jotofilm

Reacties


jotofilm heeft 5712 reactie(s) geplaatst.

83 jaar geleden

"Wat zou jij doen als.......?" Is een vraag, die iedereen zich theoretisch eens of meer in zijn leven stelt, meestal vanuit een comfortabele positie . Maar wat, als je in de praktijk keuzes moet maken, die jouw leven drastisch zou kunen veranderen of zelfs misschien wel je leven zou kunnen kosten. Dat zijn de dilemma's waar Wil mee te maken krijgt, als hij als nieuwbakken politieagent moet meewerken bij de opsporing en arrestatie van Joodse burgers in Antwerpen.
Moet hij, zoals zijn korpschef de nieuwelingen op het hart drukt, maar goed het liedje "'k zag twee beren" en dan vooral de de slotregel "ik stond erbij en ik keek ernaar" in praktijk brengen of zijn hart volgen....... Een prachtig drama uit België, dat op alle fronten imponeert. Setting, fotografie, acteurs en regie zijn fenomenaal. En zelfs de keuze voor het ouderwetse 1:33 beeld past uitstekend. Kortom, een topfilm.
Helaas weer volkomen onderschat in Nederland, waar 3 weekjes A'dam in 2 zaaltjes al bijna weer te veel van het goede was!

73 jaar geleden

Vrouw slaat onbedoeld een inbreker dood en neemt daarna, door schuld gevoel, een hele reeks verkeerde beslissingen, waardoor ze meer en meer in de problemen komt. Aardige thriller, in een broeierige sfeer, die uiteindelijk anders afloopt,dan je verwacht.

43 jaar geleden

Paula van der Oest, als regisseur toch goed voor een aantal interessante Nederlandse films, slaat hier de plank volledig mis met deze chaotische film, die voor thriller moet doorgaan.
Welke idioot zo'n scenario bedacht heeft, is een groot vraagteken. Niets klopt, een dode baby heeft weinig meer met de plot te maken, een echtgenoot, die het "plastic" lijk wegwerkt is totaal ongeloofwaardig, een serie acteurs, die er niets van terecht brengt, kortom.. een prul van een film. Terecht, dat niemand van de Nederlandse distributeurs hier brood in zag.

73 jaar geleden

Hoe belandt je zonder schuld in het land van Frans Kafka? Deze film toont duidelijk wat bureaucratie (regels zijn regels) met een individu kan doen. Toen Joegoslavië in 1972 werd opgedeeld in verschillende zelfstandige republieken bleek, dat je geboorteplek blijkbaar dus jouw nationalteit werd. Woonde je dus al 30 jaar in Slovenië, maar was je geboren in Servië, dan waren papieren voor jou uitgesloten en moest je je maar in Servië gaan melden. Om gek van te worden, maar 1,3% van de Sloveense bevolking was van de ene dag op de andere zijn identiteit kwijt en dat zal in al die andere nieuwe landen niet minder geweest zijn. En dan heb je net een bloederige burgeroorlog achter de rug....Bijzonder drama, wat een ,voor mij, onbekende schandvlek laat zien. Alleen al daarom is de film de moeite van het bekijken waard!

43 jaar geleden

Wat een volslagen idiote "road-runner" stijl tekenfilm! Hier is eigenlijk niet meer serieus naar te kijken. Een "verhaal", dat nergens op slaat, scenes, die compleet ongeloofwaardig zijn, een acteur, die alleen maar "Vin Diesel" kan spelen (Waarschijnliijk ooit speciaal voor deze films uitgezocht om zijn brandstof achternaam) en wat echte sterren (Kurt Russell, Helen Mirren), die waarschijnlijk krap bij kas zaten en dachten nog een graantje mee te pikken.......Wat een ellende
Maar niet getreurd...deel 10 is bijkans nog slechter!

73 jaar geleden

In essentie een film over een klokkenluider, die dat met zijn leven moest bekopen, maar ook een bittere kijk op de mislukking van Stalin's 5-jaren plan, dat meer dan 3 miljoen doden in de Oekraïne opleverde en een cynische kijk op de Amerikaanse politiek, die vanwege handelsbelangen de hele zaak onder de pet probeerde te houden. Naar aanleiding van dit gebeuren schreef George Orwell zijn beroemde satire "Animal Farm".
Goed geacteerd en geregisseerd. Wel terecht met 22 min. ingekort t.o.v. de festival versie van 141 min.

73 jaar geleden

De ene aflevering wat beter, de ander wat minder, maar het geheel overziend een heel leuke tongue-in-cheek politie serie.

