Filmfanaat heeft 1412 reactie(s) geplaatst.
De film is gebaseerd op het waargebeurde verhaal van James J. Braddock. Deze bokser is verantwoordelijk voor één van de grootste comebacks in de geschiedenis van de bokssport, vandaar de bijnaam.
Van dit soort verhalen smullen de Amerikanen en doen het altijd goed in Hollywood. Een held die ondanks diverse tegenslagen toch de top weer bereikt en zichzelf hierin overtreft. Ook boksfilms hebben het altijd goed gedaan in Amerika, denk hierbij aan films als Rocky, Raging Bull en het recente Million Dollar Baby.
Als ik dan moet kiezen dan prefereer ik Million Dollar Baby en sla ik deze wel een keer over.
Door dit verhaal liet Herman Melville zich inspireren om het wereldberoemde boek "Moby Dick" te schrijven. Wie heeft dat boek niet gelezen voor zijn lijst??
In de film vertelt Tom Nickerson wat hij als een van de weinige overlevenden heeft meegemaakt aan Herman Melville.
Goed te weten is dat dit verhaal gebaseerd is op het waargebeurde verhaal van het schip Essex, dat in 1820 door een gigantische potvis werd aangevallen en zonk.
Hierdoor moest de bemanning, onder leiding van kapitein Pollard en stuurman Owen Chase, 87 dagen op zee zien te overleven. Ze waren ruim 3000 zeemijlen verwijderd van land.
Ze hebben bijna geen eten en drinken en de situatie wordt zo wanhopig dat zelfs kannibalisme een optie wordt. Uiteindelijk wordt een deel van de bemanning op verschillende wijze gered.
Fraaie film met name door de prachtige beelden en redelijk acteerwerk. Een mooie 7 is hier op zijn plaats.
Van dit soort films zijn er vele gemaakt. De romantische komedie waarbij de liefde pas zeer laat opbloeide, maar uiteindelijk treffen cupido’s pijlen wel de roos.
Lekkere familiefilm met voldoende humor
Getwijfeld wordt of een vader met een mentale beperking de zekerheden en eisen kan bieden aan zijn dochter die aan elke ouder wordt gesteld.
Een boeiende emotionele film die menig kijker niet onberoerd laat. Sean Penn deed het goed in deze rol, maar toch begrijp ik deze keuze niet. Er zijn denk ik betere acteurs die deze rol zouden kunnen vertolken.
De film speelt zich af in een dystopische toekomst waarin Mega-City One, een enorme stad vol criminaliteit, wordt bewaakt door "Judges", die optreden als politie, rechter en beul.
Judge Dredd krijgt de opdracht een drugshandelaar genaamd Ma-Ma op te pakken. Samen met de nieuwkomer Judge Anderson infiltreert Dredd een hoog gebouw, waar Ma-Ma heerst.
Ze raken gevangen in het gebouw en moeten zich een weg banen door tientallen criminelen. En het resultaat laat zich raden.
Een 6 voor het idee, maar zeker geen aanrader.
Het zal moeilijk zijn voor de kijker om zijn aandacht vast te houden voor deze film, een feodaal wraakverhaal.
Helaas overtreffen de talenten van deze indrukwekkende cast het saaie materiaal dat ze krijgen ruimschoots. Ik ben dan ook in alles teleurgesteld.
Een redelijk spannende film met een dramatisch sausje. Mel Gibson doet het als altijd weer prima. De rest van de personages zijn vlak en hebben weinig om het lijf.
Helaas roept het verhaal veel vragen op en wordt het voor mij daardoor steeds minder betrouwbaar. Het openen van de hemelpoort aan het einde van de film had van mij niet gehoeven maar mogelijk is de devotie van Gibson de verklaring hiervan.
In The Matrix: Resurrections leeft Neo, nu bekend als Thomas Anderson, opnieuw in een fictieve wereld, de Matrix, zonder te weten wie hij echt is. Hij is een beroemde gamemaker, maar heeft vreemde dromen en ontmoetingen die hem laten twijfelen aan de werkelijkheid.
