SJoKoReeP

Reacties


SJoKoReeP heeft 2388 reactie(s) geplaatst.

Hoewel ik het thema leuk vond, was er hier toch echt te weinig verhaal om tachtig minuten te vullen, en was het daarbovenop te voorspelbaar. Echt erg jammer.

Maar ja, ondertussen weet ik al dat deze serie 'films' (Into The Dark) daar last van heeft.

Ik had nog een bijna voldoende willen geven, maar toen het einde ook totaal suf was (er was eerder al nergens enige originaliteit of onverwachte wending), kon ik toch echt niets hogers dan een onvoldoende geven. Wat een afknapper..

83 jaar geleden

Mooi en meeslepend gedaan deze film. Het hele drama ontvouwt zich stap voor stap van dichtbij, waardoor de verschillende beweegredenen van de hoofdpersonen goed te volgen zijn.

Alles is heel goed en realistisch gespeeld. Geen overdonderende, of hoog dramatische muziek maar net wat achtergrond die de film kan gebruiken. Ook daardoor zit er een soort rust in het geheel.

Ik vind het mooi hoe veel van de ontdekkingen met elkaar te maken hadden, zonder dat de aandacht daar specifiek bovenop gedrukt werd.

Uiteindelijk vond ik hem wel net een tikje te lang. Er zou van mij heel niet veel vanaf hoeven, maar vijftien of twintig minuten had het misschien net iets beter kunnen maken.

Maar ik vond 'm goed.

Tja.. De gimmick van buitengewone mannen is het belangrijkste dat deze film te bieden heeft, naast een rommelig verteld, en soms in de details te ingewikkeld, warrig verhaal. De buitengewone mannen waren daarnaast ook buitengewoon oppervlakkig.

Het zag er allemaal spectaculair uit, maar ik vond er verder weinig smaak aan zitten. Ook de logica vond ik soms niet goed te volgen.

Ik las ooit dat de makers van de officiële strips erg ontevreden waren over de film en zich al snel uit het productieproces hadden teruggetrokken, omdat het hen helemaal niet beviel. En Sean Connery zich vooral ook naar aanleiding van deze film heeft teruggetrokken uit de filmwereld. Hij had er genoeg van met idioten samen te werken.. 😳

Ik geef mijn cijfer maar even zonder me wat aan te trekken van die laatste meningen: bijna voldoende.

63 jaar geleden

Ik zag deze zo'n zes of zeven jaar nadat ie uitgekomen was. In mijn eentje, in het donker..

Spoiler

...en bleef maar wachten tot er eindelijk iets ging gebeuren. Helaas, geen sigaar..

Maar toch was het tegen het einde nog best een beetje spannend qua sfeer.

Een heleboel 'gedoe' (vooral met de camere 😂) en grappig bedacht om op deze manier een enge film te maken, maar helaas vond ik het vrij saai, te rommelig en te vaag om echt een hoger cijfer te geven.

Toch nog wel een voldoende

Grappig, koel, interessant, spannend en goed op tempo, deze Sherlock Holmes. Het grappige was soms op het randje van flauw (en verstorend), wat ik niet zou vinden passen, maar het ging p net niet (te ver) over de lijn, waardoor het leuk blijft.

Ik wil ook zo'n sjaal! 😍

Goed.

Niet echt goed, maar best aardig voor 80 minuten vermaak. En als in vrijwel alle 'films' in deze serie (Into The Dark) is het net wat te weinig materiaal voor de hoeveelheid tijd die ze ervoor nemen (in dit geval vooral in het begin). Het drama speelt zich vooral af in het praten, maar er is ook wat actie.

Het eerste stuk duurde me net wat lang, maar op een gegeven moment ging er gelukkig wel wat gebeuren.

Voldoende.

73 jaar geleden

Spectaculaire scènes, actie en computer generated graphics. Stoere tech en body enhancements.

Los van de alle leentje buur die hier gespeeld wordt, vond ik dit best leuk voor een simpele sci-fi actiefilm. Qua onderliggend verhaal een beetje te vergelijken met de gemiddelde Jason Statham film: onder de motorkap allemaal wat cliche en voor een half avondje ongecompliceerd entertainment best ok, maar niet dat ik er nou drie achter elkaar zou zitten kijken.

