SJoKoReeP

Reacties


SJoKoReeP heeft 2020 reactie(s) geplaatst.

71 jaar geleden

Vond ik op het "Fear" kanaal van Prime Video eindelijk een, op IMDb redelijk goed gewaardeerde film die ik nog niet gezien had, had ik 'm toch al gezien.. 🤦‍♂️

Southbound (2015) (een aanrader voor horror anthology films, wat mij betreft) hebben ze ook net binnen, maar ja: seen..

Ik hoop echt dat "Shudder" eindelijk een keer naar Nederland komt, al vrees ik dat dat nog lang zal duren, want die lijken tenminste ook aardige horror flix te streamen die nog niet overal elders te zien zijn geweest.

Nou ja, ik vond deze ook bepaald niet mutserig! Goede realistische stijl, soms horrorachtige, thriller naar een boek dat ik niet gelezen heb, maar natuurlijk beter schijnt te zijn.

Vergelijken kan ik dus niet, maar ik vond dit goed genoeg op zichzelf. Het verhaal is goed en en opbouwend beklemmend van sfeer, beangstigend zelfs. Goed spel en passende muziek.

Ik kan me wel voorstellen dat sommigen het einde wat onbevredigend vonden, omdat ze een meer standaard afgerond verhaaltje wouden zien, maar ik vond het zelf juist goed zo, en afgerond genoeg.

Ruim voldoende.

81 jaar geleden

Gespannen en pittige, realistische stijl, slow burn misdaadthriller met een ongemakkelijk onderwerp. Onder andere omdat er niet geschuwd werd de ellende ervan te laten zien. Dat maakte de film echter ook beter en indringender.

Heel goed, en in vele tinten grijs (geen verwijzing) verteld en gespeeld. Zonder al te veel muziek, maar met veel sfeer. De spanning werd heel langzaam, onderhuids opgebouwd. Echt goed.

Van het einde had ik iets meer verwacht, maar het was zo ook oke, met name omdat het zo dichter bij een mogelijke realiteit bleef en het drama op deze manier hoog gehouden werd.

Doordat er toch iets van teleurstelling was over het einde, blijft het bij een dikke ruim voldoende, maar absoluut de moeite van het kijken waard, als je een goede thriller wilt zien die ook wat dieper ingaat op de menselijke aspecten en emoties!

Edit: bij nader inzien toch gewoon een goed. Want dat was ie.

61 jaar geleden

Ik vond deze best wel aardig, vooral wel sympathiek en lekker smeuïg. Het is een beetje een familiefilm, naar mijn idee. Maar dan niet voor de allerjongsten, vanwege toch wel erg griezelige en best realistisch uitziende horrorbeelden met wat best een beetje bloederige gore, vooral tegen het einde.

Het was inderdaad niet zo origineel, al had ik het onderwerp buitenaardse 'spin' nog niet eerder zo uitgewerkt gezien. Beetje standaard verloop. Maar het werd zeer makkelijk kijkbaar gebracht en zat goed in elkaar qua opbouw en eigenlijk alles. Smeuïg, noemde ik dat hierboven al.

De hoofdrolspeelster was leuk en deed het goed. De rest wat meer doorsnee, maar deed het ook prima. Goede sfeer en muziek. Inderdaad met een lichte komedie smaak. Goed geschoten en gemonteerd.

Alles prima, misschien zelfs iets tè prima en daarmee wat te gladjes. En zo ook met het verhaal, het zat goed in elkaar, maar was vrij standaard rechttoe rechtaan en misschien te prima.

Voldoende plus, maar voor mij als volwassene helaas net niet genoeg kick en of originaliteit om hoger te scoren. Voor kids vanaf tien of zoiets, zou dit, met name als ze ook een beetje een buitenbeentje met wat licht afwijkende interesses zijn, of zich zo voelen, wel eens een heel leuke kunnen zijn. Want slecht is het zeker niet.

61 jaar geleden

Zoals de titel al zegt, is dit eigenlijk ook gewoon een haunted house film, naar dan met een school en een clubje leerlingen.

