vwjetta heeft 105 reactie(s) geplaatst.
Ik vrees alleen dat degenen die Rusland de hand boven het hoofd houden, deze film als zwartmakerij wegzetten. Maar voor degenen die nog hoop hebben op een rechtvaardige vrede in de lopende onderhandelingen moeten de ogen na het zien open gaan.
Aangrijpende, unieke documentaire over de hersenspoeling en militarisering van de jeugd op een school diep in Rusland. Als je deze documentaire gezien hebt, kun je niet veel goeds verwachten van de Russische delegatie in de lopende onderhandelingen om de oorlog te beëindigen. Moedig van de filmer om dit allemaal vast te leggen, en hij was graag gebleven in de stad waarin hij is opgegroeid, je voelt de pijn van de vlucht. De documentaire liet me even stil achter.
De eerste keer in de Haagse bioscoop in Babylon op een zondagmiddag bekeken, en inderdaad in slaap gevallen. Lag denk ik vooral aan de heerlijke stoelen. Later opnieuw bekeken en niet teleurgesteld, maar je moet er even voor gaan zitten en je verstand erbij houden.
Mercedes number 1. Geweldige film die een onuitwisbare indruk heeft achtergelaten.
Boeiend 3-luik in de wereld van wegwerpagenten, illegals (zie serie the Americans) en industriële spionage (in Nederland).
Prachtige absurdistische humor, wie wil er nu lid worden van een vereniging die mij als lid wil hebben. Het kostte me soms wel wat moeite om de woordenstroom bij te houden, maar de film is de moeite waard.
Indrukwekkende verfilming van de ontvoering en vermoording van de voorzitter van de Italiaanse Christen-Democraten, Aldo Moro, door de linkse stadsguerilla Rode Brigades. De ontvoering wordt vanuit verschillende perspectieven gebracht, een sterk punt. Heel sterk is ook de rol van de vrouw van Moro, vooral tijdens de kennisname van de ontvoering, de shock is van haar gezicht te lezen.
De serie is niet slecht, en toch. De soundtrack doet heroïsch, groots, aan. Maar vanaf het derde seizoen kostte het me steeds meer moeite om het uit te kijken. De serie schetst een onthutsend beeld van de paus en zijn entourage eind 15e eeuw. Het is een en al losbandigheid, buitenechtelijke kinderen, en macht en intrige. Uiteindelijk ben ik maar na de derde aflevering van het derde seizoen gestopt. Stoppen kostte me wel moeite, het is niet mijn gewoonte voortijdig te stoppen, maar het begon te voelen als gegijzeld te zijn door de serie, moeten doorgaan, en zo moet het niet.
Spannende laatste film met Roger Moore, vol actie. De opening is direct spectaculair met mooie muziek en titelscène.
De titelscène is niet wat we van de officiële Bond-reeks gewend zijn, maar verder is het een mooi weerzien met Sean Connery. Het is een mooi, spannend, jaren ‘80 plot, mooie achtervolgingsacties op de weg en onder water. En een leuke bijrol voor Rowan Atkinson.
Een indringende film die je onder de huid gaat zitten, je krijgt bijna vanaf het begin gedurende de hele film een beangstigend, beklemmend gevoel. En je stelt jezelf dezelfde vraag als die FBI-agent Ward stelt, waarom doen mensen dit andere mensen aan. En sinds 2016, sinds Trump, zie je bepaalde sentimenten, geluiden, die je in de film hoort, zich weer openlijk vertonen, ook beangstigend.
Spannende actiefilm met regelmatig een vleugje humor. Het begin is direct goed en vol spanning en de titelscène is top. De film is de hele twee uur de moeite waard en de actiescènes hebben deze keer hun nut. De wraak in de ogen van Melina vind ik ook sterk gespeeld.
De opening is veelbelovend, maar daarna is het veel actie om de actie. De actiescènes op zich zijn leuk om te zien, maar het nut in het geheel is niet altijd duidelijk.
