SJoKoReeP

Reacties


SJoKoReeP heeft 2023 reactie(s) geplaatst.

72 jaar geleden

Filmfanaat verwees er misschien ook al een beetje naar: deze film heeft een licht stripboek/superhelden achtige sfeer. Brian de Palma lijkt dat wel vaker te hebben in zijn films, vind ik. Ik weet niet waar het precies in zit.

Het verhaal is in grove lijnen gebaseerd op echte gebeurtenissen tijdens de drooglegging in the States, maar het is grotendeels fictie.

Een prima, en best spannend verhaal, overigens. En er zat aardig wat actie in, en lichte humor. Niet moeilijk te volgen, want het was allemaal vakkundig in elkaar gedraaid.

Grappig hoe ze de Kevin op een gegeven moment zo'n beetje uitgedost hadden als Indiana Jones, dat paste hem wel.

Dikke ruim voldoende.

52 jaar geleden

Hahaha! Dat dacht ik tijdens het kijken ook een paar keer, dat het op Friday the 13th (1980) leek! Niet zo vreemd eigenlijk, gezien de setting..

Maarre, ik vond de eerste helft maar een slappe hap. Super flauwe Scandinavische humor, maar dan echt een super slap aftreksel ervan. Totaal niet meer grappig.

Pas halverwege de film vond ik het een beetje leuk worden, daarvoor stond ik af en toe op het punt iets anders te gaan kijken. Er zaten wat aardige (en slim opgezette) kill scènes in, wat aardige vondsten op dat gebied, en het werd wat spannender. Gelukkig was er ook meer actie, en minder slappe humor.

Een beter, origineler verhaal had de film misschien wat kunnen oppeppen. Of de humor wat scherper/extremer maken.

Het was wel goed gefilmd en zo, maar voor mij bleef er een beetje een slap gevoel aan hangen. Ik denk dat de eerste helft te veel schade heeft gedaan.

Bijna voldoende.

72 jaar geleden

Mijn god, deze film is nog heftiger en meer expliciet dan de eerste! Echt extreem, ziek en smerig! Loved it!

Wat meer comedy deze keer en een leuke nieuwe sidekick voor Art. Een tikje seventies sfeer en kleuren, net als in de vorige. "En met lekker veel bloed", zoals een mede genrefilm liefhebber wel eens roept. Dat gaat hier zeker op.

Iets meer verhaal had wel gemogen, maar was voor mij niet perse nodig. Halloween (1978) had ook niet veel meer verhaal. Dit gaat gewoon over de gruwelijke horror scènes en beelden, nergens anders over. Van mij hadden er zelfs nog meer gaten in het plot mogen zitten en dat soort dingen.

En het had misschien inderdaad ietsje korter gemogen, maar ook daar had ik niet echt last van.

Niet voor jongelui en echt alleen voor als je extreme smerigheid wilt zien.

Van mij mogen er nog meer volgen.

Dikke ruim voldoende.

62 jaar geleden

Deze film ls precies als een first person nazi-zombie horror shooter.

Nogal weinig verhaal en best wat onlogische toestanden, domme reacties, camera gezwaai en irritant geschreeuw, maar het is verder best aardig gedaan voor dit soort B-pulp. Met bijzondere ontmoetingen 😉, een goede dosis gore en andere onzin.

Voor een ruim uurtje dom vermaak vond ik het best voldoende.

82 jaar geleden

Leuk, spannend en uitgebreid sprookje (al is de basis van het verhaal niet ingewikkeld). Lekker tempo en aardige vondsten zorgen ervoor dat het nergens saai of langdradig wordt.

Er zit ook een goed deel humor in. Ik vond dat niet allemaal even grappig, maar storend was het ook zeker niet. De romantiek was mooi sprookjesachtig en de finale was echt goed uitgespeeld.

Robert's rol is inderdaad erg leuk! Net als die van Michelle.

Prima voor volwassenen en ik denk ook voor iets oudere kinderen. Let wel op dat er ook wat gruwelijkheden in zitten. Niet al te erg, of erg heftig in beeld gebracht, maar het is zeker niet geweldloos.

Het ziet er erg goed uit en de effecten zijn voor die tijd zeker goed. De muziek was mooi en passend, naar is me ook weer niet heel speciaal opgevallen.