Maar er is meer aan. Deze heeft net een wat anders soort sfeer, geesten, monsters en magie en zo. Het is ook meer een kinder- dan wel familiefilm, maar zeker geen kinderachtige. Er zitten een paar best originele en creepy dingen in, echt wel wat griezelig af en toe.

De kids spelen hier de hoofdrollen en het is uiteindelijk ook best lief allemaal.

Zeker voldoende, ietsje meer zelfs, maar net niet genoeg voor een afronding naar boven. Daar vond ik het toch net weer wat te simpel voor.

51 jaar geleden

Misschien kan ie toch ook best goed werken bij jonge kids die nog niet zo heel veel wilds gewend zijn, en zich goed kunnen inleven met het rustige tempo en de wat subtielere spannings opbouw.

51 jaar geleden

Op zich wel allemaal goed gedaan in deze film. Voor een TV B-movie kwalitatief best hoog.

Wel overduidelijk beknibbeld op de practical special effects, want de monster (met opzet zonder s) zijn echt minimaal en eigenlijk echt slecht, maar dat is wel op een goede manier opgelost.

Het gebrek is hier aan echte originaliteit en interessant verhaal. Het is echt te simpel en rechtvooruit, wat mij betreft. Jammer, want de cast (al zijn ze geen van allen echte sterren), het camerawerk, de regie en montage, de muziek, sfeer en zelfs de vertelmethode was echt prima in orde, en had volgens mijn veel meer aangekund.

Het is nu een beetje een soort simpele soort van familiefilm geworden, met redelijk wat, voornamelijk voorzichtige suspense, en uiteindelijk ook een tikkeltje horror.

Voor de kinderen uit die tijd, waarvan ik zou verwachten dat dit misschien een toffe film voor zou zijn, misschien wel net een iets te heftige horror. Maar misschien ook wel net kloppend. Dus misschien best raak voor die doelgroep in die tijd. Maar voor mij was het toch een beetje te gewoontjes en langzaam en te veel gewoon drama (dat niet slecht maar wel te standaard was).

Het stukje met het hondje vond ik trouwens echt tof gedaan. Dat beestje krijg op een gegeven moment een echte rol.

Ik kan hier eigenlijk net geen echte voldoende voor geven, maar doe het toch. Ik denk dat het voor een jonger publiek van toen best een aardige film was. Als ik 'm zelf in die tijd gezien had, was ie denk ik best goed ge- en bevallen.

41 jaar geleden

Buff..

Een beetje van hetzelfde probleem als de vorige die ik zag: dun verhaaltje, eigenlijk alleen een idee, en dan de film opvullen meet rondgerend en een voor een afslachten van de verzamelde feestvierders.

Op zich was het ideetje wel geïnteresseerd g vond ik, net ietsje gewaagd voor de algemene smaak, dat gesol met een lijk, maar als dat min of meer alles is..

Wel grappig net die soort van Christopher Lee lookalike, en nog wel wat geinige clichés, naar eigenlijk gewoon vrij saai. Misschien nog een beetje iets voor op de achtergrond op een Halloween dans feestje of zo (hoewel ik dat véél betere dingen weet!!), maar ik heb er dus anderhalf uur van mijn leven aan besteed.. 🤦‍♂️

Straight to video rommel, vermoed ik. Maar super slecht is het ook weer niet. Anyway, wel een onvoldoende it is.

71 jaar geleden

Hij heeft, vooral de eerste helft, wel iets mysterieus griezeligs, en is zeker spannend. Maar als je heftige schrik momenten en rondvliegende ledematen en bloed bedoelt, dan nee, geen horrorfilm.

Er zit wel een moord in, maar als ik het me goed herinner, was die niet breed uitgemeten of met veel sensatie. Er is ook wat geweld.

Ik ben het al snel oneens met mensen die roepen dat iets geen horrorfilm is, maar hier zou ik dat niet hebben, al schuurt deze film er soms wel een klein beetje tegenaan. Ik zou zeggen: het is een pittige thriller.

Ik hoop dat je hier wat aan hebt, @Filmwatcher ?

41 jaar geleden

Wat een pruddel..

