H

Reacties


HugoGw heeft 390 reactie(s) geplaatst.

82 jaar geleden

DVD op het NLse label A-film (DS93475). 4 sterren in de NRC ‘Een verpletterend beeld van koloniale verhoudingen’. Deed me denken aan ‘The Elephant Man’ van David Lynch.

72 jaar geleden

Geslaagde mix van docu en (psycho-)drama. Politiek getint feministisch pamflet.

72 jaar geleden

Aka: Les baliseurs du desert.

2 jaar geleden

Aka: The day before yesterday (eergisteren).

42 jaar geleden

Gezien op DVD op het Britse label Second Run (120; 74 min. - de film op BLU RAY is 3 min langer; SRBD010). Centraal is de film staat het veelkoppige monster dat Facisme heet. Hier dat van De Witten in het Hongarije van 1919 - de tijd van de Witte Terreur - met als slachtoffers De Roden en hun communistische sympathisanten uit de Sovjet Unie. Dat begrijp ik nog. De rest is onduidelijk, vooral de individuele motieven van de hoofdpersonen en hun onderlinge verhoudingen: de rol van de vrouwen in de onderdrukking, de seksuele of politieke aard van hun gedrag, hun weerzin van of bewondering voor de slachtoffers, die berusten in hun lot. Na het zien van de film heb ik het informatieve booklet van de hand van Tony Rayns gelezen. Dat de film, zoals door Rayns gesteld, met opzet raadselachtig is gehouden, maakt voor mij de score niet hoger. De film is de eerste samenwerking tussen Jancso en de fenomenale cameraman Janos Kende. Dat wel. Voor de liefhebbers van zw/w.

72 jaar geleden

DVD op het Britse label Artificial Eye (ART395). Meer een aaneenschakeling van tableaux vivants dan een duidelijke verhaallijn. Fascinerend voor de een; slaapverwekkend voor de ander.

72 jaar geleden

DVD op het Britse label Artificial Eye (ART394).

DVD op Septemberfilm.

DVD op het Britse label Artificial Eye (ART496).

92 jaar geleden

Gouden Beer op het IFF Berlijn. Shepitko kwam op 2 juni 1979, op de leeftijd van 40, om bij een auto-ongeluk, samen met 4 leden van haar crew, tijdens draaidagen van ‘The Farewell’. Deze film is in 1983 voltooid door haar man, Elem Klimov.

Het deel ‘Angel’ (50 min.) is, anders dan ‘The Fatherland of Electricity’, gemaakt door Andrey Smirnov. Beide films uit 1967 hebben 20 jaar op de plank van de Russische censuur gelegen.

2 jaar geleden

Naar een toneelstuk van Maxim Gorki.

2 jaar geleden

DVD op het NLse label Homescreen (0356MW). Gebaseerd op de klassieke roman van Maxim Gorki. Volgens de VK ‘ een filmepos met de allure van Bertolucci’s Novecento’.

72 jaar geleden

DVD op het NLse label Contactfilm (CFDVD1208). 5 sterren in de NRC.

62 jaar geleden

Filmprijs voor beste debuutfilm op IFF Venetie, de Gouden Lily. DVD op het NLse label Moskwood (2141).

2 jaar geleden

Prijs voor beste regisseur op het IFF Locarno 2023. Ook FIPRESCI-prijs. Voorbeeld van slow cinema.

2 jaar geleden

DVD op het NLse label Moskwood (2138).

2 jaar geleden

DVD op het NLse label Moskwood (2136).

2 jaar geleden

DVD op het NLse label Moskwood (2133).

Naar de roman van Gustav Flaubert.

92 jaar geleden

De film evenaart Der Untergang in onderhuidse spanning en angst.

Aka: The Lonely Voice of Man. Geïnspireerd door 2 verhalen van Andrej Platanov (De rivier Potudan).

2 jaar geleden

Halverwege het maken van de film overleed Munk door een auto-ongeluk. Zijn crew maakte de film, die later diverse filmprijzen won, af. DVD op het Britse label Second Run (018).

2 jaar geleden

DVD op het Britse label Second Run (046).

2 jaar geleden

Aka: Allerzielen. De filmmaker/schrijver kreeg internationale bekendheid met zijn roman Modern Droomboek (Sennik wspolczesny) uit 1963.