Een hacker genaamd Bugs helpt hem te ontdekken dat hij eigenlijk Neo is, een held die eerder de mensheid probeerde te redden. Neo besluit terug te vechten om zijn oude liefde, Trinity, te bevrijden uit de Matrix. Samen nemen ze het op tegen een nieuwe vijand, de Analist, en proberen ze de wereld te veranderen.
Misschien een aanrader voor de die hard fans, maar voor mij was het teveel een herhaling gestoken in een lelijke jas. Had van mij niet gehoeven, temeer de eerste 3 films meer dan fantrastisch waren.
Ik sluit mij bij alle commentaren graag aan. Een meesterwerk, een icoon uit de filmgeschiedenis die de tand des tijds nog steeds prima doorstaat.
De film speelt zich af op het platteland van Mississippi in 1937 en volgt drie ontsnapte veroordeelden die op zoek zijn naar verborgen schatten terwijl een sheriff hen meedogenloos achtervolgt.
Het verhaal is een moderne satire op de sociale kenmerken van het Amerikaanse Zuiden. Leuk te weten is dat het verhaal losjes is gebaseerd op Homerus epische Griekse gedicht, De Odyssee.
Het epos gaat voor een belangrijk deel over de zwerftocht van de held Odysseus na afloop van de Trojaanse Oorlog en zijn thuiskomst op het eiland Ithaka. Voor velen ook bekend als de bedenker van het paard van Troje.
Maar sowieso een heerlijke film.
De meeste commentaren spreken voor zich.
Een Clint Eastwood in optima forma. Zowel in de rol van regisseur alsook die van de alleenstaande gepensioneerde automonteur Walt Kowalski.
Spannend en verrassend tot het einde. Hier krijg je geen spijt van.
Door toeval komen 3 man achter een deel van de totale waarheid waar een schat van 200.000 dollar begraven ligt. Door deze wurggreep zijn ze tot elkaar veroordeeld.
Een klassieker die in een heerlijk rustig tempo je de hele film vermaakt met de muziekale omlijsting van Ennio Morricone. Waarschijnlijk zijn de meeste kijkers jonger dan de film zelf is, maar laat je dat niet weerhouden. Gaat dat zien.
Mensen die de dood in de ogen hebben gezien worden samengebracht met hun redder van weleer.
Aangrijpende en persoonlijke verhalen. Ik heb de eerste gezien(vuurwerkramp in Enschede) en geloof het verder wel.
Een wat flauwe film. George Clooney wederom als charmante boef die het deze keer moet opnemen tegen meerdere criminelen plus de aantrekkelijke Jennifer Lopez. Er zijn wat sprongetjes gemaakt in de tijd, maar de meerwaarde hiervan ontgaat mij helaas.
Verder hier en daar een knipoog naar Quentin Tarantino‘s Jackie Brown.
Blij verrast met deze film. Het toeval plus een leugen brengt 2 mensen samen die meer gemeenschappelijk hebben dan ze aanvankelijk dachten.
In dit genre toch een aanrader. Dikke 7.
Een klassieker onder de thrillers. Hitchcock stond bekend als de "Master of Suspense" vanwege zijn vermogen om boeiende films te maken die gevoelens van angst bij de kijkers opriepen. Hij was uitzonderlijk en een voorloper in dit genre.
Hij begreep het belang van anticiperen en het opbouwen van spanning en gebruikte verschillende technieken om ongemak te creëren.
De film zelf is ondertussen wel gedateerd maar nog steeds het kijken meer dan waard. De douche scène is alom bekend zelfs bij veel mensen die de film niet hebben gezien.
Een nogal confronterende film annex docu waarin de macht van de tabaksindustrie het wint van de wetenschap.
Toch bijzonder dat we in de huidige tijd deze wedstrijd moeten voeren.