Super klein verhaaltje, en dan de rest opvullen met achter elkaar aanlopen en ronddwalen door een huis vol rare monsters. Veel meer is het niet.

Nou moet gezegd worden dat de monsters af en toe wel geinig zijn, oerend slecht, maar geinig. En er was hier en daar nog een aardig practical special effect dat leuk was, maar helaas maar af en toe. Het merendeel is echt amateuristisch geknutsel.

En dat alles dan begeleid door een dodelijk saai en eentonig doorlopend muziektapijt van synthgeluiden, dat regelmatig compleet los lijkt te staan van de film, en voor het grootste deel hoogte- noch dieptepunt lijkt te hebben. Veel ervan zou ook niet misstaan op een verzamelLP met New Age muziek. Oh ja, en dan wat kermis spookhuis geluiden er doorheen gemixt..

Tegen het einde had het nog wel wat 'zo slecht dat het weer goed was' momenten, als soort van verfilmde kermisattractie was het dan nog wel even geinig. Maar net niet genoeg om het te redden van een onvoldoende.

41 jaar geleden

Wat een flutfilm!

Amateuristisch flutgedoe van het nivo van de meeste goedkope flut soft seksfilms van de begin jaren negentig. En dan met een of twee half-assed flut sekspartijtjes, dus daar is ook al niets aan te beleven.

Flutverhaal, flutsfeer, flutspel, flutdialogen, flutmuziek, suf en flut all over. Echt zonde van je tijd!

Oh, van komedie heb ik niets gemerkt..

Nog net een onvoldoende, maar lager had misschien ook gemogen.

Als als sfeervolle thriller uit die tijd (al voelt ie voor mij als ouder), vond ik dit best een goede film, ware het niet dat de aanname die ergens halverwege wordt gedaan volgens mij totaal idioot is.

Spoiler

Dat een buikspreker zijn stem zo zou kunnen vervormen dat het van een plek ver van hem of haar vandaan zou komen is natuurlijk volkomen absurd! Dat is ook totaal niet wat buiksprekers doen..

Dat het genoemd wordt is tot daar aan toe, maar dat ze het serieus nemen en de rest van de film erop bouwen?

Voor mij deed dit erg veel af aan de geloofwaardigheid van de film, die anders misschien een ruim voldoende had kunnen krijgen. Jammer, want op zich kreeg die rol hier wel een interessante uitwerking.

Spoiler

Ook dat de dader zou verhuizen en dan zoveel zulk belastend bewijsmateriaal achter zo laten, dat waarschijnlijk ook nog eens gekoesterde trofeeën zouden zijn, vond ik erg ongeloofwaardig. En zo waren er nog meer belangrijke elementen die zeer onrealistisch uitgewerkt waren.

Los van die specificatie, vond ik sommige ideeën echt wel interessant, maar dus vooral slecht uitgewerkt. Daarom slechts een krappe voldoende.

61 jaar geleden

Hmm, misschien maakt het ook wat uit met welke instelling je de film gaat bekijken. Vanwege trailers die ik had gezien (niet die hierboven*), was ik ervan uitgegaan dat het hier een horrorfilm betrof. Dat is echter niet zo, het label is thriller, en dat zet de film voor mij, hoe stom dat ook is, toch in een ander daglicht.. 🤔

Het eerste stuk zou wat mij betreft wel min of meer onder horror vallen. Natuurlijk zijn die genres ook overlappend en is het idee dat een film zich aan een genre moet houden idioot(!), toch merkte ik achteraf dat het wellicht toch een invloed had gehad op mijn waardering.

(*) Kijk de trailer hierboven vooral niet! Tenzij je het spannendste stuk van de film bijna helemaal verklapt wilt hebben, natuurlijk..

Dat lijkt heel vaak goed advies te zijn: kijk geen trailers!

61 jaar geleden

Wat een goed geluidsdesign en spannende muziek voor de soundtrack voor de openingsact van deze film!

Het eerste deel is een bijna letterlijke remake van de short "The Sitter" uit 1977. Dat had een bijzonder interessant geluidsdesign, maar was lang niet zo spannend, voor een groot deel omdat de muziek niet zo goed was als hier, denk ik.