Weliswaar een run-of-the-mill rechtbankdrama, dat er prachtig gefotografeerd uitziet, maar waar je toch normaal gesproken een klein 6 minnetje voor zou geven, ware het niet, dat Al Pacino, ook op 81-jarige leeftijd, hier weer eens de ster van de film is, die met gemak de hele rest van de cast wegspeelt!
Dus bekijken vanwege één van de laatste grote Hollywoodsterren! ( en vandaar ook die 7)

Compleet onder de indruk! Martin Scorsese levert een meesterwerk af met deze, voor mij totaal onbekende, vertelling over de zoveelste zwarte periode uit het niets ontziende Amerikaanse kapitalisme (greed, greed,greed and racism). Robert de Niro was zelden beter in zijn rol, maar eigenlijk is de hele cast in topvorm. Verreweg de beste film, die ik dit jaar gezien heb. Zelfs de 3 uur en 20 min. vlogen voorbij. Dit is film, zoals het gemaakt hoort te worden!! Fantastisch!
P.s. In de bioscoop gaan bekijken en niet wachten totdat apple tv (de producent) 'm binnenkort op zijn vod gooit!

53 jaar geleden

In een schijnbaar perfecte wereld, vrij van pijn, oorlog,verschillen, lefde of keuzes, letterlijk een zwart-wit wereld wodt een jongen door de "giver" onderwezen in vroegere herinneringen en alle andere gevoelens. Dat pakt niet zo uit als de leiders het bedoeld hadden...Verfilming van een SF-jeugdroman, die eigenlijk weinig nieuws te berde brengt of het zou het bijzondere gebruik tussen zwart-wit en kleur moeten zijn.
Meryl Streep en Jeff Bridges, toch meestal fantastische acteurs "slapen" zich hier door hun rol heen. O, ja Taylor Swift duikt ook nog even op in een onbenullig rolletje. Eigenlijk zonde van mijn tijd!

Waargebeurd drama, wat eens te meer de idiotie bewijst van het uitsluiten van groepen mensen louter om irreëele redenen. Maar gezien de toestand in de wereld vandaag de dag lijkt dat nog steeds niet door te dringen in de huidige maatschappij Te triest voor woorden!

83 jaar geleden

Een prachtig drama, waarin een 13-jarige verwaarloosde jongen een zomer lang zijn gehandicapte, spastische broer moet verzorgen. Moeder uit zicht, vader veelal afwezig of met vage criminele klusjes bezig moet hij het zien te rooien met zijn broer,die niet kan lopen, niet kan praten en eigenlijk alleen maar aanwezig is, omdat vader van de instelling, waarin hij normaal verpleegd wordt €2000 ontvangt om hem tijdens de verbouwing 6 weken in "huis" te nemen. Dat "huis" is dan een een oude krakkemikkige caravan, die op een sloopterrein staat. Toch krijgen de kinderen langzaamaan een speciale band, zodat er tussen alle rommel alsnog een sprankje hoop ontstaat.
Een tour-de-force van de jonge hoofdrolspelers, waarvan er één werkelijk een fysieke beperking heeft. Een schitterende film!

73 jaar geleden

Typisch Amerikaanse sportfilm, waarin het extreem idiote doorzettingsvermogen van de zwemster in kwestie wordt bejubeld, als zijnde een fantastische prestatie. Een normaal mens zou zeggen: gekkenwerk om op je 64-ste nog 160 km over open zee te zwemmen, maar voor Amerikanen is dit een ultieme sportieve prestatie. Blijft het bekijken waard door het spel van de twee top-actrices!

53 jaar geleden

Vooruit, het geheel ziet er beter uit dan deel 1 Maar meer dan 2 uur, voor wat in essentie een kinderfilm is, lijkt mij wat overdreven voor zo'n simpel verhaaltje. Vraag me ook af voor welke doelgroep de film gemaakt is, gezien de aard van de "grappen". En, ja, je moet misschien wel van het "schmieren" van Jim Carrey houden om de film leuk te vinden.Al met al beter dan deel 1, maar deel 3 zal ik zeker overslaan!

73 jaar geleden

De poster beloofde niet veel goeds...alweer een compleet overbodige Nederlandse romkom?
Maar omdat het aanbod in deze vakantieweek schaars is, de stoute schoenen aangetrokken en toch maar de film bezocht. Dat begon niet echt goed met een draak van een liedje (Meau), dat klonk, alsof Noortje Herlaar nog steeds Maria in "The Passion" van 2022 was.. Gelukkig was dit slechts het "raam van de vertelling",die direct daarna terug ging naar 1983.
En voila, wat volgde was een bruisende, goed gezongen musical, die weliswaar niet van de geijkte paden afweek, maar prima was uitgevoerd, aardig was geacteerd,met goed uitgekozen oude Nederlandse hits, die niet alleen prima in het verhaal pasten, maar ook nog eens uitstekend gearrangeerd waren. Kortom, een aardige, goed geregisseerde commerciële Nederlandse productie, die misschien wel bewijst , dat ze die, met de juiste mensen, dus best kunnen produceren. Hulde dus voor cast en crew! Nu alleen nog even kijken, of ze de juiste doelgroep (je moet dus eigenlijk wel 40+ zijn) de bioscoop in kunnen krijgen.