Toch hebben de actie-scènes in het laatste stuk me doen besluiten nét omhoog af te ronden naar een ruim voldoende (6,5).

63 jaar geleden

Ondanks het thema met mensen die er niet meer zijn maar toch verschijnen, is dit een redelijk standaard sci-fi/fantasy thriller qua opzet. Ik vond het best leuk gedaan, met een goede sfeer, ook door de fijne soundtrack.

Ik heb me niet verveeld, maar meer dan een voldoende kan ik er niet voor geven.

63 jaar geleden

Niet erg boeiende actie sci-fi. Vrij veel actie, een wat hoogdravend verhaal dat mij niet echt overtuigde. Pas tegen het einde werd het wat interessanter.

Het einde was een beetje raar, vond ik. En liet voor mij nog grote vraagtekens achter. Of misschien snapte ik het gewoon niet. Ik had geen zin meer om terug te kijken.

Op zich nog wel net genoeg voor een voldoende, maar er zijn veel betere films.

63 jaar geleden

Er zitten een aantal dingen in deze film die niet logisch, of technisch zeer onwaarschijnlijk, dan wel onmogelijk zijn. Als je bereid bent die over het hoofd te zien, of ze niet herkent, dan is dit best een aardig filmpje van Nederlandse bodem.

Het verhaal was niet ingewikkeld, maar de vorm waarin het verteld werd maakte het iets spannender. Matig spannend, zou ik zeggen.

Ik heb me er niet mee verveeld, maar het was weinig bijzonder, los van dat er in Nederland misschien niet veel van dit type films gemaakt worden.

Toch nog net voldoende.

3 jaar geleden

Hé, ik zie je negen niet (meer) terug in de ratings op deze pagina, latevogel. Of misschien was er toen nog geen cijfersysteem?

83 jaar geleden

Fijne film van van Warmerdam, die voor veel hedendaagse kijkers misschien wel wat traag is, maar voor mij vooral een vreemd soort feest der herkenning was, met een tempo dat daar helemaal bij pastte.

Het (tweede) openings-shot, waar je die nieuwbouwwoningen ziet met dat reclamebord, riep bij mij al veel op. Ik ben in zo'n soort buurt geboren (wel iets later en verder afgemaakt). Maakte van héél jong mee hoe zo'n echt nét afgebouwde buurt zich ontwikkelde, en de omgeving van een soort wasteland met daaromheen alleen weilanden en bossen, uitgroeide tot een buurt met aangelegde parken en een grote snelweg in de achtertuin.

Ook zo'n vreemd strak regelmatig aangeplant bos hadden wij in de buurt, met van die rare lange greppels tussen de lange rijen precies even grote bomen (super om met je fiets door te crossen!).

Er is veel meer in de film dat me aan mijn jeugd, in de late zestiger en vroege zeventiger jaren, deed denken. De gebeurtenissen waren niet zó vreemd, maar er waren zeker gelijkenissen qua sfeer en toestanden met gordijnen, ruziënde ouders, vreemde seksuele spanningen en dergelijke.

Hoe dan ook, ik heb genoten van deze film, met zijn wat wrange zwarte humor, typisch soort droge sfeer en bizarre verhaal met op het eerste gezicht heel gewone mensen.

Ik sudder nog even na in mijn (wonderlijk sterke) herinneringen..

Goed.

53 jaar geleden

Ik wist niet goed wat ik van het einde van deze film moest denken. Het leek nogal dubbelzinnig allemaal. Of misschien ook niet. Ik snap wel wat er gebeurde, maar heb het gevoel dat ik wellicht niet de culturele (Louisiana) achtergrond heb om het echt te kunnen plaatsen. Zoiets..

Heel boeiend was het ook niet, hoor, maar ook niet slecht voor een duidelijk low budget b-film.

Het verhaal was niet heel bijzonder of origineel. De clou uiteindelijk vrij simpel maar met een kleine, wel iets originele twist. Ik heb me niet speciaal vermaakt, maar ook niet verveeld.

Nog net naar beneden afgerond naar een bijna voldoende.

73 jaar geleden

Ik was in de tijd van deze serie een vervend seriekijker, liefst sci-fi, horror en.. Ach, eigenlijk alles wat ik nu nog steeds graag zie.. 😅

Anyway, dit vond ik wel een toffe serie. Alleen jammer dat er geen seizoen twee kwam, want als ik me goed herinner was het niet echt helemaal afgerond.