Goed.

82 jaar geleden

Heerlijk, deze biopic over Ray Charles, een van de grote muzikanten met veel goed dansbare muziek! Ik draai zijn muziek regelmatig op feestjes en daar zitten wat echte pareltjes tussen.

Ik vind het altijd erg leuk wat meer te weten te komen over mijn favoriete artiesten en zo'n film is een heel aangename manier om dat te doen, als het goed gedaan is. Gelukkig is dat hier het geval.

Het was even wennen aan dat zijn verleden en zijn heden in de film door elkaar lopen, maar het was wel tof gedaan en werkte prima.

Veel lekkere muziek (had van mij meer gemogen, maar dan was het helemaal een lange zit geworden) en veel verhaal over welke hordes hij moest nemen in het wereldje, en welke demonen hem plaagde.

Dat hij niet altijd een lieverdje was, hoe hij 'verbannen' werd in Georgia voor zijn anti-racistische stelling name, en wat een slechte vriendin smack is. Mijn respect voor deze man is tijdens de film gestegen, gedaald, en daarna weer gestegen.

Helaas ken ik de geschiedenis niet goed genoeg om een paar van de ontwikkelingen in het laatste deel echt helemaal te begrijpen, dus er zijn wat kleine dingen langs me heen gegaan.

Goed spel, goed gefilmd, goed gemonteerd en (uiteindelijk) hartverwarmend. Natuurlijk waren er ook wat minpuntjes, maar ik heb genoten.

Goed.

82 jaar geleden

Aardige Mexicaanse film over twee fantasierijke meisjes die heksje spelen en daar helemaal in opgaan.

Mooi dicht bij de meisjes gebleven. Onder andere door geen van de volwassenen een gezicht te geven, en voornamelijk op ooghoogte van de kinderen te filmen. Het geheel vond ik trouwens sowieso wel mooi gefilmd.

Het verhaal is niet ingewikkeld en wordt in een rustig tempo verteld, maar het gaat hier om het drama in de details, en de dynamiek tussen de kinderen, dus dat past goed. Ik denk echter niet dat de film geschikt is voor jonge kinderen vanwege het einde.

Ik vond um best goed en zeker boeiend genoeg om uit te kijken, maar niet heel bijzonder.

Wel genoeg om iets omhoog af te ronden naar ruim voldoende.

In de originele Spaanstalige versie heten de meisjes trouwens Flavia en Veronica.

72 jaar geleden

Het leuke en best originele idee voor het verhaal maakte de film al vrij snel spannend, en gaf echt heel weinig idee over wat er verder zou gaan gebeuren (tenzij je daar al over gelezen of gehoord hebt, natuurlijk). Een raadsel dat ik ook erg kon waarderen.

Er was veel actie en wat aardige plottwist, al waren er ook wat die wel aan te voelen waren. Er zaten wat rare en niet erg logische stukken in het verhaal, en dat was jammer, maar ik vond het hier niet al te storend.

Één ding liet me echter niet los. Voor wie nog gaat kijken, zet ik het hier onder een

Spoiler

Hij kan wel in de toekomst gekeken hebben, maar dat moet dan wel een heel aantal keer geweest zijn, want ieder plan en item waarmee hij weer verder zou komen, veranderd de toekomst ook weer, waardoor hij weer een soort van opnieuw moet beginnen (zoals bij een videogame).

alert.

Er lukt ook wel heel erg veel erg makkelijk en goed, en er zijn erg veel toevalligheden, al had hij die speciale mogelijkheden. Dat begon me op een gegeven moment een beetje tegen te staan.

Maar daar tegenover stonden wel weer een paar mooie explosies! 😅

Ik heb me prima vermaakt, ruim voldoende.

52 jaar geleden

Tja, ik vond dit ook niet best. Maar absoluut niet vanwege een gebrek aan bloed of rondvliegende ledematen, al kan ik die vaak ook erg waarderen. Het was gewoon vanwege de kwaliteit van de film/het verhaal.

Het voelde voor mij alsof er geen grond onder zat. Te veel elementen die schijnbaar hap-snap bij elkaar geharkt, bijna uit het niets lijken te komen, en vervolgens niet afgemaakt werden. Misschien kwam dat omdat het gebaseerd zou zijn op een waargebeurd verhaal, dat dat er allemaal bijgehaald werd, maar als film werkt het voor mij niet.