De film duurt 2 uur, maar verveelt geen moment, spanning en actie van beging tot eind. De opening met de titel vind ik ook heel mooi, met de handen omvattende scène. En Q heeft op verschillende momenten weer zijn best gedaan.
Fantastische film, had niet gedacht dat anderhalf uur luisteren naar een antwoordapparaat de moeite waard zou zijn. En zoals Okke schrijft, inderdaad briljant idee om zo’n film te maken. Stemmen worden ineens ook klanken, geheel verschillende klanken, heel anders dan wanneer je de mensen erbij ziet. Aanvankelijk kun je nog lachen om sommige berichten, maar gaandeweg is het niet meer grappig, je gaat meeleven met de naasten. Ik heb het gekeken met een koptelefoon op, dat maakt het luisteren specifiek in deze film nog intenser.
Sociaal-realistische film, bijna als een documentaire neergezet, incl. gesprekjes met de filmer. Hoe je leven in een sleur kan veranderen is goed verfilmd en hoe berouw na de zonde komt en wat dan te doen.
Indruk makende oorlogsfilm, gefilmd in zwart wit, wat het sterk maakt, en ook dat het in het Duits is maakt het sterk. Verder ondersteunt de audio de film perfect. De cameravoering vind ik ook zeer goed, ingezoomd op gezichten wat het intenser maakt. Toeval of niet, maar ik was afgelopen herfstvakantie in het bezoekerscentrum van de Emslandlager in Esterwegen waar ik ook over Willi Herold las. Iets later las ik in Dagblad van het Noorden een verhaal over Herold naar aanleiding van het verschijnen van een nieuw boek van Cees Stolk. Daarin werd over deze film gesproken. Het commando van Herold brengt op 25 april 1945 ook vijf Groningers om het leven waarvan er één levend is begraven in het door hen zelf gegraven graf. Ze wilden gevangenen bevrijden, maar werden bij het nog niet bevrijde Nieuweschans gearresteerd.
Film komt wat traag op gang, maar daarna mooie actiescènes. En de achtervolgingsscènes worden ook nu weer steeds beter, minder kunstmatig dan in de eerste Bondfilms, mooi om die filmtechniekontwikkeling terug te zien. Evenals de maatschappelijke ontwikkelingen, het belang van de VN in de tijd waarin de film is gemaakt.
Absurde en veel te lange film. Bij tijd en wijle eerder toneel dan film en, anders dan de eerste vijf titels, niet de moeite waard om vaker te kijken.
Spannende, evenwichtige Bond-film, evenwichtig in de zin dat niets te lang duurt. In de achtervolgingsscène met schieten zie je dat het steeds realistischer wordt, al zitten er in de film als geheel nog steeds veel kunstmatige auto- en bootscènes. Verder worden we weer getrakteerd op mooie scènes met spectaculaire explosies.
Wat langzame Bond-film, had wat compacter gemogen. Het onderwatergevecht was mooi om te zien, maar ook weer op een bepaald moment net te lang. De stuurhutscène maakt het wel weer mooi af.
In deze derde Bond-film zie je de actie en het spektakel meer door de hele film heen, niet pas tegen het einde vuurwerk. Mooi om te zien. En de titelsong trekt je direct vanaf de eerste minuut in de film.
Een prachtige klassieker, al meerdere keren gekeken. De perfect kloppende sound aan het einde van de spinscène, top. En tegen het einde is het alsof het van het scherm naar je toe knalt.
Als drama, spanning&mysterie classificeert HBO Max deze film. Het is toch echt ook horror, en de moeite van het kijken waard.
Uiteindelijk gaat de film over wat zo’n raket met mensen op verschillende posities doet, ook emotioneel. Het einde is dan mijns inziens niet zo relevant. Daarvoor hebben we The Day After (1983).
Meer nieuws
Netflix Pathé Thuis Disney+ Prime Video CANAL+ NPO Start Apple TV HBO Max Viaplay Videoland Cinetree Film1 CineMember Picl SkyShowtime MUBI
Meer beoordelingenReacties Populaire filmsPopulaire series
Meer populaire films
Meer populaire series