'Wicked: Part Two' heeft nieuwe officiële titel te pakken

Wie na het zien van bioscoopkraker Wicked (2024) niet kan wachten tot het tweede deel verschijnt, hoeft vanaf nu niet het formele Part Two in de mond te nemen. Het vervolg op het verhaal van Oz, The Wicked Witch en Glinda heeft namelijk een nieuwe officiële titel te pakken.
Net wat te lang
De releasedatum van de nieuwe Wicked staat al even op de kalender, maar de ondertitel was duidelijk niet bedoeld om voorgoed te blijven. De makers van de musicalbewerking kozen ervoor om geen film van rond de vier uur te maken, maar een pauze in te lassen op het punt dat de beroemde Broadwayshow ook een intermission inluidt.
Lijflied
Een van de nummers die naast Defying Gravity het meest met Wicked geassocieerd wordt, is For Good. Het lied gaat over de manier waarop Elphaba en Glinda veranderd zijn doordat ze elkaar ontmoet hebben. In het eerste deel werden de muzikale motieven en lyrics al subtiel en voor een deel in het scenario verweven, maar van een volledige uitvoering was nog geen sprake. In Part Two zal dat ongetwijfeld anders zijn, want Universal Pictures heeft de vervolgfilm nu officieel Wicked: For Good genoemd.

Maatschappelijke relevantie
Regisseur Jon M. Chu verklapte al dat de tweede film volgens hem een uniek verhaal zal brengen. "Ik wist niet dat we maatschappelijk op zo'n punt zouden belanden. Dat maakt het allemaal acht keer zo relevant als anders". In Wicked zorgt de Wizard of Oz voor een vals vijandbeeld en worden dieren als zondebokken neergezet voor wat er misgaat in de maatschappij.
In aanloop naar de release van Wicked: For Good blijven wij je graag op de hoogte houden van het releasenieuws rond de verwachte bioscoopfilm. Moet je het kijken van deel 1 nog inplannen, dan kun je op de pagina van Wicked terecht voor de bioscooptijden.




7.4






































