Het begon al bij de terugkeer van de familie van hun kampeeravontuur. Ok, de zoon had iets bijzonders beleefd, maar er was eigenlijk niets gebeurd dat werkelijk deed vermoeden dat er echt iets mis zou zijn, en zodoende voelde de dreigende muziek bij te thuisreis voor mij totaal prematuur en uit verband. Het voegde geen spanning toe, maar deed me achter mijn oor krabben. Voor mij deed dat gelijk iets af aan binding met het verhaal. Verderop vond ik de hints juist weer te subtiel.

Meteen daarna begonnen er ineens rare en onsamenhangende dingen te gebeuren in het gezin.. Nogal nadrukkelijk, maar voor mij weer zonder invoelbaar verband.

Even later was er bijna uit het niets (sure, er waren wat kleine hints, maar toch) ineens het probleem van de dochter. En meteen daarop werd in één kort shot (onder haar bed) ook duidelijk dat het probleem héél groot was. Dan zien we nog een scène in dat verband, maar daarna verdween dat onderwerp in het niets.

Vader en moeder blijken ook ineens ieder voor zich én met elkaar pittige problemen te hebben, waar we eerst niet echt iets van merkte. Aan het einde is dat kennelijk ook ineens zomaar opgelost. Ik voelde gewoon geen bodem.

Op driekwart werd letterlijk uitgelegd wat er aan de hand was, en precies hoe het opgelost moest worden. In schijnbaar zo'n beetje het eerste het beste filmpje dat beide ouders helemaal afzonderlijk van elkaar, na een zoektocht van zo'n drie seconden, en kennelijk vrijwel tegelijkertijd tegenkomen..?

Het raakte me gewoon niet, werd nergens spannend, en voelde vooral als het aflopen van de feitjes, met regelmatig kleine dingetjes die me stoorde.

Als reenactment in een documentaire was het best goed geweest, maar dan miste ik de commentaarstem die het een en ander aan elkaar praatte..

Bijna (on)voldoende.

72 jaar geleden

Wat mij betreft is het genre hier drama zwarte/tragie komedie. Ik vond sommige stukken in ieder geval erg grappig (de gesprekken met de dokter bijvoorbeeld). Sci-fi is het slechts zijdelings, maar ik ben blij dat dat label er hier aanging, anders had ik deze waarschijnlijk niet gekeken.

Een thriller is het ook niet echt, wat mij betreft. Te weinig echt spanning of dat het echt over spanning gaat.

Hoe dan ook, ik heb plezier gehad van deze donker humoristische, beetje bizarre film over de dame die in de problemen komt vanwege een beslissing die ze vanuit goedaardigheid maakt op een zwaar moment.

De hele film is wat moody en vrij rustig, al is het onderwerp wel vrij intens. De hoofdpersoon blijft onder alles vrij rustig. Het idee achter het verhaal is wat vreemd en, voor zover ik tot nu toe films heb gezien best origineel. En ook leuk uitgewerkt, vind ik.

Best goed gespeeld en geeft wat stof to verder denken. Stel je voor dat je zoiets zelf meemaakt, hoe zou dat zijn?

Natuurlijk zitten er ook wat fouten en inconsequente dingen in, maar dat deed voor mij niet veel af aan de film.

Ik heb nog niets van Yorgos Lanthimos gezien, maar als dit veel van zijn stijl heeft, dan zie ik er naar uit wat van die films te zien. Ik heb ze inmiddels in mijn kijklijst gezet. Dank voor de tip, @Icky!

Als je de film nog wilt kijken, lees dan niet onder Loveblackcat2's "Spoiler" label. Daar staat het hele verhaal van begin tot einde letterlijk uitgespeld (al klopt het niet allemaal helemaal).

Ruim voldoende.

Ja, het is leuk als niet al je tekst onder de knop hoeft. Zo kunnen mensen die de film nog niet gezien hebben, en geen spoilers willen, toch lezen van wat jij van de film vond. 😀

Hoi @Silvershadow,

Wist je dat je met het de

Spoiler

-knop

niet perse je gehele tekst hoeft te verbergen, maar ook alleen het spoiler stukje kunt verstoppen?

