier..

@tbouwh @daan @kaz

Ewa.. Tim, Daan, Kaz.. en alle andere drerries..

Er is gesnitched.. het hoge woord is eruit

Want we hebben een datum voor de grote klapper..

2 juni wordt het rwina..

Seizoen 5 is dan te streamen op Videoland..

Blijf op jullie hoede..and stay strapped..

Trailer seizoen 5:

https://youtu.be/r1Wqww0zUKM

*Ik heb het even expres onder een oud bericht geplaatst, zodat het niet meteen aan de grote klok hangt op FV..

Daan heb ik via de suggesties alvast een PGP gestuurd, en de rest laat ik liever over aan het Team Georganiseerde Misdaad van FilmVandaag..

🎶🎵🎶🎵🎶🎵
오빤 강남 스타일, uh
강남 스타일
옵, 옵, 옵, 옵
오빤 강남 스타일, uh
강남 스타일
옵, 옵, 옵, 옵
오빤 강남 스타일
에, sexy lady
옵, 옵, 옵, 옵
오빤 강남 스타일
에, sexy lady
옵, 옵, 옵, 옵
에에에 에에에

Lekker dan.. meteen dat refrein weer in m’n hoofd..

Veel gekke dingen gedaan vroeger, maar het zou een beetje raar zijn als ik me dat niet meer kan herinneren 😄

Jim Carrey heeft in de film Ace Ventura When Nature Calls, een kleine parodie gemaakt van die scène uit Cliffhanger..

https://youtu.be/5rt8qB5yOPI