Het schijnt dan ook dat de hele openingsscène van Scream een ode is aan deze eerste twintig minuten. Over de opening van Scream heb ik op deze site al eens heel lovend gesproken, dus dat hoeft hier niet nog eens.

In het tweede deel werd er flink gas teruggenomen. Dat mocht ook best even, maar het wordt ook een beetje een andere film, en hoewel de muziek niet minder goed wordt, zakt het verhaal ook wat in en komt de spanning niet meer helemaal terug zoals ie was. De beklemmende sfeer komt wel weer terug.

Voldoende met een plusje. Geen hoog cijfer, maar de opening is zeker de moeite waard en zou van mij een Goed gekregen hebben.

71 jaar geleden

Best een goed, realistische stijl misdaad drama, maar ook een beetje traag.

Verwacht geen hoog gespannen actie of thriller toestanden zoals in de meeste andere misdaadfilms, want drama is hier de hoofdmoot.

Het verhaal is mooi uitgewerkt, alles ziet er heel goed en proffesioneel uit, en er wordt geweldig geacteerd. Wat zou je ook dansers verwachten van deze filmveteraan. Aan de andere kant vond het allemaal een beetje gelijkmatig, geen heel grote impact maken. Ik vermoed dat dat is omdat de beleving van de hoofdpersoon zo wellicht wat meer doorkomt. Ergens werkt dat ook wel.

Er is erg veel goede muziek te horen, maar ook dat ligt het er niet dik bovenop. Dat en nog diverse andere dingen, maken het ergens ook een beetje een feelgood movie met een warm hart voor het menszijn, en met een niet opdringerige boodschap.

Iets meer dan ruim voldoende, maar mist voor mij nét de impact om omhoog af te ronden.

Dank! Dit was leuk om te lezen.

En fijn dat er duidelijke spoiler waarschuwingen in stonden, Renée. 🙂

"Plus, er is iets interessants aan om een slasherfilm tijdens Kerstmis te doen, omdat slasher zo'n heilzame tijd is. Een erg heilig, familie-georiënteerde tijd."

Ik vermoed dat slasher hier "kerst" had moeten zijn?

61 jaar geleden

Het begin van deze film vond ik tof gedaan, zeker voor een min of meer amateurfilm. En verderop zaten er ook leuke elementen in: wat aparte shots, iets (maar niet overdadig) artistieke manieren van monteren. Interessante (een typisch 80s soort van rock) muziek keuzes en geluidseffecten. Dat soort dingen.

Ondanks het nogal simpele en kleine verhaal, vond ik het boeiend genoeg om te blijven kijken, maar goed was het zeker niet. De wat artistieke smaak werd midden in de film iets minder, en er was een hoogtepunt waar we het moment suprême niet echt te zien kregen. Een beetje vreemd.

Er waren veel sfeer plaatjes, en sfeer leek een belangrijk punt in deze film. Tegen het einde was het weer vrij apart, en een duidelijke ontknoping was er niet. Wel een mysterieuze..

Ik denk dat dit voor de meeste mensen niet boeiend genoeg is, maar ik kon het ergens toch wel waarderen voor zijn aparte overkomen, al duurde sommige stukken tegen het einde te lang.

Van mij krijgt ie een voldoende. Met misschien de potentie voor meer, als er wat in gesnoeid zou worden.

Hmm, interessante vorm van humor. Niet zozeer zwart, maar toch wel een soort van. Schurend en ongemakkelijk in ieder geval, 'leuk' en boeiend ook, maar niet zo hahaha. Donker satirisch tragi-komisch past misschien wel aardig.

Duidelijk veel maatschappijkritiek. Een en ander ligt er (wat verderop in de film) nogal dik bovenop, maar er zitten ook wat subtielere dingen in. Zeer interessant om je gedachten te laten gaan over waar dit in onze geschiedenis en maatschappij allemaal nog meer naar kan wijzen los van het overduidelijke. Er wordt vanalles aangestipt en er kunnen vele lijntjes getrokken worden naar huidige ontwikkelingen, en gebeurtenissen in het verleden.