Eerlijk gezegd weet ik alleen nog dat ik het goed vond omdat het vrij mysterieus was en een niet zo standaard verhaal. Verder was het niet slecht gespeeld en liepen er best veel verhaallijnen van de verschillende hoofdpersonen door elkaar heen. Er waren ook veel flash backs in.

Het was wat gecompliceerder dan je aan de hand van de synopsis hierboven zou denken.

Ik zou het best nog eens willen zien.

Ruim voldoende.

43 jaar geleden

Na de paar onverwacht vrij leuke filmpjes die ik de afgelopen tijd zag, nu een duidelijke tegenvaller.

Vrij slap verhaaltje, het merendeel van de film zijn de gruwelijkheden en het vluchten. Dat is het dan wel zo'n beetje. Oh ja, en inderdaad met een oelewapper als hoofdpersoon.

Even wat voor de hand liggende spoilers. Als je de film nog wilt kijken echt niet openklappen.

Spoiler

Pfft.. Dat einde verwachtte ik al toen het zogenaamd misliep met die escape room..

Wat hadden ze aan het einde dan verwacht van die gast? Dat ie zou zeggen: "Hahaha! Wat een grap! Nou, jullie hadden me goed te pakken, hoor! Hahaha-haha-haha! Biertje?" 🙄

Whatever.. Onvoldoende.

83 jaar geleden

Ja, deze was ook tof, spannend en mysterieus! Iets meer tip van de sluier: alien abductions zijn een sterk thema in deze miniserie.

Mijn vriendin in die tijd was helemaal niet into sci-fi, maar wel gek op spanning. Zij genoot ook van deze serie. Dat was natuurlijk al wel weer ruim twintig jaar geleden, we keken hem een paar jaartje nadat ie uit was. Dus of ik het nu nog echt goed zou vinden weet ik niet heel zeker.

Voor mij de eerste keer dat ik Dakota Fanning aan het werk zag. Ze was erg goed hier.

Ietsje naar boven afgerond naar een goed.

73 jaar geleden

Ik vond deze serie leuk, best spannend en mysterieus. Hij begon wat langzaam maar werd steeds spannender. Het was jammer dat er geen vervolg kwam, want het was vrij plotseling afgelopen.

Hij is wel vrij kort voor een serie, met een lange avond kom je er wel doorheen.

Ruim voldoende.

83 jaar geleden

Deze vond ik echt tof, mysterieus en spannend! Ook weer eens een wat ander soort verhaal.

Wat ik leuk vind was dat er steeds vanalles ging gebeuren waarvan je niet goed, of zelfs helemaal niet wist wat het zou gaan zijn, steeds veel mysterieus en onbekend gebied. Het drama en de spanning waren ook lekker hoog. Erg goed afgerond ook, de hele serie.

Er waren wat overeenkomsten met een andere serie uit die tijd: Warehouse 13 (2009–2014) , maar die was duidelijk een stuk minder goed en spannend. Desondanks vond ik die in die tijd ook leuk.

Goed!

73 jaar geleden

Toffe serie die soms ook een beetje suffig of flauw was. Veel semi losse verhalen samen met langere 'verhaalbogen'.

Alleen geschikt voor sci-fi en fantasy liefhebbers, denk ik.

Er zijn wat overeenkomsten met een andere serie uit die tijd: Fringe (2008–2013) . Als je Warehouse 13 leuk vond, dan zul je Fringe waarschijnlijk ook wel kunnen waarderen. Zelf vond ik die duidelijk nog een stuk beter, leuker, spannender en serieuzer.

Ruim voldoende.

73 jaar geleden

Dit deed me ergens een beetje denken aan American Psycho (2000) , maar dan toch weer heel anders. Ook hier nogal zwarte humor, die niet altijd zo duidelijk als humor herkenbaar was. American Psycho was ook veel meer echt grappig.

Tja, bij het kijken naar horrorfilms is de kans vrij groot dat je geestelijk niet zo gezonde types nogal gruwelijke dingen ziet doen. Dat is nou eenmaal zo bij horrorfilms. Ik vond dit allemaal niet zo heftig. Sadisme was hier weliswaar een thema, maar helemaal niet zoals bijvoorbeeld in Hostel (2005) . Aan het begin, met de baby was wel even erg creepy..

