Movielover heeft 2303 reactie(s) geplaatst.
Bizar goede, ijzingwekkende thriller. Wie kent de film inmiddels niet, toch maar niks over zeggen. (Of het moet de scene zijn met de metro die de woning laat schudden). Laat je meenemen in de spanning. Zoveel films heeft David Fincher niet gemaakt (toch?) maar wel allemaal van hoog niveau.
De leeftijd gaat tellen en dan toch op avontuur. Het is tegelijkertijd een terugblik op een invloedrijk leven. Wat is het dan waard? Genoten van de film. Grappig en ontroerend. Was ik alvast maar 100 jaar!
Uiteindeljk toch meer misdaad dan horror en ook nog eens een gekunsteld plot. Tegenwoordig krijg je met nieuwe handen eerst fysiotherapie🙂. Veel drama, trage bewegingen en veel opengesperde ogen. Gaaf zijn de ruimtes met hoge plafonds en sierlijke deuren, vrij leeg, maar stijlvol ingericht. Nicht die Hände beherschen den Menschen ....der Kopf, das Herz leiden den Körper..., auch die Hände... als dit in de film genoemd thema beter was gevolgd dan had de hoofdpersoon aan het eind weer piano kunnen spelen. Of hadden de handen veel meer buiten zijn controle moeten doen. Het loopt echter geheel anders...niet perse beter. Duits is wel een mooie taal, waarom ga ik dat nu pas zien?
Wat mij betreft volgt het (mogelijke) plot wel iets toe aan de film. Anders zou er alleen actie zijn omwille van de actie. Of dat echt zo is, wordt pas na duidelijk na het zien van deel 2. Zelf vond ik de achtervolgingsscene richting de trein moeilijk te volgen. Het inhalen is feitelijk onmogelijk, klopt qua beelden en tijd niet en toch lukt het. Nu wachten op deel 2. De volgende keer de hele film in 1 keer opnemen, opdelen in drie en kort na elkaar vertonen. Of gewoon wachten op het laatste deel en dan in 1 keer gaan kijken. Zoals er nu voor Dune 2 door bioscopen een filmmarathon wordt georganiseerd. Tot slot: goede acties, veel kijkplezier maar verder lekker leeg.
Wat betekend 'poor things'. Zijn dat de mannen (de ploerten, profiteurs en patsers uit dat dekselse patriachaat-vk 7/2/2024), of de hersens of.......? Bella Baxter (Emma Stone) krijgt de hersens van een baby en wil al snel - als een baby een fopspeen - de ene na de andere seksuele bevrediging. Maar langzamerhand neemt het verstand en kennis toe, ook over de wreedheid van het menselijk handelen, en verlangen naar het lichamelijk genot af. Veel mannen blijken te bezitterig met hersens op het niveau van een geit. Er valt nog veel meer over deze film te zeggen, zoveel lagen zitten er in. Vrouwen gaan vooral over zichzelf en hun lichaam! Een 9 voor alles!
"Boeven zijn als agenten. Ze nemen hun werk niet mee naar huis". Nou ja, ze houden hun mond dicht, denk ik dan. "We moeten te werk gaan als een stel mannen". Vier vrouwen nemen een plan van hun mannen over. "Niemand denkt dat we daar de ballen voor hebben". Maar die hebben ze wel💪. Topfilm!
De film staat bij FV te boek als horror. Zo ja, dan is dit toch de 1e ooit? Of toch Das Cabinet des Dr. Caligari (1920), ook van Robert Wiene. Of Nosferatu? In ieder geval is zijn er mystieke krachten. De Graaf mag voor zijn vergrijp niet dood, moet eerst de liefde voor het leven vinden. Dat lukt niet echt.
Toch nog een horrorfilm eerder dan Nosferatu uit 1922. Natuurlijk is de essentie van de film om de kijkers in spanning te brengen. "Hoe lang heb ik nog te leven?" vraagt mr. Alan aan Cesare. Goeie vraag, maar vervelend als het al bij het begin van de volgende ochtend zover is. Dan lijkt het op een 'who's dunnit' uit te draaien om als kijker aan het einde een paar keer verrast te worden. Ook na 104 jaar mag die niet verklapt worden en moet je deze film echt zien!
De film is opgenomen in mooie decors die geen rechte lijn volgen. Niet precies maar wel in de buurt van 'die abgeeckte hoeke' van Rudolf Steiner, ook uit die tijd (maar het is Duits expressionisme). De vormgeving komt ook terug in de tekstintermezzo's. Zeer fraai!
Niet perse onder de indruk van het acteren. De film moet het volgens mij vooral hebben van de verhaalstructuur, de decors en de muziek (al is de muziek mogelijk van later).
In slaap vallen en je zelf dromen in een setting met onderdanige vrouwen in berenvellen. De mannen strijden om het leiderschap. Whisfull Thinking.