De verwachtingen waren hier hoog gespannen. Maar het resultaat viel erg tegen. Een slap verhaal, weinig minions in actie.
Door toedoen van Gru wordt Maxime Le Mal opgepakt en opgesloten. Maxime weet te ontsnappen en zint op wraak waardoor Gru en zijn gezin in een save house worden ondergebracht.
Zijn nieuwe buurmeisje ontmaskert Gru zijn ware identiteit en perst hem af te helpen bij een inbraak.
Uiteindelijk komt alles samen en loopt het goed af. Nogmaals, zwak verhaal en weinig humor.
Om betere meetresultaten te krijgen moet je in de slurf van de tornado de metingen uitvoeren. Het verhaal is verder vrij vlakjes, maar onze Jan de Bont weet het toch naar een kleine voldoende te tillen.
Peter, een weesjongen, wordt door piraten wordt gevangen genomen en naar het magische Neverland wordt gebracht. Daar ontdekt hij een wereld vol avontuur, waarin hij leert te vliegen, tegen Captain Hook vecht, en zijn ware identiteit als de legendarische leider van de Verloren Jongens ontdekt: Peter Pan.
En slechte versie en helaas zijn er daar al teveel van.
De gelijkenis met de Marathon is te maken. Er zijn meerdere films gemaakt met een soortgelijk thema.
Een groep vrienden hebben elkaar uit het oog verloren en door het toedoen, deze keer van een zelfmoord van 1 van de vrienden, komen ze weer samen voor zijn begrafenis.
Tijdens dat weekend kijken ze terug op hun levenskeuzes, relaties, en idealen, terwijl ze geconfronteerd worden met hun eigen volwassenheid en de kloof tussen hun jeugdige idealen en hun huidige realiteit.
Lekkere muziek overigens.
Toch een leuke documentaire over de start van het label Motown tot de hitfabriek zich verplaatste naar Los Angeles.
Het verhaal wordt met name vertelt door de oprichter Berry Gordy en Smokey Robertson. Aan de hand van allerlei muziekfragmenten wordt de kijker meegenomen door deze fantastische periode.
Helaas, en mogelijk ook wel terecht, draaide deze docu meer om Motown dan om de muziek.
Een fijne film als tegenhanger van het gebruikelijke. Emoties worden onderdrukt en de waarheid wordt niet gedeeld. Een jonge Chinees-Amerikaanse vrouw, Billi, die ontdekt dat haar geliefde grootmoeder (Nai Nai) terminaal ziek is. De familie besluit dit voor Nai Nai te verzwijgen, volgens Chinese traditie, en plant een nepbruiloft als excuus om nog één keer samen te zijn.
Billi worstelt met het geheim en de culturele verschillen tussen het Oosten en Westen. Een clash van culturen en een afweging in wier belang het is om alles te openbaren.
De film gaat over John Shaft, een stoere en rechtvaardige detective in New York. Wanneer een racistische rijke luis zoontje, Walter Wade, een zwarte man vermoordt, ontsnapt Wade aan zijn straf door naar Zwitserland te vluchten.
Twee jaar later keert Wade terug, en Shaft is vastbesloten hem op te pakken. Hij krijgt te maken met corrupte agenten, en de maffia.
Met de hulp van de vrouw die de moord zag, probeert Shaft de waarheid aan het licht te brengen.
Een klein 6-je vanwege de muziek en Samuel Jackson.
Geen moment verveeld bij deze film. Een van de betere Star Wars films. Een vleugje ruikt romantiek, genoeg actie en avontuur plus een klein beetje humor. Ray was top en goed dat R2-D2 weer actief werd.
Meer nieuws
Netflix Pathé Thuis Disney+ Prime Video CANAL+ NPO Start Apple TV HBO Max Viaplay Videoland Cinetree Film1 CineMember Picl SkyShowtime MUBI
Meer beoordelingenReacties Populaire filmsPopulaire series
Meer populaire films
Meer populaire series