Ik vond deze wel goed. Goede, wat klinische sfeer, goed gespeeld, goede muziek (ik wist wel dat ik de outro muziek herkende 😂), interessante ontwikkelingen, niet standaard, goed gebruik van wat vreemde elementen.

Spoiler

Het einde vond ik wel net een tikje te open.

Gaaf die gebouwen zo te doen! Het duurde even voor ik het zag, al had het al wel een merkbaar effect op de sfeer van de film gehad.

Ruim voldoende voor een klein, vrij kort horrorfilmpje.

53 jaar geleden

Dit kwam vooral op mij over als een toneelstuk met veel gepraat, ondanks de extra opsmuk die je alleen op tv/film kunt doen. Waarschijnlijk omdat het op die manier lekker goedkoop is.

Het verhaal is wel vrij simpel, maar het personage van de ex is best goed gedaan en dat maakt het meeste van de kijkervaring. De ideeën over codependency zijn ook wel duidelijk uitgewerkt. Het is echter duidelijk voor tv gemaakt en niet echt zo goed.

Als je al eens meegemaakt hebt hoe manipulatief een echte psychopaat kan zijn, en hoe zo iemand dan veelal beweerd dat jij juist heel manipulatief bent, valt er hier veel te herkennen, al is het hier nogal opgeblazen.

Spoiler

Ja, als ik mijn vriendje zou willen vermoorden zou ik ook even wachten en gaan staan kijken tot hij klaar is met iemand anders vermoorden voor ik hem z'n hersens insla.. 😳

Dat er zoveel spanning op een microfoonkabel niet zou staan, is natuurlijk totale onzin.

Toch nog net een bijna voldoende.

53 jaar geleden

Het begin was nog wel een beetje geinig en het had misschien nog iets kunnen worden, maar nee..

Wel heftig en torture en zo, maar zaai..

Twee kleine twists helemaal aan het einde, ook niet echt heel boeiend. Ik denk ook dat hier een sterke anti boodschap in zit en een dieper liggende horror gedachte die verwijst naar de werkelijkheid, maar die hebben we al vaker en vooral beter gezien..

"It's not about hurting these people..
It's about learning not to see them as people at all."

Naar boven afgerond nog net een bijna voldoende. Maar mijn smaak was het niet.

33 jaar geleden

Ik ben tot ongeveer twintig minuten gekomen. 😂

53 jaar geleden

Veel van dit verhaal is in vertelmodus. Dat wil zeggen, mensen vertellen achteraf wat er gebeurd is en daar zien we beelden bij, waarna het overgaat in een stukje flash back. Ik vind dat hier geen fijne vorm, al was het wel een soort van nodig voor hoe het verhaal is opgezet; een journaliste op zoek naar de waarheid.

Hoewel het geheel niet echt slecht gedaan was, voelde het voor mijn wel een beetje goedkoop aan. Het onderliggende verhaal was ook nogal recht toe recht aan, vond ik, alleen de vorm was wat gecompliceerder. Los van die vorm lag het allemaal vrij voor de hand. En inderdaad nogal flauwe, slappe jump scares.

De (een na laatste) laatste scène vond ik nog wel tof, maar het merendeel van de film lijdt onder een gebrek aan sfeer.

Spoiler

En de soort van conversie aan het einde, vond ik ook een beetje slap. Wellicht wel leuk voor christenen..?

Nog net een bijna voldoende, maar daarmee rond ik dus wel naar boven af.

53 jaar geleden

Redelijk (maar niet helemaal) standaard 'ghost hunter'/'haunted house' horrorfilm met wat 'found footage' en een politieonderzoek dat de ware toedracht langzaam ontrafelt, waarmee het net een iets andere vorm en smaak krijgt.

Duidelijk laag budget. Met spaarzame, goedkope effecten, die wel vrij goed gebruikt waren, vond ik. Niet veel schrikeffecten, maar uiteindelijk best een aardig verhaal, niet al te standaard. Het einde was ook niet slecht.

Voor een echte b-film niet slecht. Minimaal bijna voldoende, richting voldoende. Dat wil zeggen dat ik, al dan niet terecht, nog net naar beneden heb afgerond.