Door de >! op een nieuwe regel te zetten worden de daarop volgende woorden verborgen. Om tekst daarna weer zichtbaar te laten, laat je een witregel open voordat je verder typt, dat onderbreekt de spoiler verberg functie. Dit kun je zo vaak als je wilt toepassen in een tekst.

  👋🙂
72 jaar geleden

Dit derde deel heeft weer veel meer zenuwslopende actie dan deel twee. En veel aandacht voor intense inbraak/heist avonturen in dit deel. Dat zijn ook gelijk de twee hoofdelementen in deze film. Ik vind dat zelf wel leuk, en te zien aan de cijfers zijn er meer mensen die dat vinden.

Philip Seymour Hoffman speelt een uitstekende kwaadaardige schurk en de rest acteert ook goed. Er is verraad, dubbelspel en een beetje romantiek.

Het verhaallijnen met het geheim dat Ethan moet bewaren tegenover zijn levenspartner blijft er een beetje los bijhangen, maar het was nodig voor wat andere dingen in het verhaal.

Tja, een gelikte, gesmeerde en commerciele spionage actiefilm, puur vermaak. Het is niet vreemd dat deze films populair zijn.

Van mij een ruim voldoende met een plusje.

72 jaar geleden

Dit is natuurlijk niet het begin van de serie, maar deel twee, een stuk minder dan deel één, maar toch best een leuke James Bond achtige film. Hij is redelijk goed los te zien van de andere afleveringen, maar het is leuk ze achter elkaar te kijken (als je Tom Cruise een beetje kunt verdragen 😉).

Spionage, intrige, actie, plottwist, bombastische muziek, 'romantiek', de schurk die de wereld in gevaar brengt en op geld en macht uit is.. Alles is er, alleen de martini's ontbreken. Deze Ethan Hunt is toch een iets ander type dan de heer Bond, maar er zijn veel gelijkenissen, qua film. Een beetje meer inbraak/heist achtig gebeuren hier.

Ik vond um leuk, maar na de eerste viel dit toch een klein beetje tegen. Maar toch nog net genoeg om omhoog af te ronden naar de een ruim voldoende.

62 jaar geleden

Mooi rustig opgebouwd. Misschien iets te rustig, want het verhaal heeft niet erg veel inhoud, maar blijft op de kleine ontwikkelingen focussen. Daar zit ook de sterke kant van de film, vooral in het drama.

Ik ben er vrij zeker van dat deze film niet is opgezet voor volwassenen, maar voor negentiger jaren tieners. Niet echt kinderachtig en met best een paar spannende en bloederige momenten, maar toch heeft het duidelijk de smaak van een jeugdfilm. Iets Disney achtigs. En ook een beetje zo netjes als die films vaak waren.

De aftiteling melde trouwens R rated: Restricted, adult supervision under 17.

Aardig hoe een deel van het verhaal werd gezien door de ogen van de hond.

De wolf ziet er best goed uit voor die tijd, soms wel ietsje mechanisch. Niet veel gore, maar wel wat. De transformatie was ook wel tof, wel een beetje kort.

Spoiler

Maar ik vond het erg onlogisch dat hij zichzelf niet met de handboeien vast zette toen hij zijn zus zag.

De muziek is me niet speciaal opgevallen, maar was wel ok. Net als het acteerwerk.

Vandaag gezien op cathodetv.com tijdens hun werewolf weekend.

Hoe dan ook, ik vond um wel leuk, genoeg voor een voldoende, maar niet echt meer.

72 jaar geleden

Ah! Deze kwam zojuist toevallig voorbij op cathodetv.com . Nou ja, toevallig.. Het lijkt erop dat ze dit hele weekend films vertonen met een weerwolf thema. Ik weet niet of ze het hele weekend doorgaan (een programma heb ik nog nooit kunnen vinden), maar het loopt sinds vier uur vanmorgen en ze zijn nog niet gestopt.

Hoe dan ook,nu weet ik weer waarom ik deze film zo tof vond. Bij de eerste paar beelden herkende ik de film al (omdat ik het thema wist was het ook niet heel moeilijk), en volgende de toffe openingscene.

Dan volgen de gezusters Fitzgerald met hun wat aparte donkere hobby, en mijn aandacht was helemaal gepakt. Dit is zo'n beetje het weerbarstige, donkere, gothy 'broody' type tiener buitenbeentje dat ik zelf was. Ik vind ze leuk!