De portier van hotel Atlantic wordt in functie teruggezet. De manier waarop is onaardig. De portier voelt zich stevig in zijn eer aangetast. De redenen zijn niet eens gek: oud en zwak. En zo komt de hoofdportier ook over (door zijn acteren benadrukt). Behalve als hij naar buiten rent bij het stelen van zijn portiersjas (nodig voor zijn status tijdens de bruiloft van zijn nicht). De film verloopt veelal traag, met name de scènes waarin de vernedering en de verslagenheid worden uitgedrukt. Veel cameravoering is gemaakt vanuit een standpunt, die wel voortdurend wisselen. Echter in het begin van de film gaat de camera mee in de beweging en halverwege draait de camera mee in de dronkenschap en droom van de portier. Het beeld wordt ook wazig, beelden lopen in elke over. Zomaar 5 minuten bijzondere techniek! Verder valt me het contrast op tussen het drukke stadse van het hotel en de arbeidersbuurt waar de portier woont. Dat versterkt het drama mooi.
Your wife has a beautiful neck😱. Het begin van horror. De techniek was nog ontoereikend om er echt iets van te maken, maar toch een mooie start!
Een screwball komedie, wist niet eens wat dat was. Het draait vooral om Clark Cable en Claudette Colbert, daar is vast genoeg over gezegd. Zelf vind ik haar met name in het begin heerlijk assertief om vervolgens steeds meer onderdanig te worden. Wat me opvalt is de montage. Shots zijn dicht op het lichaam of object en wat meer op afstand gemaakt, die afwisselend gemonteerd, vaak even herhalend waardoor er een wat schokkerig effect optreed. Uiteindelijk toch meer een trucje of maniertje. Aan het eind is Clark Cable alleen nog suggestief aanwezig. Had hij geen zin meer in de eindscene?
Met een innemend begin, al snel gevolgd door een flitsende waslijn glijscene. Daarna wordt het minder.
🤷🏻♂️
"Happiness must be earned". Fairbanks moet als dief heel wat doen om in een prins te veranderen om zo met de prinses (Jullanne Johnston )te kunnen trouwen. In een deel van de film gaat de dief door een soort betoverden wereld om bij een toverdoos te komen. Dat kan de techniek van 1924 nog niet aan. Verder wel een rijk aangeklede film met prachtige decors die Bagdad een 'Duizend uit één nacht' verbeelding verschaffen (ver van de werkelijkheid). Fairbanks acrobateert er met ontblote gespierde torso doorheen, terwijl de prinses vier mannen die haar willen huwen met blikken moet afwijzen of bevestigen. Geen gemakkelijke rol. Als haar vader 'de dief' afwijst en een andere kiest, wil ze zich eerst daaraan overgeven. Ze krijgt het advies om de uitdagers nog een lastige aanvullende opdracht te geven. Zo ontstaat er uitstel én nieuwe kansen. Zeer leerzaam!
Echt veel geblust wordt er niet, behalve de lust. Voor een mooie vrouw rukt de brandweer uit.
Deze herinnerde ik me van vroeger. Lekker spooky, wel van korte duur.
Onderhoudende film. Niet echt een diepliggende gedachte (of het moet zijn dat de wereld religie en wetenschap allebei nodig heeft - wat maar de vraag is...). Gewoon op avontuur langs Rome, het Vaticaan, de kunst en al het mystieke maar voor fun aannemen.
Al weer jaren geleden dat ik deze film zag, zelfs 2x. Zeer van genoten. Mooie rol voor Val Kilmer.
Naar het boek van William Golding. Daar mogen dus ook credits naar toe.
Naar het boek van William Golding
'You cannot burn the candle from both sides'. Op advies van de dokter gaan Laurel en Hardy naar het platteland.
Gezien in de langste versie en ingekleurd. Een film vol technische hoogstandjes en prachtige vormgeving. Dramatische vader-zoon relatie en veel mannelijke opwinding rond Maria (Brigitte Helm), overtuigend gespeeld.
Jammer dat er nog niet gesproken kon worden. Dan had me confrontatie tussen de echte en robot Maria aantrekkelijk geleken. En had het in het geheel wat sneller gemonteerd kunnen worden en met minder over-acting.
Met Rotwang loopt het slecht af, met Grot komt het goed, maar dat de vader vrijuit gaat......🤷🏻♂️ In het filmmuseum van Potsdam is er veel aandacht voor deze film. Ook voor Lang's Nibelungen.
Door Van Koolhoven aanbevolen. Het idee is aardig, toch net niet geloofwaardig. Paniekscenes worden versterkt door zinnetjes veel te herhalen. Dat werkt niet echt.
In het spoor van Larry Semon kom ik bij deze film uit 1927. Een misdaadfilm en liefdesdrama in één. Op wraakbeluste mensen vanuit mannenperspectief: zijn we zo of is het filmisch gewoon te gebruiken om spanning op te bouwen? Na ontsnapping van Bull Weed volgt er een (te) heftige schietpartij. En het plot is wat ongeloofwaardig. Larry Semon heeft een kleine rol en mag in één scène zijn slapstick achtergrond laten zien. In het geheel van de film niet passend. Semon was tijdens het maakproces van deze film over de top van zijn carrière als acteur en filmmaker en zijn bedrijf dicht bij een faillissement (in 1928 was het zo ver). FV rubriceren de film als een film noir. Mogelijk zijn er raakvlakken maar film noir periode gaat vanaf 1941 in.
Meer nieuws
Netflix Pathé Thuis Disney+ Prime Video CANAL+ NPO Start Apple TV HBO Max Viaplay Videoland Cinetree Film1 CineMember Picl SkyShowtime MUBI
Meer beoordelingenReacties Populaire filmsPopulaire series
Meer populaire films
Meer populaire series