Een interessante kijk op het creatieve ontwikkelingsproces voor de opnamen van de studioalbums "Ghosteen" en "Carnage" van Nick Cave, Warren Ellis en "the bad seeds"
Zelfs voor mensen, die niet direct Cave-fans zijn nog de moeite waard..

83 jaar geleden

FVeastbird hierboven told it all. Fantastisch gespeeld en geimproviseerd 'kammerspiel" over millenials, die het allemaal ook niet meer weten. Verveelde geen moment. Zeer aanbevolen.

43 jaar geleden

Typisch een geval van: "Het zal wel, maar val mij er niet mee lastig!" Qua beeld ziet het er nog wel aardig uit, maar verder is de chaos compleet. Geen verhaal, geen karakter ontwikkeling, slechts een complete lading vage figuren, die maar wat doen.Het "mysterie" blijft dan ook een mysterie en geen van de "acteurs" heeft volgens mij het idee, dat ze in een speelfilm zitten.
O, ja, het speelt zich af op een kappersconcours, dus we moeten ons vooral "vermaken" met allerlei hysterische kapsels.Op de eindcredits mag de hele cast nog een dansje doen op een oude jaren '80 hit. Geef mijn portie maar aan fikkie!

83 jaar geleden

Uit eigen ervaring weet ik, dat het betreden van de USA via de vliegveld douane zelfs voor doorreizigers een hele opgave is en je al gauw het gevoel krijgt "Wat heb ik fout gedaan?" , maar het land van Kafka betreden is me gelukkig nog nooit overkomen.Steeds wanhopiger worden door absurde ondervragingen, mijn god!
Een uitstekekend drama, perfect geacteerd en zeer aanbevolen!

83 jaar geleden

Jammer, dat je bijna de hele inhoud van de film al weggeeft

83 jaar geleden

Soms flauw, soms fantastisch, maar in ieder geval zeer onderhoudend. Zou de regie van Albert Jan van Rees daar ook niet mee te maken hebben? Want ook toren C scoort meestal hoog!

83 jaar geleden

"Anatomie d'une chute", zoals de film werkelijk heet (waarom weer alles ver-engelsen?) zou in feite "Anatomie van een huwelijk" moeten heten. Het is een soort Bergman film 2.0 (Scenes uit een huwelijk) waarin een relatie, door middel van een rechtzaak tot op het bot ontleed wordt.
Juist die vorm, maakt het geheel interessant, want als toeschouwer blijf je twijfelen over schuld en onschuld. Rechtspreken over een relatie blijkt dan praktisch onmogelijk te zijn.
Bijzonder boeiende film, die geen minuut van zijn twee en een half uur lengte verveelt en magistraal vertolkt wordt door Sandra Hüller. Een aanrader!

Typische Britse feelgoodfilm, die in essentie nogal sentimenteel is. Maar Jim Broadbent speelt met gemak al die oordelen weg en maakt er een aangename voettocht van. Op één of andere manier hebben de Britten blijkbaar het patent op dit soort komedies.

Het moest er natuurlijk eens van komen, de formule was wel zo'n beetje uitgewerkt. Dus bedacht Chris Rock er een soort buddy cops film van te maken

Spoiler

met wat Saw gruwelelementen en er meteen een sentimentele vader zoon relatie in te verwerken. Dat ging dus gruwelijk mis.

Rock past niet in dit soort films,, het buddy-cop gegeven wordt nauwelijks uitgewerkt, de ingenieuze martelwerktuigen zijn slappe aftreksels van de originelen en de vader/ zoon relatie heeft alleen maar functie in de slappe slotscene. Er wordt geduid op een vervolg, maar laat dat, wat mij betreft, maar zitten.

83 jaar geleden

Luc Bessons " Dogman" is een idiote mix van genres, waarbij je het idee hebt, dat je over de kermis loopt en allerlei verschillende attracties bezoekt, de één wat leuker dan de ander, maar in ieder geval een hele belevenis : Slechte famile? Check! Godsdienst waanzin? Check Gehandicapte? Check Mexicaanse bende? Check Moord en doodslag? Check Travestieten? Check Shakespeare? Check Edith Piaf? Check en zo kunnen we nog wel even doorgaan. Een wandeling (nou ja, wandeling?) door het uitermate bewogen leven van "dogman" Douglas
(fantastisch geacteerd door Caleb Landry Jones), die kan communiceren met honden, omdat ie door zijn vader in een hondenhok is gesmeten!
Heerlijke film; ik heb me geen moment verveeld!