Katharine Isabelle vond ik in de meeste films waarin ik haar gezien heb, erg houterig acteren, niet zo best, zeg maar. Maar deze rol paste haar perfect! Emily Perkins is meestal wel goed.

De scène waar Ginger word aangevallen is erg tof, en zoals de zusters voor elkaar opkomen. Dan zitten er nog meer echt lompe grappen in die bij mij in de smaak vielen, samen met wat coming of age/teen angst themas, redelijk serieuze donkere horror en gore scènes. En het loopt ook lekker uit de hand.

Goed tempo en drama, niet te zwaar, niet te licht, aardige muziek. Maar deze toch een beetje B-film is natuurlijk al wel bijna vijfentwintig jaar oud, en dat is (oa aan sommige effecten) wel te zien..

Toen ik um in 2000 voor het eerst zag, was ik zeer onder de indruk. Nu, na zoveel jaar, was het iets minder, maar nog steeds goed voor een ruim voldoende.

De vervolgen vond ik ook nog wel aardig, maar niet meer zoals deze.

72 jaar geleden

Hé, wat een mooie reactie, filminfo. Ik heb er achteraf ook nog wat aan. Dank je! 🙂

Wil je liever geen cijfer geven, of ben je het vergeten?

Geen beste film, dit vervolg op het toffe eerste deel The Howling (1981) Maar puur als horror pulp fictie B-trash, vond ik um best wel leuk, en vond ik dat ie meer verdient dan het cijfer op IMDb.

Rare toestanden met een soort satanische, Roma weerwolfsekte in SM kleding, Christopher f*cking Lee in een Van Helsing achtige sleutelrol, een carnaval achtig festival, kleine mensen, een paar blote borsten, de hele drommelse rotzooi..!

En veel sfeervolle thematische plaatjes om de boel op te leuken, sommige erg grappig (lelijk of slecht)! En wat aardige, zei het soms knullige en bizarre gore effecten.

Ik denk dat deze het voor meer liefhebbers van goed slechte films best aardig zal doen.

Gezien op cathodetv.com, dat vandaag/dit weekend duidelijk een werewolf thema heeft.

Hij is het misschien niet echt waard, maar omdat ik me goed vermaakt heb en gelachen, toch een voldoende.

Room 666! 🙈

62 jaar geleden

Zacht en vriendelijk, sfeervol 'horror' filmpje. Deed me qua sfeer, verhaal, muziek, en eigenlijk alles, denken aan de Ghost Story for Christmas filmpjes van de BBC. Maar er was ook veel drama romantiek in dit wat droevig, gothic spookverhaal.

Soms erg mooie beelden met van die vriendelijke BBC muziekjes met zo'n reflecterende stemming. En zo werd het verhaal langzaam opbouwend verteld. Niet veel heftigs qua horror.

Er werd goed gespeeld, het was mooi gefilmd en het geheel zat goed in elkaar.

Een aardige film voor een rustig moment. Ik ben wat minder onder de indruk dan latevogel hierboven, maar ik vond het wel een fijne, mooie film.

Voldoende plus.

62 jaar geleden

Toffe openings titels en leuke intro scène. De eerste helft van de film was een toffe mix van (donkere/tragi) komedie en horror, met wat vreemde types en hallucinatie scènes en dergelijke, seventies stijl met een snufje fifties en sixties smaak. Ik vond het vermakelijk en soms best wat grappig.

Het tweede gedeelte werd de toon iets grimmiger en kreeg het meer de smaak van een gewone seventies thriller met een paar korte horror elementen. Ik vond dat wat minder boeiend worden, ook omdat het verhaal verder niet meer zo bijzonder was of zo. Toch vond ik het nog wel interessant genoeg om de film uit te kijken, en er waren nog wel wat aardige momenten.

Gezien op cathodetv.com

Als het de tweede helft zo geweest was als de eerste (en dan had het ook best grimmiger mogen worden) had had ik waarschijnlijk "ruim" aan deze voldoende toegevoegd.