Overheersing en kolonisatie, cultuur, domme onderdrukking en het kapitalistische systeem zijn zeker onderwerpen, maar ook menselijkheid en menselijke waardigheid komen op een mooie manier aan bod. Ik heb het nog nooit op deze manier uitgewerkt zien worden. Origineel en creatief! Al is een en ander eigenlijk nogal voor de hand liggend.

Weinig muziek, viel me op. De acteurs vond ik niet allemaal even goed, maar dat stoorde niet.

Ik vond dat er geen opdringerige (maar wel duidelijke, en stevige) boodschap in zat, maar kan me voorstellen dat anderen dat misschien anders zullen ervaren..

Goed. Een aanrader zou ik zeggen!

61 jaar geleden

Ach.. Ik vond 'm eigenlijk helemaal zo slecht nog niet, deze comic fantasy sci-fi actie mix met veel heen en weer ge-ren en geschiet.

Natuurlijk wel erg weinig verhaal en, onder alle poespas, eigenlijk super standaard, maar om een echt goed verhaal ging het hier natuurlijk ook niet. De visuals zijn wel de belangrijkste gimmick, denk ik, en dat het masters of the universe zijn, super belangrijk allemaal!

Op zich vond ik het best aardig gedaan, als verfilming van een comic. Het ziet er zo uit en heeft die elementen, korte zinnen, bijzondere voorkomens, flitsende shots, al dat soort dingen. En inderdaad behoorlijk gedateerd van uiterlijk, maar niet meteen saai.

Dat deze film een voorloper zou zijn van een film die tien jaar eerder gemaakt is, lijkt mij niet heel waarschijnlijk (zelfs de eerste he-man comics kwamen pas daarna). En als je een beetje oplet, kun je zien (en horen!) dat er zelfs nogal wat (soms vrijwel letterlijk!) gejat is uit de bedoelde film.

Nou ja, redelijk, maar hersenloos vermaak voor de comic lovers.

Voor mij was het voldoende, ook vanwege de sterke smaak van het tijdperk die ik wel kon waarderen.

71 jaar geleden

Ik had deze lange tijd een beetje 'laten liggen', omdat ik het verhaal eigenlijk al kende, al eens een remake (was oke), een sequel (niet veel soeps) én een andere aanverwante film (beroerd) had gezien, en er lage verwachtingen van had. Maar ik vond 'm, een beetje tot mijn verbazing, eigenlijk best de moeite waard.

Natuurlijk had ie het slome, en niet zo extreme wat bij die tijd hoort, en alle genre, en 'er is wat mis met dit huis' clichés, maar het was zeker ook sfeervol en onderhoudend. Het verhaal zat wat beter in elkaar dan ik verwacht had, met wat meer leuke, wat subtiele, wat spanning opbouwende details. Geen grote plotseling-een-hard-geluid-om-je-te-laten-schrikken effecten dus.

Het de acteurs waren lekker bezig, de montage was prima, en het zag er allemaal goed uit. En wat houd ik toch van de film kleuren uit die tijd!

Het einde was een beetje een let down, maar (ook) daar is het goed te onthouden dat de film gebaseerd is op een, naar zeggen, waar gebeurd verhaal.

Wat mij betreft mag ie in het kijklijstje van alle echte horror fans die ook de oudere films kunnen waarderen. Misschien niet direct als absolute klassieker, maar zeker als aanvulling, als je de echt grote klassiekers gezien hebt. Zeker ook vanwege alle verbanden met andere films, zoals bijvoorbeeld de hele The Conjuring (2013) serie.

Spoiler

En dat dit verhaal waarschijnlijk ook de inspiratiebron is geweest voor bijvoorbeeld Poltergeist (1982) en The Shining (1980)

Eigenlijk is het ook raar dat ik 'm niet eerder zag.

Net ruim voldoende.

81 jaar geleden

Zowaar! Een romcom die ik best wel leuk vond! Er waren zelfs een paar momenten waar ik echt moest lachen. Ook wat waar mijn tenen kramp van kregen, maar die waren ruim in de minderheid en werden goed opgelost (al ligt de "one soulmate/never give up" boodschap bij mij echt niet goed).

