M

Reacties


Movielover heeft 2496 reactie(s) geplaatst.

8 • 3 jaar geleden

Een zeer onderhoudende thriller. De afloop voel je aankomen, maar dan toch steeds niet.....steeds de juiste spanning wordt vastgehouden.

Waar gaat Don Quichot over? "Dat iemands geloof belangrijker is dan de normen daarover.... Kan het gaan over hoe rationele gedachten je ziel vernietigen.....over welk deel van ons leven hebben we echt controle?"

Zou het ook andersom kunnen? De man veroordeelt en de vrouw is bezig met een bevrijdingsactie?

Even was Liam Neeson in beeld: had van mij meer gemogen; had ook zomaar de film kunnen dragen.

Deze film schijnt een remake te zijn van Pour Elle, een film die 2 jaar eerder is uitgekomen. De remakers schieten haast sneller dan hun schaduw. Puur Elle moet ik nog gaan zien.

6 • 3 jaar geleden

De zwerver die verliefd wordt op een boerendochter die bezet blijkt te zijn.

6 • 3 jaar geleden

Een liefdesbrief en een verwisseling van jassen zorgt voor aangename verwarring. Charlie is een onhandige vader. Na het kopen van een cadeautje voor zijn kind loopt hij lunchroom binnen. Daar is hij onvriendelijk en onbeschoft en slaat en passant de hele tent bij elkaar. Provoceren en vechten kan deze man wel. Na wat verwikkelingen wordt hij door zijn vrouw het huis uitgezet. Vervolgens zien we hem terug bij een prullenbak in het park. Het is natuurlijk komedie maar het vooruitzicht op een berooid leven na afwijzing in de liefde is hier direct voelbaar. Hier zal in latere films nog volop door Chaplin gebruik van worden gemaakt.

Quote: "Het eten van vis is goed voor je hersenen, maar voor jou moet er een walvis bereid worden"

8 • 3 jaar geleden

Bijzondere film. Zie de andere reacties: ik kan het niet beter vertellen. Ondertussen is de associatie met Hal uit 2001 ASpace Odyssee niet ver weg: wat doet de super intelligente computer dit keer? Dat levert een mooie spanning op.
De ritjes met de truck door het maanlandschap doen me denken aan de combinatie van theater / animatie van de korte, 'stomme' films van Georges Méliès aan het begin van de filmgeschiedenis (rond de vorige eeuwwisseling). Maar daar heb ik er net een stuk of 10 van gezien, dus dat kan vertekenen.

5 • 3 jaar geleden

Het slot is geinig in elkaar gemonteerd. Verder niet spectaculair.

7 • 3 jaar geleden

Iets teveel varieté op het eind. Toch wel aardig om te zien. En inderdaad: de casting van Assepoester had beter gekund🫣 Toch de moeite waard om het ontstaan van film te zien. En in de context van de tijd gezien, is Méliès toch een soort van magican.

Grappig filmpje, fraaie metamorfose. Wel zichtbaar is het ei aan twee draden.

7 • 3 jaar geleden

Gelukkig. Alle vrouwen worden gered. Vanuit dromen doemen er figuren op en een soort duivel uit een boek.

6 • 3 jaar geleden

Mooi ingekleurde opnames van bewegende acteurs in schuivende decorstukken. Een matig verhaal.

7 • 3 jaar geleden

Het einde komt onverwacht. Aan de terugtocht vanaf de Noordpool wordt geen aandacht besteed. Wel uitvoerig ,(en te lang) de reis van het vliegtuig door de ruimte langs door vrouwen uitgebeelde sterrenbeelden (grotendeels animatie). Er gaan een paar nationaliteiten mee op reis naar de Noordpool. Suffragettes (vrouwen die strijden voor vrouwenrechten/vrouwenkiesrecht) proberen mee te komen, maar hebben geen succes. Er wordt er zelfs eentje na wat verwikkelingen gespietst op een kerktoren. Mooi zijn de beelden van de bouw van het vliegtuig, de stoommachines en de auto's. Bij het begin van de vliegreis vliegen er in animatie allerlei fantasie toestellen mee. Het is al een beetje sf.

Steeds gefilmd vanuit een vast camerastandpunt waarbij er voortdurend gebruikt wordt gemaakt van schuivende decorstukken maar ook van handig plak en knipwerk waardoor er opeens vuur of een monster kan zijn. Het is nog dik in de stomme filmperiode waardoor acteurs veel armbewegingen maken en heen en weer lopen om zo het verhaal te vertellen. Zo mogen dat doen in mooie kleding en in barokke decors.

6 • 3 jaar geleden

Mooi experiment, een soort vervolg op Danse Serpentine

8 • 3 jaar geleden

Het kwade wordt met het kruis bezworen. Natuurlijk pas aan het einde, zodat voorafgaand er lekker getoverd en gegriezeld kan worden.

8 • 3 jaar geleden

Aan het begin van de cinematografie. Alleen daarvoor al een 8.

8 • 3 jaar geleden

Korte vertelling vol verbeelding. Acteren kun je het nog niet noemen, maar de verhaallijn is duidelijk, weergeven in een rijk decor.
Op you tube ook gekeken naar L'affaire Dreyfus van George Méliès. Deze staat niet in de database van FV. Idee om toe te voegen?

8 • 3 jaar geleden

Laurel en Hardy werken op een zaag- en timmerfabriek. Al snel blijkt dat ze er maar weinig van kunnen. Humor!

7 • 3 jaar geleden

De gevangenis is niet te vermijden. Leuk thema maat hier had wel meer ingezeten.

3 jaar geleden

"Er zijn twee soorten mensen met een bijzondere gave: zij die echt denken dat ze een gave hebben....en zij die denken dat wij ze niet door hebben. Beiden hebben ongelijk". Dit lijkt de premisse van de film totdat halverwege de film het ene onverklaarbare na het andere elkaar opvolgt.

5 • 3 jaar geleden

Geen evenwichtig verhaal. En geen nieuwe grappen.....

6 • 3 jaar geleden

Bij de betiteling van de film wordt 1917 als jaartal genoemd. Dus in welk jaar is de film gemaakt: 1917 of 1921?

6 • 3 jaar geleden

En nog een keer Laurel en Hardy samen in bed. Net als in.....

5 • 3 jaar geleden

Het is nog oefenen met grappen en het plot. Ver verwijderd van het beste werk met Oliver Hardy wat nog ging komen.

5 • 3 jaar geleden

Het begint met dat Laurel en Hardy samen in bed liggen🤷🏻‍♂️. Deze korte film van het duo valt een beetje tegen. Te flauw voor woorden.

8 • 3 jaar geleden

Op You Tube gezien in full color en met begeleidende orgelmuziek. Het brengt een glimlach mee en regelmatig een lach. Erg grappig.

8 • 3 jaar geleden

Geroerd door het verhaal in het boek en ook de film! Aangrijpend verhaal over hoe de leefomgeving van konijnen door de moderne tijd wordt aangetast. Grote invloeden gehad op de vorming van mijn bewustzijn. Wel lastig want nog steeds rukt overal bebouwing op, tegenwoordig in de vorm van 'distributiedozen'. En als we de ellende uitfaseren, verplaatsen we het naar ontwikkelingslanden of zetten we de zee vol met windmolens. Je moet wat....