62 jaar geleden

Ik heb wel (met kromme tenen) gelachen met deze film. Deze getroebleerde loodgieter deed alles wat ik ook gruwelijk vind aan hoe sommige werkluitjes zich in je huis kunnen gedragen (en meer!). Ik las dat het gebaseerd is op twee ervaringen van de regisseur zelf.. 😳

Het stond hier aangekondigd als een thriller horror, maar het was slechts lichtjes spannend en alleen horror in de zin van vreselijk om mee te maken, maar ik denk dat niemand dit een horrorfilm zou noemen. Jammer, want ik had dit graag bloederig zien worden, de opzet was leuk..

Ik zou het een komedie drama noemen, of zoiets..?

Met zijn één uur en zestien minuten was de film nogal kort, terwijl ze wel rustig de tijd namen. Het verhaal stelde dan ook niet echt heel veel voor, maar het was wel geinig gedaan. Het geheel kwam me uiteindelijk vooral over als een lange aflevering van Tales of the Unexpected (1979–1988) of een soortgelijke anthology serie.

Gezien op cathodetv.com

Omdat ik het zo schurend grappig vond, nog wel genoeg om naar boven af te ronden naar een voldoende.

Leuke humor, leuke wezens (ohh, de uilbeer! ❤️), leuke personages en avonturen, lekker tempo, mooie beelden en fraaie fantasy rekwisieten, lekkere upbeat sfeer en, ondanks de lange duur, nergens saai.

Niets hoogdravends of diep gravends, maar gewoon een prima fantasy film met een aardig en grappig verhaal.

Ik vond het genoeg om naar boven af te ronden: Goed.

62 jaar geleden

Soms best spannende horrorfilm over een koppel dat, in het vakantiehuisje van een van hun ouders, belaagd wordt door een aantal gemaskerde vreemdelingen, nadat zij nét heeft laten weten niet te willen trouwen, en de sfeer tussen beide zodoende, zeg maar 'niet al te best' is.

Het gaat er heftig aan toe en grapjes zitten er niet in. Het geheel was bloed serieus en dat paste goed.

De soundtrack was best wel goed, maar vooral in het begin hier en daar een beetje te overheersend, vond ik.

Het was wat jammer dat er behoorlijk veel aandacht was voor het heen en weer geloop en rondgestrompel van de slachtoffers, terwijl je de belagers maar nauwelijks te zien kreeg.

Spannend was het soms wel, en het had een goede beklemmende sfeer met veel donkere beelden. Ik denk dat het de makers ook veelal om de sfeer ging, al ging het om een film naar aanleiding van ware gebeurtenissen.

Ach, bijzonder is het niet, maar wel ok. Het intro is tof, en ik vond het einde ook best aardig (voor een korte film), maar waarschijnlijk deelt niet iedereen deze mening.

De film duurde maar een uur en zestien minuten (plus tien minuten aftiteling), net mooi voor een serieus filmpje tussendoor.

Ik vond het genoeg voor een voldoende.

52 jaar geleden

Your run of the mill, middle of the road, stranded in the middle of nowhere, where some bad people live,

Spoiler

and everybody is in on it

movie.

(De gemiddelde, doorsnee gestrand midden in het bos ver van de bewoonde wereld, waar slechte mensen wonen, film.)

We krijgen niet veel te zien van het slager's hakwerk (maar wel wat), het gaat veel om de slechte sfeer en het gekloot met de slachtoffers en tussen de inteelt broeders onderling.

Grauw en met veel vliegen.

Niet écht slecht, maar zeker ook niet goed, bijzonder, of echt interessant.

Bijna onvoldoende, nog nét boven het naar een onvoldoende afronden nivo.

72 jaar geleden

In deze film zitten aardig wat Quinten Tarantino achtige dia- en monologen en grappige oneliners. Niet zo goed als die van de meester, maar toch best leuk. Het zou me niets verbazen als QT hier inspiratie heeft opgedaan.

Door de hele film en zitten grappige kleine elementen, zoals de labels van verschillende voedingsmiddelen en de inhoud van de pakketjes die ze uit een van de vers geclaimde auto's gooien.

Echt veel verhaal zit er echter niet in, al gebeurt er vanalles, soms schijnbaar wat lukraak door elkaar. Er is wel een rode draad die door de hele film rijdt.

Wat er ook wel in zit is veel toffe muziek.

Ik heb me er in ieder geval goed mee vermaakt.

Gezien op cathodetv.com