Niet al te simpel, niet helemaal het standaard romcom stramien, en meer verhaallijntjes dan gebruikelijk. De muziek was goed, en ook het spel, de vertelstijl en montage bevielen me

Goed.

31 jaar geleden

Ik zie trouwens nu al reikhalzend uit naar het vervolg: "Worms", waar regenwormen met gemene blikken toekijken hoe naaktslakken, garnalen, fruitvliegen en bladluizen een waar bloedbad aanrichten in New York.

31 jaar geleden

Buff.. Zaaaii..!

Super doorsnee en slap scenario, ontzettend houterige, domme teksten, zonder een greintje fantasie, en nog nooit zag ik zulke slappe actie.

Wel heel veel, soms best mooie, close up shots van kikkers, padden, slangen, spinnen, schorpioenen, schildpadden, krabben, hagedissen, alligatoren en krikkedille, die totaal niets bijzonders aan het doen zijn, en op die manier verrassend succesvol blijken te kunnen zijn in het vermoorden van mensen.

Ik denk dat neer dan de helft van de schermtijd voor de kikkers is, ook op de momenten dat ze het nog helemaal niet druk hebben met mensen afslachten..

Wat een sof! Als je zin hebt anderhalf uur hoofdschuddend op de bank te zitten is dit de film voor vanavond! Maar wees snel want hij staat nog naar een paar dagen op Prime Video, en ik vermoed niet dat ie snel ergens anders gestreamd zal worden.

Maar ik moet toegeven: wel beter dan Birdemic: Shock and Terror (2008) dus toch nog een ruim onvoldoende!

61 jaar geleden

Ik heb me hier best mee vermaakt en er zitten wat wijze lessen in (al zijn ze wat corny en pushy neergezet), maar ik had hier ook moeite met Carey, die af en toe net te veel en overdreven leuk moest doen. Bovendien kwam het uiteindelijk wel een beetje neer op de standaard romcom, ipv echt dieper op het interessante gegeven in te gaan.

Tja..

Wel genoeg voor een leuke avond met wat meer dan precies voldoende, maar ruim toch ook weer niet.

71 jaar geleden

Leuke, positieve, maar ook wel wat kazige kijk op de wereld en gaming. Ik wou dat het in het echt ook zo ging..!

Er is geinig gespeeld met gamers pop-culture, met vele verwijzingen en zo. Het stukje rondom The Shining vond ik bijvoorbeeld erg leuk.

Mooie graphics, en wat aardige twists, al blijft het onderliggend allemaal heel betamelijk, standaard, en ook echt een beetje braaf. Geen rauwe randjes hier. Eigenlijk gewoon een echte, en vakkundig opgezette Hollywood feel good movie, opgediend met een dikke laag sci-fi, actie en plastic rebellie saus, vond ik.

En dat is natuurlijk geweldig voor een kaskraker. Zo zal iedereen er zorgeloos van kunnen genieten, zelfs de huidige directeuren en directrices van IOI. 😜

Ik heb er zeker wel plezier mee gehad, maar omdat het toch allemaal netjes binnen de Walt Disney lijntjes bleef en zo, niet meer dan een ruim voldoende.

71 jaar geleden

Inderdaad een toffe griezelsfeer in deze film, de soms fantasierijke beelden en soundtrack werkten goed samen en ondersteunde het verhaal.

Hier en daar vond ik het verhaal wel wat warrig overkomen. Een beetje hakkelig, misschien wel door de montage, die er overigens wel heel goed uitzag.

Erg bijzonder of heel origineel was het verhaal in zichzelf niet, maar zeker wel onderhoudend genoeg om te blijven kijken, en fraai in beeld gebracht. Het einde was een mooi hoogtepunt.

Leuke knipoog dat Bruce een rol speelt in deze film, al was het maar een kleintje. En een mooie ingehouden rol voor Patricia Clarkson, als Ms. Traverse.

Nog (maximaal?) acht dagen op Prime Video te zien, waar je helemaal aan het einde even op moet letten, omdat de film anders net iets te vroeg wordt afgekapt, als automatisch een nieuwe film afspelen aanstaat.

Ruim voldoende.